sol göğsüm süt dolu gibi ağrıyor ve elime birşey geliyor

08/31/2012 16:38:00

merhaba emzirmiyi oğlum 2 yaşındayken bıraktım, ama son 2 aydır reglimden 10 gün önce bir ağrı başlıyor sanki emzirme döneminde süt dolar sağmadığında ve acır insanın göğsü aynen o şekilde ve elime küçük beze tarzı şeyler geliyor , ama regl olunca geçiyor. Biliyorum doktora gitmem lazım ama korkuyorum . Benzer şeyler yaşadınız mı bu ayda bakıcam yine aynısı olursa kesin doktora gidicem ama merak ettim umarım önemli bir şeyim yoktur

Ynt: sol göğsüm süt dolu gibi ağrıyor ve elime birşey geliyor

08/31/2012 17:46:00

ben hala emziriyorum, ama sol göğsümde iki kitle var. fibroadenom deniyor. zararsız. tabii bu kitleleri ilk keşfettiğimde ciddi bir araştırmaya girdik, bol bol doktor gezdim. öğrendiğim en önemli şey, eğer ağrı, acı varsa kitlenin yüksek ihitmal zararsız olduğuydu. bu arada eğer beze gibiyse, yani ufak bir top gibi değilse, ben hamile kalmadan önce her regl dönemi olurdu. göğüs ağrısı zaten oluyor, elime de beze gibi gelirdi. regl döneminden sonra kaybolurdu. 6 ayda bir ultrason çektiriyorum, bir şey çıkmadı. umarım sizde de bir şey yoktur.

08/31/2012 17:51:00

BENDE REGL ÖNCESİ AĞRI HİÇ OLMAZDI ONDAN TEDİRDİN OLDUM AMA SANIRIM HORMANAL BİRŞEY AMA KONTROLLERI İHMAL ETMEMEK LAZIM .SİZE DE GEÇMİŞ OLSUN, ÇOK TEŞEKKÜRLER

08/31/2012 17:58:00

Ben de yıllar önce benzer şikayetle gittiğimde memede fibrokistik değişiklik demişti doktor, regl öncesi sıkıntı olup, sonrasında kayboluyordu. Bu sebeple bir tedavi uygulamadı, zaman içinde kendiliğinden geçti. Korksan da gitmekte fayda var, ihmal etme Yeşimcim, Umarım önemli bir şey değildir, çok geçmiş olsun..

08/31/2012 18:39:00

saol canım teşekkürler, gideceğim en kısa zamamnda

09/01/2012 06:30:00

bir şey soracağım, peki hangi doktora gitmem lazım, göğüs cerrahisi mi, genel  cerrahimi yoksa kadın doğum mu?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...