doğukent abidinpaşa tuzluçayır ve mamak civarında oturanlar yok mu?

Ynt: doğukent abidinpaşa tuzluçayır ve mamak civarında oturanlar yok mu?

07/25/2011 08:34:00

ayrıca eğer bakıcı ve çocuk yalnız kalacaksa evde yanlarında senin akrabalarından biri kalamıyorsa mutlaka eve kamera döşet canım ihmal etme lütfen...

07/25/2011 09:01:00

malesef sevdasya ailem adana'da yaşıyor, kayınvalidem de çalışıyor. oğlene kadar haftada bir iki geliyor ama bakıcı evde genelde yanlız. O yuzden şu anda annemi çağırdım geldi, kafamı kurcalayan şeyler var bakıcımızla ilgili. oğlum hayatından memnun, zaten genel olarak herkese sırıtan gülücükler atan bir çoçuk , yemesi falanda iyi maşallah. Bakıcının çok bir işi yok anlayacağın. 
ben ses kayıt cihazı koydum eve , butun gün tv acık ve bana tv acmıyoruz diyor, ayrıca efe ağlama noktasına geldiği zaman çoçukla ilgileniyor, o arada nerde ne yapıyyor bilmiyorum(ah kamera kursaydık başından)
oğluma zarar vermesi falan değil,ogle bir şey yapmıyor ama ne bilim benim derdim çoçuğun gelişimi, boyle yalnız bırakıp gidiyorsa ya da tv izliyorsa yarın öbürgün bu cocuk emeklediğinde nasıl olacak
ben mi kuruntu yapıyorum bilmem ama hislerime güvenirim genelde. bir de annelik iç güdüsü diye bir şey var.
anlayacağınız iyi birini bulabilirsem değiştirmeyi dusunuyorum. çünkü annem hep yanımda kalamaz...

07/25/2011 09:04:00

içim o kadar dolu ki bu konuda

avrupa ülkeleri gibi bizde de annelik izni diye bir şey olsa, bebeğimi 2 en azından 1 yaşına kadar ben buyutebilsem, sonrada kreşe veririz mis gibi

ama malesef daha 5 aylıkken oğlum annesinden çok bakıcı elinde. Bu kadar hassas bir konuda ince elemem normal değilmi kızlar ya..

07/25/2011 09:44:00

çok haklısın hsn_efe, katılıyorum sana.
ben kasım gibi çalışmaya başlıycam ama şimdiden stres yaşıyorum.
ben hamileyken eve yardıma gelen bir hanım ablamız vardı, güveniyorum ona, o bakacak sanırım ama gel gör ki ben yanında olmalıydım oğlumun, en az 2 yıl... 
anladığım kadarıyla bakıcıyla annen evde şimdi. hazır annen evdeyken bakıcıya bu ses kaydından bahsetseydin keşke, verdiği tepki bile karakteri konusunda ipucu verir sana. ya hata(lar/s)ını anlayıp kendine çeki düzen verir yada olmayacağı garantilenirse yeni biri arayışına girerdin. bu arada fikir almak için soruyırum ücret olarak ne veriyordun ve kaçtan kaça gelip ne işler yapıyordu?

07/25/2011 10:31:00

hsn_efe sana tavsiyem kesinlikle kamera döşet, içine sinmeyen birisiyle devam etme..canımızı bırakıp geliyoruz onlara güven çok önemli..ayrıca sık sık evi ara, tv konusunda mutlaka tavrını koy..yani herşeyin farkında olduğunu bildir ona hissettir..ayrıca akşam gittiğinde çocuğunu kontrol et, ne yediğini kontrol et..
bebeğin 7 aylık olmuş artık yavaş yavaş emeklemeye başlayacak onun bu konuda desteğe ihtiyacı olacak, çook ilgilenmek gerekli bu aşamada..

ayrıca yeni birini araştırırken mutlaka evli ve çocuk büyütmüş hatta mümkünse 45 yaş ve sonrası bir bayan bulmaya çalış deneyimli olsun derim tatlım..

inşallah kısa zamanda birilerini bulursun..ben şimdiki bakıcımızı bulduktan sonra birilerini daha tavsiye etmişleri tanıdıklar istersen sana yönlendirebilirim eğer hala bakmak istiyorlarsa canım..

