yanitlar buraya!

<1234>
02/22/2011 09:28:00

Cocuk doktorunuzun hangi ozellikleri tasimasini istersiniz, ondan beklentileriniz neler, yukaridaki sorulara yanitlariniz buraya lutfen... Bu arada doktorun cinsiyeti ve uzmanligi ile ilgili tercihiniz var mi, bunu da eklerseniz sevinirim. Hadi bakalim ne cikacak!

Ynt: yanitlar buraya!

02/22/2011 09:43:00

- once beni dinlesin.

- cocuklarımı duzgun muayene etsin.(bogazına iyi baksın/nefesini dinlesin/kulaklarına baksın/alt batına dokunsun/konussun/soru sorsun)

- hemen ilaca saldırmasın. once gereken tum tetkikleri istesin. gecmis dosyamıza iyice bir baksın.

- hemen receteye gitmesin eli, once bir konusalım oyle yazacaksa yazsın.

- akıllı olsun, yeni gelismeleri takip etsin.

- cok para talep etmesin.

- ulasılabilir olsun.

- beni panikletmesin/sakinlestirsin.

- b planı olan bir dr olsun.

- gerektiginde baska uzmandan(kbb/hemotoloji) gorus almaya cekinen biri olmasın.

- galatasary ve/ya bursasporu tutsun:)

aklıma geldikce eklerim:)
selamlar,
bol gunesler. 

02/22/2011 09:45:00

cinsiyet farketmez,
bilim insanı olması kafi.

cocukcu olması da yeterli simdilik,
illa uzmanlık yazacaksak;
oyum cocuk hemotologlarına:)
zira onlar uzmanlıkları geregi hasta psikolojisine de vakıflar digerlerine gore biraz daha fazla.

02/22/2011 09:49:00

Sagol İcacim! harika! sen 1.cisin! :))
iki cocuklu olunca beklentilerin degisti mi? aklina gelenleri de eklersen sevinirim, bol gunesler ;)

02/22/2011 09:50:00

Öncelikle cinsiyeti ile ilgli bir tecihim yok.
Bizim sabit bir doktorumuz olamadı. akay hastanesi ile başladık, 100. yıl hastanesi,güven hastanesi, hacettepe de prof olan bir doktorum muyanesi ile gidip geldik. Halasının da aile hekimi olması etkili oldu sanırım,başımız sıkışınca onu aradık.

Keşke şunları yaptırmasalrdı doktorlarımız:-gittiklerimiz-
1.Biberon almıyor bu çocuk dedik,inanmadı,ikna olmadı,zorlayın alır dedi. Çokk ama çok zorlandık,alıştı ama ayları aldı alışması,benim ömrümden yedi,bizim ilişkimize çok zarar verdi

2)Mama almıyor demememize de inanmadı,prof olan, her çocuk mama yer,çeşitleri deneyin dedi. Milyon çeşit denedik,zorladık,çok pişmanım. Ev çorbaları ile de büyüyebilirdi.

Benim sıkıntım ek gıda ile olmuş demek ki.

Uyku konusunda,memede uyudu yiğit hep,kimse uyku ile ilgili uyarmadı bize. Soran ya da yol gösteren olmadı.
2 yaş kriz dönemi Yiğit kreşe gidiyordu ve okul sahibi aynı zamanda pedagog. Kendiisnden çok faydalandım.

Keşke şöyle bir doktorumuz olsaydı:
ek gıda konusunda,iştah,iştahsızlık biberon konusunda kendi doğrsunu dikte ettirmeden önce ANNE yi dinleselerdi
Uyku konusunda ben sormadım,onlar da sormadı,ama ben öyle olur sanıyordum. Nurturiadan filan haberim yoktu. Olası sorunlar konusunda uyarsalardı.

Pedagog Nurhayat hanım, her zaman bize çok yardımcı oldu.

