Amniyosentez

03/10/2010 14:16:00

Üye kendi isteğiyle Nurturia hesabını kapatmıştır.

Ynt: Amniyosentez

03/10/2010 14:27:00

Çok ilginç. İlk kez duyuyorum. İyi ki yazmışsın... Sevgiler... 

05/03/2010 05:28:00

Ben de uzun uzun araştırdım, düşündüm..2 li tarama yaptrmamaya karar verdim.Tedavisi olan bir problemin teşhisi 2li tarama da mümkün değil..
Süreç şöyle işliyor; 2 li tarama sonrasında 1 hafta stresli bekleyiş, sonrasında ya problem yok cevabını alıp gebeliğinize mutlu mesut devam ediyorsunuz; ya da amnisentez gerekiyor deniyor.Haydaa... Başlıyorsun; yaptırsam mı, yaptırmasam mı bebeğime bir zarar gelir mi,nerde hangi iyi doktor varmış ayrıntılı ultrasonla bakıverse..Sonuç ya olumlu ya olumsuz..
Gebeliğini sonlandırmak istemeyen gebeler için çok gereksiz bir stres..Karar verdim yaptırmayacağım..

06/04/2010 10:09:00

İkili testte riskim çok yüksek çıktığında doktorum (50'de1) , eğer bir problemi varsa ve aldıracaksan amniyosentez yaptır, aldırmayacaksan, için el vermeyecekse riske atmanın manası yok demişti. Ben de özürlü bir bebeği dünyaya bile bile getirmenin mantıksız olduğunu düşünenlerdenim ve yaptırmaya karar verdim. İşlem çok kısa ve neredeyse acısız-ağrısız yapıldı. Sonuçlar içinse 5 haftadan fazla bekledik. Sonuç iyi çıktı. Ama bekleme süreci uzadıkça sıkıntı çok arttı. Yinede hiç pişman değilim yaptırdığıma çünkü Sonuç kromozom anomalisi çıksaydı doğurmayı kesinlikle düşünmüyordum.

07/21/2010 12:07:00

bu asamada bi sorum olacak. ikili tarama 11-14 arası yapılıyor sonuc cıkıyor 16 gibi amniyosentez.. eee 5 hafta da onu beklesek ... copcugu aldırabilme süresi zaten gecmiyor mu,benim kafama bu takıldı... nerdeyse 5 aylık bir cocuk .... o artık bir insan yaniii.. bilmiyorum allah kimseyi boyle bir sınavla karsı karşıya getirmesin...

07/22/2010 09:30:00

Tıbbi zorunluluk durumlarında, bebekte ya da annede ciddi sağlık sorunları olan durumlarda gebeliğin sonlandırılması için yasal bir süre sınırı yok. Amniyosentez sonucunu beklerken beni de en çok rahatsız eden durum haftanın çok ileri olmasıydı. Genetik sonucu aldıktan birkaç gün sonra tekmeleri karnımda net hissediyordum.
Beni asıl rahatsız eden, daha önce kürtaj olmuştum, o zaman problem değildi, bebeğim canlı değildi çünkü, ama ileriki hamilelik haftalarında söz konusu olan şey akla ilk gelen anlamı ile kürtaj değil, suni sancı ya da cerrahi operasyon ile canlı bir bebeğin hayatıın sonlanmasıydı.
Bu durum gerçekten çok rahatsızlık verici, yani seçenekleriniz olması ve en kısa sürede tamam mı devam mı kararı almak. Rabbim hiçbir anne-babaya yaşatmasın bunu. 

07/25/2010 19:45:00

Benim 2li tarama sonucum iyi çıkmıstı fakat 3lu tarama testi sonucum riskli cıktıgından doktorum amniyosentez yapmamiz gerekiyor dedi. Yaptirsam mi yaptirmasam mi diye ikileme dusmedim bile! Yaptirdim. Urkutucu bir islemdi tabi. Koca igneyi gobeginden iceri sokup sıvı alıyorlar.. Sonucu bekleme suresinde kendimi strese sokmadım. İc gudusel olarak iyi cikacagini dusunuyordum cunku. Haksiz cikmadim; sonuc iyiydi. Eyup Ekici'ye de sonucu aldigim gun gitmistim. O da sonuctan habersiz bebegin problemsiz olacagini soylemisti. Etrafta down sendromlu cocuklar gordukce icim aciyor... Hem ailelere yazik hem de cocuklara..

05/30/2011 16:51:00

Ben de şunu anlamıyorum, özürlü, engelli de olsa bir canlıyı yaşatmama hakkını nereden bulabiliyoruz? Belki o insan engelli de olsa, down sendromlu da olsa yaşamayı tercih edecek? Bence de Allah böyle durumları yaşayanlara sabır ve basiret versin. Çok zor.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
keşke yapmasaydım, iyi ki yapmışım..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...