6. aydan sonra beslenme saatleri ve ogunler

<12>
10/21/2011 14:25:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: 6. aydan sonra beslenme saatleri ve ogunler

10/21/2011 14:52:00

süper olmuş bu:), masal 7-7,5 gibi 120 cc dewam sütü içiyor,1 saat sonra peynir yada yumurta sarısı,pekmez,domates,ve ıhlamur,sonra 9 gibi uyuyor genelde,11 de meyve eğer kahvaltıda peynir varsa pekmezi bu saate cekiyorum,öğlen1 gibi anne sütü ve dewam sütü,3 te çorba yada püre ,akşam üzeri 5-6 gibi irmik,mısır unu,pirinç vs ev yapımı kasık maması,sonrasında sabaha kadar 3 saatte bi dönüşümlü anne sütü ve dewam sütü,uyku saatleri gün içinde değiştiği için arada aksıyor tabi ama genel hatlarıyla böyle geciyor günler...

10/21/2011 17:28:00

çok güzel olmus bu gercekten bende tam olarak ek gıdede ne kadar sürede verilecegını merak edıyorum takıpcınızım:)

10/21/2011 17:47:00

Ayy ssüpeer berrakcım tesekkür ederiim Bana da yol göstermiş olcaksıınız çok sevindim bu gruba :D

10/21/2011 18:12:00

sabah 6 gibi anne sütü içip uyuyor. 9.5 10 gibi bebelac ya da aptamil ve ya herneyse tahıl karışımlı mama içerisine 1 küp peynir, 1 dilim ev yapımı cevizli kek ya da 2- 3 adet bebe bisküvisi ile 1 tatlı kaşığı ceviz ekleyip yadiriyoruz ama bu öğünden 15 20 dk önce 1 tatlı kaşığı pekmez veriyorum. 1 gibi 1 kase çorba ne varsa. 4 gibi anne sütü aralarda çok dumazsa erik püresi yapıp veriyorum ya da meyve püresi (kavanoz). 6 gibi çorba ya da sulu yemek yemezse ısrar etmiyorum.8.5 gibi emiyor ama doymadığı için 100 ml tahıllı ve cicbebeli mama veriyorum biberonla sonra keyfi  varsa uyuyor.tarifler için buguloguma bakabilirsiniz.

10/21/2011 19:11:00

aishwarya cım :) kavanoz mamalarını bence pek kullanma :S ben bile geçen bi deneyeim dedim de tadına baktım kazara :S kusacaktım :PPPPP

benim oğlum ek gıda sorunlu:) 5.ayda denemelere başladık 2 ay boş uğraşlarla geçti.7. ayda

süper bi rutin tutturduk. sabah 9 gibi pekmez peybir muz bisküvi süt karışımı 10 gbi 180 cc yoğurt   2-3 GİBİ TARHANA (SADECE BUNU İÇRDİ:) ) ikindide de muhallebi.   (hiç meyve yememişti.

sonra herşey birden değişti:) umarım sizlerde böyle olmaz... üstteki dilşleri gelmeye başladı ve olanlar oldu:) şimdi tarhana sı dahil hiçbir çorbayı yem,yorum.püre müre de yok:)

öğünlerimiz şöyle,

sabah 9 gibi ya bulamaç,ya sebzeli omlet,ya haşlama yumurta ve ev ekmeği,

11 12 gibi 180 cc yoğurt

sonra uyur bi 20 dak falan:) uyanınca süt ister ki uyurken de içmiştir ama yine de ister :)

saat 3 gibi bilmem kaç çeşit denediğim öğünlerden birer kaşık tadar :) haftanın 3 günü balık yer 2 günü sebzeli köfte :S çareyi bunda buldum:)

sonra yine uyur :) 20 dak falan. uyanınca benim yaptığım bebek kurabiyesi ya da poğaçasını yer.

ve canı isterse akşam üzeri de pirinç unu muhallebisi ya da sütlü bisküvi ceviz ve fındıklı yer.

bu aralarda sürekli emer:) oğlumun adı da ömer :PPPP

maalesef durum böyle.

ben,m gibi bebek annesi olanlar üzülmesin<yalnız değiller:) sırf moral olsun size d,ye yazdım uzun uzun :D

10/21/2011 19:27:00

biz de hep dışardayız :) fink fink gezeriz:)

ben dışarı çıktığımda genelde yoğurdu alırım yedirmek için hatta öğle menüsü ile yerini değiştiririm, ev yoğurdu ne de olsa uzun süre duruyor, tabi bu durumda oğlumun yoğurdu sevmesinin etkisi büyük, dışarıda beni zorlamaz :)

yanıma da bebek bisküvisi yada poğoca, ha bide kuru kayısı stoklarım, acıktıkça onlardan veririm.

öğlen menüsü için zeytinyağlı sebze yemeği de olabilir ;)

10/22/2011 06:14:00

selendipity ben de onlardan almıştım ama pek memnun kalmadım şahsen :S çünkü kapakları açılabiliyor:S

10/22/2011 08:28:00

şahane bir konu  Berrak sağolasın bu başlığı açtığın için!
benime aklımı kurcalayan soru selende değinmişken sorayım sebze pürelerini bebenin yiyebileceği kadar sıcak mı yedireceğiz yoksa oda sıcaklığında mı olmalı?

10/22/2011 08:34:00

kafamıza göre yani :)

10/22/2011 08:40:00

Ceyla buzdolabından yeni çıkmış olmasın gerisi önemli degil.ne cok sıcak ne buz gibi.oda sıcaklığı ve ya sıcağa yakın ılık olacak.sindirimi acısından önemli.bizim için de aynısı.iç sicakligimizb ile yediklerimiz arasında uç noktalarda farklılıklar olmamalı.

Benim kucuk kaplarım ve s çirt cirtli askıları olan bez sıcak tutucuların var.yanıma dışarı çıkarken evde yaptıgım meyve puresini,çorbayı ve yoğurt alıyorum.ama oldu ki acelem olur yapamam diye her daim evde hipp purelerim ve babymix yoğurdum var.

İmza: evde hiç durmayan profesyonel gezmeci anne:))

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Güne Bir Menü

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...