deneyimlerimiz

Ynt: deneyimlerimiz

04/19/2011 12:07:00

Emzik burun tıkanıklığına mı iyi geliyormuş. Bizde de burun tıkanıklığı ara ara olmaya başladı. Kızımın sağ gözü sulanmaya ve çapaklanmaya başladı. Doktorumuz burun tıkanıklığından dedi. Burnu tıkandığından göz yaşını akıtamıyor dedi. Bir damla verdi ve 2 günde geçti.
Kilo alımları da 4.aydan sonra yavaşlarmış. Doktorumuzun dediğine göre bebekler 5.ayda doğum kilosunun 2 katı olmalıymış. Benim kızım 3.ayda iki katına çıktı. Bizde 3 aya kadar 1000 gram alırken şimdi 400-500 gram alıyoruz ama çok normalmiş. Çünkü büyüyorlarmış.

04/19/2011 12:15:00

Çok huysuzdu hastaneye yattığından o yuzden emzık istediler. Biz de 1300 gr-600 gr-600gr aldık. Kilo konusuna cok takıldım, bakalım ne diyecek doktor. ..

04/20/2011 20:41:00

merhaba siteyi yeni keşfettim ve çok sevindim sizleri görünce. ben 3 aralıkta doğum yaptım. kızımın şuan kilosu iyi ama son bir haftadır emmek istemiyor.sürekli tükürür gibi salya çıkarıyor. birde karnından gurul gurul sesler geliyor. ben emziği 2 aylıkken verdim memnunum da uyurken biraz zorlanıyoruz. 

04/20/2011 21:04:00

deryacım takılma kiloya. 4 aydan sonra kilo alımları yavaşlarmış. doğumdaki kilosunun 2 katına çıktıysa sorun yapma zaten.
serapayşe salyalar bizdede var. hem tükürük bezleri çalışmaya başladığından hemde damakları kaşındığından salya akıtıyorlar.
karnından neden ses geliyor onu anlamadım.

04/20/2011 21:14:00

Derin bir nefes aldık :) Bir haftada 200 gr almışız. Aferim bana:)

Doktor günde bir öğün yoğurt vermemi söyledi. Kilomuz henüz 2 katına çıkmadı. Tosunum 4.250 doğdu. Şimdi 7.200 olduk. Ama 5.ayın sonuna vaktimiz var:)

Oğluma bugün sesli kitap aldım. Bir de çıngırak. Doktor kitap okumamı söyledi. Değişik ses tonlarıyla, Öğretmenlikten mi annelik iç güdüsünden mi bilmem, doktorun yapın dedikleri şeyleri zaten yapıyormuşum. (oyunlar,parmak kuklaları,şarkılar, karşılıklı sohbet) Bu hoşuma gitti, doğru yoldayım :) 

aa bir de dişlikli kitap aldım. Ama Doruğun ağzından alamadım :D Çok sevdi..

04/20/2011 21:39:00

doktor başka ne dedi derya ben daha hiç oyuncak almadm

04/20/2011 21:47:00

Dokunduğunda ses çıkaran, uzayıp kısalan oyuncaklar. Büyük figürler içeren renkli kitaplar al dedi. 

04/21/2011 17:54:00

ben timaş yayınlarının otobüs düt düt, masaal balonu puf puf kitaplarını aldım ilerisini de düşünerek. arada onu okuyorum. önceden agulayarak bana eşlik ediyordu. şimdi sadece dinliyor. çıngırak aldım daha yeni tutuyor ama sallayamıyor direk ağzına götürüyor.

04/21/2011 18:40:00

Playgro ve Tiny love markanin titresimli, cingirakli, muzikli vs. asilabilen oyuncaklarindan aldik, cok guzel oynuyor. Pusetine veya anakucagina asiyoruz, kahkahalar atarak oynuyor onlarla :)))

04/22/2011 08:52:00

bende dün gittim bol resimli masal kitapları aldım. kucağıma oturtup önünde tutup okuyorum yavaş yavaş. kızımda resimlerine bakıyor bir ara baktım sayfayı çevirmeye başladı. ana kucağındada çıngıraklı ve tutacağı şekilde oyuncaklar var. onları tutuyor mesela ama sallayamıyor anca tutuyor. zamanla sallarda. ortapedi uzmanı kuzenim var o hep der. çocukların fiziksel hareketleri için onu zorlamayın yada hadi hadi diye üstelemeyin diyor. o zamanı gelince her şeyi kendiliğinden yapar diğer türlü çocuğu zorlamış yormuş olursun der. sadece gerekli ortamı hazırla bırak gerisini kendine der.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 aralık anneleri...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...