deneyimlerimiz

Ynt: deneyimlerimiz

03/13/2011 16:07:00

valla fatma hepimiz öyleyiz sanırım. ama bunlar güzel şeyler. benim çok hoşuma gidiyor beni devamlı iistemesi, yanımdan ayrılmak istemesi. hele hele başkasının kucağındayken bana hasretle bakması ve beni istemesi. o kadar güzel bir duygu ki. boşver bi kaç ay daha uykusuz kalacağız ama bu günleri yeniden geri getiremiyeceğiz. benim kızda horoz gibi 7 de kalkıyor. o her kalktığında hemen bu günün bi daha geri gelmeyeceğini düşününce uyku falan kalmıyor.

03/13/2011 19:23:00

arkadaşlar birşey soracağım. milupanın bana gönderdiği kitapçıkta 4.ayda bebeğinize organik meyve sularından başlayın diyor. başlanmalı mı yoksa anne sütü alan bebeğe vermemelimiyiz?

03/14/2011 10:58:00

http://www.saglikonline.net/konuac.asp?konu=10 güzel bi yazı ek besinler için ..

03/14/2011 16:56:00

bugün kontrolümüz vardı. doktorumuza sordum. 6 aya kadar birşey verme kilo alımı iyi çünkü. anne sütüne devam dedi. verirsen anne sütünü bırakabilir dedi. 6 ay süt sadece dedi.

03/14/2011 18:33:00

yaseminrüzgar verdiğin site için çok tşklr gerçkten aytınlatıcı bir site.

03/18/2011 07:31:00

herkese merhaba
ben 7 aralıkta doğum yaptım ve maalesef bebeğimi bırakıp çalışmaya başladım
hergün süt sağıp anneme bırakıyorum
gece uykularımız nispeten düzene girdi ancak annem gündüzleri perişan oluyor uykuya geçişte problem yaşıyor oğlum
memeyi çok arıyor memede uyumaya alışkın yapışık ikiz gibi geziyorduk işe başlamadan
şimdi işe başlayınca meme olmayınca uyuyamıyor
annemle babam battaniyesinde sallayınca uyuyabiliyor zor da olsa;başka her türlü yöntemi denedik tavandan ip bağladık çingene beşiği yaptık, titreşimli dönenceli oyun parkını denedik,ayakta salladık, tahta eski anam babam usulu beşikte salladık. kucakta piş piş yaptık yok illa meme diyor ya da zorda olsa battaniyede sallayınca uyuyor
kendi kendine uyuması mucize galiba Çınar için.
siz neler yapıyorsunuz benim gibi sorun yaşayan var mı?
deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

03/18/2011 07:46:00

Çalışan anne olmak çok zor maalesef allah kolaylık versin :( ben emziği hiç onaylamamama rağmen sadece uykusu geldiğinde 0-3 aylık damaklı emzikleriden en hafif olanında veriyorum uykuya daldıktan sonra atıyo zaten ama rahatlatıyo birde kuralı hiç değiştirme sadece uykusu geldiğinde ver alışkanlık yapmıyo böylece inşallah işe yarar...

04/03/2011 17:07:00

meraba ben siteyede gurubada yeni üye oldum.7 aralık 2010da dogum yaptım.kızım beyza gelişimi iyi olmasıylaa beraber çok kusuyordu uzun bı doktor surecınden sonra reflu dedıler kılo almadı sıntıgrafı cektıler allaha sukur bı sıkıntı cıkmadı.şımdi kusma onleyıcı mama verıyorum  cok ıyı geldı.bide sag kol altında beze var anne karnında tespıt ettıler 6 aylık olunca tedavısıne baslancak ameliyat deil allahtan.en buyuk sorunumuz gecelerı benle yatmak ıstıyo yatagında sayılı uymustur umarım en kısa zamanda alısır emzık alsa sıkıntımız bıticek  ama alıstıramıyorum bı turlu kolay bı yolu varmı acaba?

04/03/2011 20:15:00

benim kızımda almadı 2 ay. sonra gaz ilacına batırıp yavaş yavaş verdim. gaz ilacı tatlı ya ondan aldı sanıırım. bende normalde vermiyorum sadece uyutacağım zaman veriyorum. ilk başta öğürür bebeğin, öğürünce çıkar iki dakika sonra tekrar ver. sonradan alan her bebek öğürür ama sonradan alışır. emzik cidden uyumasında çok ardımcı oluyor.

04/19/2011 12:00:00

Ben 10 Aralık'ta doğum yaptım. Öğretmenlik yapıyordum, 1 yıl ücretsiz izin aldım. Dorukla birlikte evdeyim. Anne sütüyle besleniyor. Özellikle altını alırken çok gülüyor değişik sesler çıkarıyor. Renklere bayılıyor. Bir de benim ona şarkı söylememi, ağzımla sesler çıkarmamı. Öyle seviyor ki sevinç çığlıkları atıyor. 

Doğduğundan 3 hafta sonra burun tıkanıklığı nedeniyle hastaneye götürdük. 3 gün yoğun bakımda kaldı. :( RSV virüsü kapmış. Kış bebeklerinin ortak sorunu herhalde burun tıkanıklığı. Serum fizyolojikten gına geldi çocuğa. Ama azaldı çok şükür. Hastanede emzik kullanıyorsa verin dediler. O gün bugündür emzik onun için vazgeçilmez. Gece gündüz...

Bu aralar kilo düzenimiz bozuldu sanki. 2 aydır sadece 600 gr kilo alıyor. Doktorumuz normal görse de neden azaldığını anlamak istiyor. Bugün yine kontrol var bakalım ek gıdaya başlayacak mıyız.

Son olarak bugünlerde eller sürekli ağzında. Emziğini ısırmaya çalışıyor. Havalar ısınsa da artık parklara çıksak, oğlumla evde bunaldım...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 aralık anneleri...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...