EVDE ÇOCUKLARINIZLA İLGİLENEN GÖREVLİLERDEN NELER BEKLERSİNİZ

<12>
10/10/2012 12:33:00

MERHABALAR,

TEKRAR YARDIMINIZA IHTIYACIM OLDU :) SIZLERIN BAKIS ACILARI ,FİKİRLERİ ÇOK ÖNEMLİ . DAHA ONCE KONUSTUĞUMUZ PLAN COK AMA ÇOK BÜYÜDÜ.HARİKA BİR HAL ALDI:) AMA BUNU TAMAMEN İÇİME SİNMESİ İÇİN SİZLERDEN BU KONUDA BİLGİ ALMADAN İŞE BAŞLAMAK İSTEMEDİM:) 
HADI BAKALIM PARMAKLAR KLAVYEYE :) DİLHAN A YARDIMA:)

Ynt: EVDE ÇOCUKLARINIZLA İLGİLENEN GÖREVLİLERDEN NELER BEKLERSİNİZ

10/10/2012 18:20:00

*öncelikle çocuğun özbakımı ve olabıldıgınce eğitimi
*yemek yapması
*evın düzenını muhafaza etmesı

10/10/2012 19:04:00

bebek bakıcısının adı üzerinde sadece bebekle bağlantılı işleri dürüstçe ve elinden geldiğince yapmasını beklerim. başka iş yüklemem ona. bebeğin büyümesinde görev öncelikle benimdir, bebek bakıcısı sadece yardımcıdır bana göre. o yüzden benim istediğim gibi beslenmesi-bakılması-barınmasını isterim. bebekle konuştuğu ses tonu, ona dokunuşu, kullandığı kelimeler herşeye önem veririm. bebekle yalnızken farklı, ben veya başka biri varken farklı davranıyor ise ikiyüzlülüktür bu ve en kısa sürede bakıcının değiştirilmesi gerektiğinin işaretidir bana göre. Bebeğime sevgi ve şefkatle bakması ilk istediğimdir, ikincisi onun bedensel ve ruh sağlığına zarar vermeden bakması, üçüncüsü beslemesidir ki ben çocuğumun genelde yiyeceklerini akşamdan ya da erkenden hazırlarım, pek bakıcıya bırakmam.

10/11/2012 10:31:00

harıkasınız peki

ev temızlıgı ve aynı anda cocuk bakımı ile ilgli tercıhınız nolur ?
yanı cocuğunuza herseyı öğretırım zaman ayırırım ama ancak
 cocuk bakarım dıenlere bakısınız nasıl ?

10/11/2012 11:21:00

ben ev temizliği kesinlikle yaptırmıyorum, bebek ihmal ediliyor, kadın kendi istirahatini de yapamıyor o zaman. bebeğim akşam 7 - 8 gibi uyuyor ondan sonra herşeyi kendim yaparım. Türkiye'de bebek/çocuk bakıcılarından sözde "ufak-tefek" ev işi altında ütü, süpürge benzeri işler beklemek adettendir malum ama ben o adeti doğru bulmuyorum.

10/11/2012 11:35:00

malesef sevgi dolu olmasını istiyoruz ama onlar bizim çocukları para makinası görüyor..Ev işi ve çocuk bakımı bir arada cok zor bence ikisi ayrılmalı...

10/11/2012 11:37:00

harıkasınız anneler 

arkadaslarınızada solesenızde onlarda bana yardım etseler:)

11/14/2012 09:40:00

bizim bakıcı bebeğe dün çay döktü yarım saat ağladı oğlan, ama kabul etmedi, ben çayı onun elişemeyeceği yere koyuyorum ki diye pişkince yalan söyledi. dürüstlük çok önemli, çocuğun annesi olarak da biz de ufak tefek kaza yapıyoruz oysa ki. bakıcıyı sırf bu yüzden değiştirmek istiyorum.

11/14/2012 09:47:00

Benim ablam bakıyor kızıma, temizliğe de haftanın 3 yarım günü bir bayan geliyor..Ablamın tek işi var kızımla vakit geçirmek, oyun oynamak, aktivite yapmak.Başka bir şeye vakit kalmadığını ben haftasonu evdeyken çok iyi gözlüyorum..Eğer ev işi vs yaptırılacaksa çocuğun vaktinden çalınıyor diye düşünüyorum.. Kızım uyurken eğer kendini iyi hissederse belki yardımcımızın bitiremediği ütüleri yapabilir, onun inisiyatifinde elbette..

11/14/2012 19:51:00

Ben bebek bakan kişinin evde başka yardımcı yoksa kesınlıkle ev işi de yapmasından yanayım. Kapı pencere halı silmesin ama evi toplasın süpürsün toz alsın ütü yapsın gerekirse yemekte yapsın bakıcının çocukla gecırdiği vakitten daha önemlisi bence anneyle geçirdiği zaman.

Bakıcı hiçbir yapmasa cocuğa mükemmel bakmaz dizi izler örgü örer en azından çevremde gördüklerim böyle...

Ankara'da 1000 liranın altında bebek bakan yok verdiğim o paraya değsiisterim. Bu iş niye yapılmadı diye sorgulayıcı olmam ama görevi veririm çocuk uyudukça yapsın isterim. Ne yaparsa benim için kardır yapamadığı günde olur tabiki önce çocuğun özbakımı geliyor nihayetinde.

İlk oğlumda bakıcı ile çalıştım ve büyük rahatlıktı bana şimdi annem bakıyor ve kolları ameliyatlı herşeyi ben yapıyorum büyük temizlik ve ütü hariç ölüyorum yorgunluktan

11/14/2012 21:46:00

Emine hanım geçmiş olsun.

Bakıcı çocuk için çok önemli istikrarı da öyle bence değiştirmeyi en son çare olarak düşünün çünkü her insanın kötü yada istemediğiniz bir davranışı olabiliyor.

Bakıcının dikkatli olması lazım cidden çok büyük bir hata yapmış belki özür dileyip kabullense daha kurtarıcı olur ama insan da hata yapıyor

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...