Cesitli tatlar (sebze)

<12>
02/27/2012 14:45:00

Asya sebzeyi yemeyen bir bebek. Dunya kadar sebze corbasi puresini cope dokmuslugum var. Her nasilsa bugunki yaptigim sebzeyi bayila bayila yedi. Saskinlikla burda paylasiyorum:)

2 adet kucuk yer elmasi

Yarim havuc

Kirmizi biberin ucu

1 adet arpacik sogan

1 cay kasigi pirinc

Yapilisi;

200ml suda ( 1 bardak su) sebzeleri hasla. En son pirinci ekle pisene dek bekle. Suyun icinden sebzeleri alip catal veya kasik ardimiyla ezip tel suzgecten gecirdim. Pureyi sezenin suyuyla karistirip yari sulu hale getirdim. Kabiz prob. Oldugu icin 1 caykasigi zeytinyag koydum ve karistirdim. Malzemelerden normalde az cikiyo bir okadardaha olsa asya yerdi.

Sebze sorununuda basariyla gecmis bulunmaktayiz:))

Afiyet olsun

Ynt: Cesitli tatlar (sebze)

02/27/2012 14:51:00

tarifini aldım bile,eline sağlık.

02/27/2012 14:51:00

afiyet olsun asya'ya :) 

02/27/2012 15:05:00

Tesekkur ederiz umarim sizimkilerde begenerek yer:)

02/27/2012 15:08:00

ben yarın deneyeceğim bu tarifini aysu :) umarım çınar da beğenir :) 

bu arada asyanın uyku sorunu ne durumda? 

02/27/2012 15:58:00

Berbat:) sanirim dis geliyo henuz bi belirti yok ama gece uykusunda agliyo bunun tek sonucu dis diye dusunuyorum:/ umarim bir an once duzene girer bende pil bitti:)

02/27/2012 16:33:00

ben dayanamayıp en sonunda yanıma aldım.tam da odasını ayırmayı düşünürken.hep diş dedim ama diş miş yok ortada.kesintisiz 8 saate yakın uyuyor,bacaklar benim üstümde.,sonra da emerek devam ediyor.bu aralar ana-kız 11 den önce kalkmıyoruz. bizim deneyimimiz bu şekilde oldu.yanına al diye demiyorum.devamlı bir bel-sırt-boyun ağrısı yapıyor,bu da dezavantajı..:))

02/27/2012 17:17:00

Allah kolaylık versin Aysucum. gündüz uyumasa neyse de gece uyumayınca zor :( 

inşallah en kısa zamanda atlatırsınız :) 

02/27/2012 17:21:00

Nil yanima aliyorum demissin ya acaba esinle zor olmuyomu benim sevgili kocacim ada vapuru gibi horlar. Kiz korkar diye odasinida ayirdik. Bide nsl yatiriosun koynundami yatiyo yoksa baska bir yastikla yanindami

02/27/2012 19:17:00

Allah tan benim  koca horlamıyo.:)) meme hizasında yastıksız ortamızda yatıyor.mıkırdanırsa meme veriyorum ,uykuya devam ediyor. ama evet zor oluyordu özellikle bana. alıştım arrtık,uyku tatlı geliyor çünkü.:)

02/27/2012 22:36:00

sebze corbası deneyımlerımdn kızımın severek yedıgı bır tarıf asyanın annesı bal kabagı hem vıtamınlı hemde tatlı bır tadı oldugu ıcın genelde bebeklerın severek yedıgı bır sebze

yarım dılım balkabagı kucuk dogranmıs

yarım havuc suda haslayın tel suzgecten gecırın ocaga alın tekrar ınek sutu kullanmıyorsanız bır cay bardagı devam sutunu ekleyın zeytın yagı ıkı uc dakıka ocakta tutun tadı tam onların damak tadına uygun hemde bnm kızım gıbı kabızlık problemı olan cocuklara bıre bır bagırsakları  cok gusel calıstırıyor

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
 BICIRIKLARA YEMEK TARİFLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...