Üstün zekalı çocuğu olan var mı?

<1234>

Ynt: Üstün zekalı çocuğu olan var mı?

10/13/2010 13:44:00

Deneyim,  kendi çocuğuna ayıramadığı vakti ve sabrı toruna ayırma,  olaylara dışarıdan bakabilme, küçük çocukla uzun süreli beraber yaşamama ve hepsinden çok da "çocuğunun çocuğu" olması gibi ayrıcalıklı pozisyondalar da ondan.

"Yoldaşlık" edebilme boyutuyla düşünmemiştim hiç, iyi geldi bu yazdığın. Bir süredir endişelendirmeye başlamıştı bu durum beni, özellikle Günce ile ilgili. "İlgaz benim arkadaşım değil, İlgın arkadaşım benim" şeklinde bir tavrı olmaya başlayalı beri (Ilgaz kendi yaşıtı, Ilgın ise Eliz'in). 10-11 yaş grubuna takılmak mutlaka ki onun için daha cazip, değişik ve eğlenceli ama bu kadar da onlar gibi davranması, sürekli peşlerinde dolanması, kendi yaşının gerektirdiklerinden uzaklaştırıyor mu acaba diye düşünüyordum.

Ynt: Üstün zekalı çocuğu olan var mı?

10/13/2010 13:52:00

Ben hep ablamların arkadaşları ile olmak isterdim. Ama arkadaşlarımdan biri küçük kardeşini benim doğum günüme getirmek istediğinde istemezdim, büyüğüm ya ben. Onlara ayak uydurabilmek için erken olgunlaşma nedeni ile yaşıtlarından az sayıda insanla keyif alarak muhabbet edebilme, çoğunun tat vermemesi durumu olabiliyor, özellikle ablanın seni yanında daha çok kabul edebildiği yaştan itibaren. Ama o ablan ve arkadaşları ile olan muhabbetlerin tadı, hepsine değer :)

Sonra yaş ilerledikçe geçiyor zaten. Tabi ben kreşe falan da gitmedim, yaşadığımız yerde çok sosyal imkan da yoktu, yoksa kreşe falan gitsem bu kadar belirgin olmazdı bence.

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
ALTERNATİF ANNE

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...