benim kızım 15 aylık olcak yakında ve inanın çok zorlandım bende:( ilk 8 ay annem vardı yanımızda ben işe başayınca o baktı sonra annemin ameliyat olması gerekti..bayağı rezillik yaşadık bu arada bir kız buldum arkadaşımın bir tanıdığı filandı...kız kucağında tutmaktan başka bişey yapmıyordu ve annemi sinir etmekten başka bişeye yaramadı çünkü kızımın yiyeceği meyveyi bile annem hazırlıyordu hasta hasta.annem su ver çocuğa demezse su bile vermeyi akıl edemiyordu..üstelik 5 yıl çocuk baktım daha önce diye geldi bana..yalan söylüyordu bazı konulardada böyle olunca gönderdim..
şimdi bakan teyzemizden memnunum..aynı katta oturuyoruz kocası kendiden epeyce büyük 80 yaşlarında filan, asya nın arkadaşı:) arabacılık oynuyorlar:)
annemde bizde kalıyor sağolsun Asya bir bizde bir onlarda oynuyor, yemeğini filan düzgün yediriyor oynatıyor tecrübeli olmasıda çok güzel benim için çocuklarını büyütmüş torun büyütmüş bir teyze ve asya yı da torunları gibi görüyolar..benim tek şikayetim çok şımartıyorlar asyayı:)
bir ay kadar sonra bizim apartmandan taşınacaklar çok uzak değil gidecekleri yer 4-5 apartman ileriye taşınacaklar benimde şimdi sorunum o..bi çözüm bulacağız artık..hayırlısı..

07/25/2011 11:17:00

ayyyy kızlar allah yardımcınız olsun valla bende iznim bitene kadar hep bu konuyu düşündüm resmen kafayı yicektim bebeğimi nasıl olurda bi başkasına bırakırım diye...üstelilk o bi başkası yabancı da değildi kayınvalidemdi ve aramızda sadece bir sokak vardı..ama bırakamadım güvenemedim herşeyi göze alıp istifa ettim çok sevdiğim işimden:( eğer imkanınnız varsa ve işiniz özel sektördeyse  bırakıp kendiniz bakın bebeğinize derim ben..en azından 2 sene bebeğinizin size en çok ihtiyaç duyduğu zamanda biraz cesaretle herşeyden vazgeçebilirsiniz ben öyle yaptım!! benim çalıştığım şirket yasal doğum iznimden sonra 6 ay ücretsiz izin 2 ay süt izni verdi toplam iznim bebeğim 11 aylıkken bitmesine rağmen ayrılamadım kuzumdan. yinede işe başlayacak olan arkadaşlar için anneme bi sorabilirim iyi bi bakıcı tanıyomu diye çevresi geniştir annemiin durali alıç mahallesinde işyeri olduğu için..

07/25/2011 13:53:00

sevdasya teşekkr ederim tavsyelerin için , hayırlısı...

valla reyo işten ayrılmak keşke kolay olsa, malesef bu devirde tekrar iş bulmak kolay değil. kızın çok şanslıymış : ) bizim için işte En azından izinler uzun olsaydı süper olurdu demek kolay. Annene sorabilirsen sevinirim gerçekten...

07/25/2011 16:37:00

mrb iyi akşamlar, oyun grubu ve çeşitli aktiviteler için buluşmalar yapıyormusunuz. bende tuzluçayırda oturuyorum.

07/26/2011 14:24:00

çalışan anne olmak zor gerçekten. çalışmadıgım için kendimi şanslı hissettim şimdi :) allah sizlere kolaylık versin kızlar. inşallah gönlünüze göre bir bakıcı bulabilirsiniz. buarada bende tuzluçayıırdayım. reyodan öğrendiğim kadarıyla nisaozlem seninlede yakın oturuyoruz :))

07/26/2011 14:32:00

reyo cum benimde işten ayrılmam şu an için imkansız..mecburen böyle idare edeceğiz..ama hakkaten çok zor çalışan anne olmak aklımız yüreğimiz evde kalıyor..

kızlar bende general zeki doğan dayım..tuzluçayırdaki altunbileklere ve veli gündüz şahin sağlık ocağına çok yakın evim..

inşallah hepimizin müsait olduğu bir gün görüşebiliriz..sevgiyle...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...