Tulin hojam,umarım soruna cevap verebilmişimdir.
sevgilerle
şenay

02/22/2011 10:03:00

- en en önemlisi anneyi dinlesin , annenin anlattıklarını kuruntu-pimpirik olarak hemen etiketlemeyip olabilirligini düşünsün

-düzgün muane etsin , kulaklarına-bogazlarına ayrıntılı baksın ,muane süresi işlemler bitene kadar sürsün , işlemler muane süresine göre olmasın

-ücreti normal standartlarda olsun , kendilerini çok özel hissettirmesinler (o kadar abartılı ki ücretler artık)

-araştırmacı olması da en önemli olması gereken bence ; standart teşhisler yerine altında başka şeyler arayabilmesi , gözlerinin beyniyle görebilmesi

bulursanız banada haber edin böyle bir doktor:)

02/22/2011 10:23:00

degisti tulin, degismez olur mu:)

mali kısmı zorladı bizi, gecenlerde buraya guncellemelere de yazdım. tekrarlamakta beis yok. simdi burada bir dr'un visiti 185 tl civarı. iki cocuk gittik diyelim etti mi sana 370 tl. bir hafta sonra biri ateslendi mesela, otekine de gecti ates, tekrar solugu dr'da aldık diyelim. etti mi 740 tl. en basitinden birkac tetkikle koy ustune 200 tl(bu basit hali baska da talep ettigimde rakam artıyor) kısaca bir bogaz enf.nunda 1000 tl gidiyor, ustune gozlem halinde olması lazım yatırayım hastaneye derse o ay gocuyoruz:(

saglıga ayırdıgım butceye asla acımam. asla. yeterki iyi olsunlar lakin gereksiz sacma hatalardan bu durumu yasadıysak cok kızıyorum. bir keresinde kız atesli, panikledik gidelim acile hemen dedik. gece saat 3 suları kendimizi m..parka zor attık. dr da sagolsun inanılmaz panikletti bizi. yok havale riski, yok menenjit riski, zor yetismissiniz, hemen musahede altına, acil cıkın servise yatıyorsunuz vs. vs. yattık. sabah ates dustu, cıkarken vezneye ugradık:675 tl. sadece bes saat icin. ertesi gun aynı olay bir kez daha yasandı. toplam iki gecede 1350 tl. hic acımıyorum hic, ama bu hatalardan dr'u da sorumlu tutmuyor degilim.

biri uc diger iki yasında pimpirikli halimden 15den fazla dr degistirdim, harcadıgım para toplamda bir araba parasını gecer. 

somuruye acık alanlar. cocukcular ve kadın dogumcular. ilac konusunda hata yapmalarına tahammulum yok. az ilac yazanı daha makbul geliyor gozume. zira biz gereksiz antibiyotik kullanımından sıkıntı yasadık. 7/8 ay gozlemledik kızın karaciger enzimlerini. sutten agzı yanan yogurdu ufleyerek yermis misali. simdi bir dr dogru duzgun tetkik istemeden direk antibiyotik recete ediyorsa kosarak kacıyorum yanından:)

son tahlilde;
az butceyle,
panikletmeyeni daha makbullesti:)

02/22/2011 10:24:00

1. Benim için en önemlisi çocuğumu tanısın, bilsin, anormal durumların farkına varsın

2.

1. Benim için en önemlisi çocuğumu tanısın, bilsin, anormal durumların farkına varsın

2. Hiçbir zaman

2. Hiçbir

02/22/2011 10:25:00

çok kısıtlı vaktim var. dilerim daha sonra uzunca yazarım. ama ilk aklıma gelen ve bence önemli bir nokta: bebeğin gelişimi iyiyse sadece iyi diyerek geçiştirmesin, anneyi biraz pohpohlasın :)

Açıkçası bizim doktorumuz arda'nın gelişimini takip ederken her kontrolde beni içten tebrik eder, arda'yla kendi kendine konuşur ve maaşallah derdi :)

Aslında anne olarak asli görevim olan oğlumun gelişimi konusunda uzman birinden içten bir tebrik almak, kendimi çok iyi hissettiriyordu :))

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
pediatristlerden beklentiler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...