Taktik belirlemek!

Ynt: Taktik belirlemek!

07/30/2010 07:26:00

yiğenim 5 yaşına kadar emzik emdi çok güzel bir ağız ve diş yapısı var.dil gelişimide bizi baymış durumda.ilkokula başlayacaktı yaa çok ayıp falan derdik.ya benim hayatım onsuz nasıl olur sormuyorsunuz,dünyam kararır yıkılırım.panikatak olurum derdi .okula başlayınca istemedi kendiliğinden.

bizde 3 memeyle geziyoruz Demir için marka bile farketmiyor artık ,hatta düz değil tersten emiyor.bende hiç takılmıyorum kızmıyorum engellemiyorum belki yanlış ama çok güzel emiyo cuk cuk cukk die nasıl keyifle çekiyo hehe:))

07/30/2010 07:31:00

bırak arkadaşım emsin doya doya bu yazılan çizilen ahkam kesilen tezler okadar kolay çürütülüyorki örnek çok çünkü

ÇINAR SEN EMMEYE DEVAM KUZUM!!

07/30/2010 07:37:00

Brezeee gerçekten o kadar kolay olmuyo, bi yerde bırakılacaksa en kısa zamanda bırakkılmalı bence...

Hakkını yemeyim memenin çok faydalarını gördük geçen dönem içinde, ama artık bitse iyi olcak çünkü anormal bir düşkünlük söz konusu :((

Meme bizim de büyük krizimiz oldu artık, bide kreşe başladı, min. 1 ay  hayatında büyük değişiklik olmasın dediler, meme 24 saat ağzında; bakterisi var diş problemleri var görüntü kirliliği var :) Memesiz oyalamak mümkün değil banyoda bile zor alıyorum ağzında... Vermeyince öyle bir ağlıyorki artık boğulacak oluyor bizde gereksiz triplere girmemek için şimdilik askıya aldık ama bu bağımlılık nasıl bitecek düşünüorum :(((

07/30/2010 07:47:00

Tatilde biri ortodontist iki diş hekimi arkadaşımızla birlikteydik. Çocuklarla da çalışıyorlar. Ada'nın emzik konusunu sorduğumda, sürekli emmedikçe ve özellikle uykuda daimi olarak ağzında cuk cuk modunda olmadıkça bir problem yaratmayacağını söylediler. Ayaküstü diş yapısına da bakıp bir sorun yok hatta ayrık ayrık dişleri ne güzel dediler (sanırım daha sonra süt dişleri yerine kalıcılar gelirken, çenede yer olması, üst üste diş binmemesi, ortodontik sorunlar vs. sebebiyle). Ada emziği uykuya dalmadan kullanıyor, uyuduktan sonra da emziğini alıyorum. Çoğunlukla düşmüş oluyor ağzından zaten.

Emzik uyku objesi/sakinleştirici/emme duygusunu tatmin vs. olarak işe yarıyor, ama konuşmayı geciktirici etkileri (sürekli kullanımda) yakın bir arkadaşımın oğlunda olmuştu. O yüzden sürekli kullanımını doktorlar da çok önermiyorlar. 2 yaş kontrolünde çocuk doktorumuz bir de 2.5 yaşına kadar maksimum, daha sonra bırakmaları çok zor olabiliyor, ilkokula kadar sürebiliyor bağımlılıkları şeklinde uyardı bizi ki ilkokulda dahi emzik emmiş bir arkadaşımız var. 2 yaş dönemi oral dönemin bitişi olduğundan bıraktırmak da çok acımasızca değil diye düşünüyorum bu yüzden.

07/30/2010 08:05:00

Başak çözülecek bence, kreş olayı otursun, bırakacaktır Çınar. Ona da hak vermek lazım, 3 büyük değişimi 6 ay içinde ardı ardına yaşadı. Annenin çalışmaya başlaması ve bakıcı abla. Bakıcı ablanın artık olmaması ve kreşe başlamak. Yeni ev. Bunlar çok önemli geçişler. Sizinki biraz sıkıştırılmış bir zamanda olduğu için bence bu tepkileri. Sabırlı olunca, sen belki çok üstüne düşmeyince, senin önemsemediğini (emziği) düşününce bırakması daha kolay olacaktır diye düşünüyorum. Uzman değilim pek tabii, ama ailedeki ve arkadaşlarımdaki çocuklardan gözlemlediğim, okuduklarımdan harmanladığım düşüncelerim bunlar.

07/30/2010 09:15:00

Belli bir taktigimiz yok, dogaclama takiliyoruz:) Bir cocukla inatlasmamayi kendimize deustur edindik. Eger ki sonunda kaybedecek gibiysek hic tartismaya girmiyoruz.

07/30/2010 09:41:00

Basak bende senin yazdıklarımda kendi oğlumu gördüm:)) Ama arkadaşlar haklılar Çınar ın hayatında bi sürü değişiklik olmuş belki bu kadar memeye düşmesi normal bile sayılabilir... Ama bizimkinin bi mazereti yok :))) Bakalım ortak yaklaşımlar sergileyip bu konuyu sonuca ulaştıralım inşallah burdan da paylaşırız deneyimleri kolay gelsin hepimize...

07/30/2010 09:47:00

Elfana sana katılıyorum ifade edememiştim.aynı bizde öyle baktıkki inadı tuttu hem çark ediyorum aa benim tatlım canım falan mevzuyu değiştiriyorum hemen.
 Başak aslında şimdi düşünüyorumda Yiğitte normalde çok emzikçi oldu hiç bi zaman düşkünlüğü olmadığı için emziğe sorun yapmıyodum ama üstüne düşeyim biraz

07/30/2010 09:53:00

Ben de aynen ElfAna'nın taktiğini yapıyorum.
Ağlayacağı, inatlaşacağı, bu yüzden sonunda teslim olacağım bir şeyse baştan durumu kabulleniyorum. (Ama bu her durum için geçerli olamaz tabii)

07/30/2010 10:07:00

Hülya tamamen seninle aynı fikirdeyim, sakinleştirmek için bebekliğinden beri kucağıma almak, sıkı sıkı sarılmak, mırıl mırıl konuşmak ve şarkı söylemek, kulağına şşşlemek, (harvey amcadan daha haberdar olmadan, tamamen içgüdüsel, annemden bildiğim yöntemle) hep bize daha iyi gelmiştir. Hala Ada çok fena ağlayınca aynı şeyi yapıyorum, ve artık bebek değil desem de işe yarıyor.

Ama bazen emziği sakinleşmesi için de veriyordum ben. Bebekken daha çok yapıyordum, malum emme vs. olayı. Şimdilerde hasta olduğunda filan nadir de olsa veriyorum. O anda kucağımda sarmaş dolaş oluyoruz ama bir emme isteği de oluyor kuzuda.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Çocuklar Krizde

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...