yanitlar buraya!

Ynt: yanitlar buraya!

02/22/2011 11:28:00

yazma özürlü Ayça devam ediyor:)

-Dikta eden bir doktor olmasın (tamamen benim isteğime bağlı bu) onu yedir bunu içir, menu koymasın önüme, ki bizimki ek gıdaya başladığımızda siz ne yiyorsanız onu verin dedi:)
-Evrim'in korkmayacağı bir doktor olsun isterdim ama maalesed olmadı, çok ağlıyor, geçecektir umarım
-Beni dinlesin ve rahatlatsın isterim, mesela uyutamıyoruz ayakta sallıyoruz dediğimde, biz de öyle yapıyoruz iki çocuğum var, zamanla değişir dedi.
-İstediğim zaman ulaşabileyim ve aramaktan rahatsızlık duymayayım
-Zırt pırt ilaç vermesin, ki vermiyor, ilaçlardan hoşlanmıyorum

02/22/2011 11:30:00

ayca,
alakasız ama yazayım:
tubitak erken cocuk kitaplıgı / doktorda kitabı.
eger dr bir hastanede calısıyorsa aynı yayınevinin 'hastanede' kitabı,
guzel kaynaklar,
ise de yarıyor:)

02/22/2011 11:32:00

Harikasiniz arkadaslar... :) merakla ve sevgiyle okuyorum yanitlarinizi!

02/22/2011 11:41:00

saglık sektörü iyice sömürü alanı oldu artık , Bunu en iyi Aras elini kestiginde anladım medikalpark dikiş atmak için 1500 tl istedi , üstelik acilde eline sadece bakış atan doktora muane parası olarakta 120 tl verdik çıktık.

yani çocuklarımız için esirgemiyoruz tamam ama bu kadar sömürüyede alet olmamak lazım aslında.O dikişi orda attırmadık paşa paşa devlet hastanesine gittik mis gibide attılar dikişi hemde bedavaya!

bu ücret konusuna çok takıgımda yazmak istedim

02/22/2011 12:42:00

1. hızlı ve düzgün muayene.
2.aslında annenin en iyisini bileceğini vurgulayarak çeşitli alternatifler sunabilme
3. 7/24 ulaşılabilirlik-ulaşınca ilk önce anneyi sakinleştirebilme :)
4.sevgi dolu bir baba olması
5.rutin muayeneden birkaç hafta sonra hastalanıp kendisine gittiğimizde bizden tekrar ücret talep etmemesi. 

02/22/2011 12:49:00

İca, ayni benzer yasantilardan dolayi bu grubu kurdum. 3 yillik doktorumuz beni hayal kirikligina ugratti, cok dusunur oldum sonra da. Nedir beklentiler ve dahasi doktorlar bu beklentilerden haberdar mi? Bunlari iletme yollarimiz neler? Sorun yasadigimizda ne oluyor?

Diyorsun ya kendilerini abartmasinlar diye.. 3 yildir oglumu gozlemleyen doktora sirtimi donup yeni bir doktora anlatmak sil bastan guvenmek ve anlatmak nasil zor geliyor.

Handan bizimkinin de muayene ucreti 250.. iki cocuk 500'e cikiyoruz! tetkik vb eklenirse perisaniz o ay biz de! Ben acil durumlarda hep universite hastanesine gidiyorum, elbette ogretim uyesi olmanin avantajlari oluyor ama asil dedigin gibi gerekli gereksiz tahlil yapip hem cocugu yirpalamiyorlar, hem de butun maasimizi birakip cikmak zorunda kalmiyoruz.

Burcak kisitli vaktinde yine de vakit ayirdigin icin sagol!

Ayca, bazilarimiz da dikete eden doktor istiyor, bana insiyatif birakmasin diyor, bu bence onemli
bir nokta ;)

02/22/2011 13:14:00

1. cinsiyet seçimim kesinlikle yok.
2. odasına ilk girdiğim,girdiğimiz anda pozitif olduğunu hissetmeliyim.bi tebessüm olmalı:)
3. muayenesinde baştan aşağı kontrol edilmesi gereken her noktayı incelemeli.
4.aileye uyku,yeme,içme düzeni sorulmalı artı yapılmasında fayda görülecek şeyler var ise açıklamalı.
5. anneye ,özellikle ilk çocuğu olan anneye biraz iltifatta bulunması mükemmel oluyor,buda yapılmalı.
6. hemen her duruma ilaçla yanaşmamalı
7.sorularıma cevap verebilmeli ama başından savarcasına değil.
8.kendisini aşan konularda uzmanı doktora yönlendirebilmeli
9.odasında çocuğun ilgisini çekebilecek oyuncak vs. olmalı
10.çocuklar hasta olduğunda ailede farklı bir stres oluyor, o stresi yok edebilmeli sakinliği ile
11.gerekli olduğu zamanlarda çekinmeden onu arayabileceğim rahatlığını vermeli
12. uygun fiyatlı olmalı
13.eee bundaan iyisi şamda kayısı:)

02/22/2011 13:22:00

evet özel muayenehaneler gerçekten fahiş fiyat, benim hiçbir zaman özel muayenehane olmalı diye beklentim olmadı. yukarda belirtmiş olduğum özellikleri taşıyan bir hastahane doktorunda tercih edebilirdim.nitekimde öyle oldu özel bir hastahanede doktorumuz ve gerçektende memnunum.Allah ondan razı olsun:))

02/22/2011 13:26:00

simde hangi hastaneye gidiyorsunuz ? istabulmı

02/22/2011 13:37:00

handan biz bursadayız, gittiğimiz hastanede özel bahar tıp, doktorda tam bir hanımefendi.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
pediatristlerden beklentiler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...