Bu oksuruk derdine bir care ???????

<123>
02/28/2012 20:13:00

Evde surekli hasta bir cocuk olmasindan yoruldum. Nasil bir kismis bu boyle :( .Daha biri iyilesmeden digeri hasta oluyor. Tam sonunda kizin oksurugunu kestim derken bu sefer oglum oksurmeye basladi. Ilaclarin artik fayda etmedigini dusunuyorum .Bal ve karabiber veriyorum (fayda etmedigini dusunsem de ventolin fis fis kullanmaya devam ediyorum tabii ) baska rahatlamasina yardimci olucak onerisi olan var mi ? Yoksa bu gece benim icin yine uzun olucak bes belli .

Ynt: Bu oksuruk derdine bir care ???????

02/28/2012 20:19:00

Elmanın suyuna elma ve ayva kabuğu koy içine çubuk tarçın ve birkaç tane tarçın at kaynat içirirken balda at.. Mustafa Eymen in boğazını yumuşatmıştı bütün gün içtik iyi geldi bize dene istersen..

02/28/2012 20:22:00

ben de bal ve zencefil veriyorum, iyi geliyor diyebilirim, bir de ıhlmaur içiriyorum ikisinede.
Bir de alerjik olabilirmi sizin durumunuz? Kızımda mesela var böyle bir durum. Benimde vardır aynı  sorunum, uzun süre dolapta durmuş bir  şey giydiği zaman öksürmeye başlıyor. Ayni şekilde odasındaki halıyı da değiştirdik, yıkanınca toz çıkarmaya başlamıştı ve yatağının yanında da sünger gibi birşey vardı, gece vurmasın duvara diye onuda attık, düzeldi durumu.

02/28/2012 20:23:00

elma suyunu sicak nasil icirdin ? su da ilave etmismiydin kaynatirken ?

02/28/2012 20:26:00

sogan suyu  birebir hemen keser  balla yada pekmezle dene bence

02/28/2012 20:28:00

yok baktirdik allerjik degilmis . Odasinda da hali filan koymadim sirf bu yuzden . Bu sene daha iyi gidiyor derken cuma gunu okul arkadasi geldi oynamaya ve ne olduysa ondan sonra oldu. Biraz rahatsizdi kiz ve sanirim ondan kapti yine . Hasta olmasina yanmiyorum huy degistirmesine yaniyorum derler ya . o durumdayiz . bir de ufakliktan uzak tutamiyorum . Arkami dondugum anda burnunun dibine girmis oluyor , bazen yuzune oksuruyor . kesin yine ona da gecicek . Ne yapicam bilmiyorum . o da daha 3 yasinda . yapma demekten dilimde tuy bitti. Kendimi bas bas bagiriken buluyorum sonra da kendimden utaniyorum  :( Bu hastaliklari beni cok yordu 

02/28/2012 20:30:00

sogan suyunu hic duymamistim 

02/28/2012 20:38:00

ben çocuklra hep sogan suyu kullanrm öksürük şurubu halt etmiş yanında:)

02/28/2012 20:42:00

Yok su ilave etmedim katı mevye sıkacağında sıktım elmaları hatta kabuğunu soyduğum ayvayıda attım onunda suyunu sıktım kaynattım ılıtıp bal katıp içirdim..

02/28/2012 20:43:00

Soğan suyu nasıl yaa nasıl yapıyorsun ilk defa duydum.. Kara tutpu falanda duymuştum ama bunu duymadım..

02/28/2012 20:44:00

Tutpu=turpu

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
 Aralarında yaş farkı az olan kardeş bebeklerin dünyası

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...