deneyimlerimiz

<123456>
03/10/2011 09:54:00

bebeklerinizin gelişimi nasıl gidiyor? neler yapmaya başladılar. ne yiyip içiyorlar. yada annelerin ne sıkıntıları var. gaz sorunları geçti mi. bu grup çok ağır ilerliyor. biraz hareketlenip birbirimize yardımcı olalım hanımlar:)))

Ynt: deneyimlerimiz

03/10/2011 10:00:00

ben 12 Aralık 2010 da doğum yaptım. kızım martın 12 sinde 3.ayını dolduracak. gelişimi gayet iyi. anne sütüne devam ediyoruz. sütüm yaradığından anne sütü dışında bişey vermiyoruz. ara sıra papatya çayı veriyorum. gaz sorunuda az kaldı. artık alttan kendisi çıkarmaya başladı kzıım gazını. gülmelere devam ediyoruz. çok mutlu ve güler yüzlü bir bebeğiz. şu sıralarda ellerini hareket ettirmeye başladık. 1 haftaya kadar da tamamen tutmayı öğreniriz inşallah. benle karşılıklı konuşmayı çok seviyor. aynada kendimize bakarak gülüyoruz.

03/10/2011 10:48:00

bencede iyi oldu bu konuyu açmanız 8 aralık doğumlu benim oğlum 3 ayımız bitti ...gülümsemeyi geçtik kahkaha atıyoruz artık ...renkler dikkatini çekmeye başladı babasının ve benim sesimi ayırt edebiliyor ...ama nesneleri bi kaç dakkadan fazla tutamıyor. bu arada sol eli sağa göre daha hareketli acaba solak olabirmi?

03/10/2011 11:40:00

sorunlarımız : burun tıkanıklığı hat savhada devam ediyor :(
kabızlık devam ediyor aptamil conformile geçtik dün bakalılm işe yarıcakmı?
baygın uyuyamıyor bide tam dalamıyor gibi büyüyormu ne?

bu sorunlara çözümleriniz varsa paylaşın lütfen...

03/10/2011 11:42:00

benimde o dikkatimi çekmişti. bizimde sol elimiz daha hareketli. evet renklere de iyice alıştı. ben ana kucağına oyuncaklarını taktım kırmızı mavi mor renkte olanları. onları daha tutamıyoruz anca yumruk atıyoruz.
en çok da şey hoşuma gidiyor. mesela babasının kucağında ya odaya girdiğimde bana bakıp gülmesi sonra sanki yıllardır görmemiş gibi hasretle bakması. içim hem cız ediyor hem de hoşuma gidiyor. bazen de ağlayınca ben kucağıma aldığımda susması da çok güzel. (bunu devamlı kaynanamda yapsa içimin yağları erir valla)

03/10/2011 11:45:00

burun tıkanıklığı için eczaneden ortibebe burun açma aparatı al. yapmadan önce burun damlasından damlat sonra çek sümükler bir geliyor. gözükmeyenler bile geliyor.
kızım kabız olduğunda sabah ve akşam 1 çay kaşığı zeytinyağ içirdim. ve poposuna kulak çöpüne biraz z.yağı damlatıp poposuna ucundan soktum. 2 gün sonra bütün kakaları bezdeydi:)
uyku sorununa gelince bebekten bebeğe değişir. ona bişey diyemicem canım:)

03/10/2011 11:46:00

biz anneliğe alışamadan onlar bize alışıyor ...bize bakışı,dokunuşu,seslenişi hep farkılı olacak anneliğin avantajı :))

bu arada gerçekten ana kuçağı harika bir oyalayıcı hem çok faydasını görüyoruz bizde ...dediğin gibi biraz hırpalanıyo masum hayvancıklar napalım ...

03/10/2011 11:48:00

paylaştıkların iiçin teşekkür ederim ama yapmadığım hiç bişey kalmamış 1 yaşına kadar düzene gircez inşallah kışın bitmasiylede burun tıkanıklığımız geçer diye umuyorum ...bu mamadan ümitliyim işe yararsa paylaşırım..

03/10/2011 12:12:00

valla yaz gelse hiç bişr sorun kalmıcak. kış olduğundan bebekler evde hapis gibi. yaz olsa hergün yeşil alana götürürsek bol oksijen alırlar onlarda rahatlar.

03/10/2011 15:05:00

Yasemin aynı gün doğmuş bizim bebişler..bizde de burun tıkanıklılığı derdimiz vardı...burnunda bişey olduğu için değil sanki böyle genzi tıkanıyo gibiydi..ben 1 haftadırbir kaba su koyup içine azıcık vicks koyuyorum sabaha kadar kalıyo..baya işe yaradı. ama vicksi çok az koyuyorum kibrit ucu kadar.
bizim gelişimde gayet iyi gidiyor maşallah..eller kollar hareketli baya..gözle takip etmeler sese kafasını çevirmeler var. renkli ve sesli oyuncaklar ilgisini çok çekiyor.beni çok iyi tanıyor( gerçi ben burda biraz çıkar seziyorum ama neyse:))) Sezeryan olduğum için başta sütüm gelmemişti mam verdik.. şimdi allah şükür yetiyo ama yinede günde 1 defa mama veriyoruz.. çalıştığım için sadece bir öğününe yetişemiyorum çünkü..günü  gününe uymmuyo bazen bir seferde 80 cc içiyo bazen de120..dr umuz bu ay kontrole çağırmadı 4. ayında gelin dedi ama 6 olduğunu tahmin ediyorum biraz geçmiş bile olabilir..

03/10/2011 18:09:00

ben de 12 aralıkda doğum yaptım notradamus aynı gün doğum yapmışız:) gaz problemi bitmek üzere artık uykuları düzene giriyor gibi emziğe alıştırdık bu hafta artık karnını doyurup emziğini verince kendi kendine uyuo:) karşılıklı konuşmaya bayılıo  gülüo kahkaha lar atıo o da konuşmaya çalışıo  agu bugu gibi sesler çıkartıo aynı anda konuşuoz:)

<123456>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 aralık anneleri...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...