söz dinleyen yavruya anne yapımı teşvik primi:)

09/13/2012 20:25:00

yapım aşaması: marshmallow(bim'de satılıyor) çubuklara geçirilir.önce eritilmiş çikolataya sonra da evde bulunan şekerlemeye batırılır isteğe göre görüntü güzelliği açısından kalıplara geçirilir. işte bu kadar. pek sağlıklı olmadığı için her zaman değil nadiren yapılabilir:)                                                

Ynt: söz dinleyen yavruya anne yapımı teşvik primi:)

09/15/2012 19:05:00

Deneyeceğim bir gün, paylaşım için teşekkürler. 

Oğlumun bir kitabında marshmallow'ları pişiriyorlar mangalda, her ikimiz de nasıl olacağını merak ediyoruz. Mangalla uğraşmadan pişirmenin bir yolu var mı? Hiç deneyen oldu mu diye merak ettim.

09/16/2012 02:09:00

rica ederim:) mangalda pişirince erimiyor  mu peki,kitaptaki görüntüsü nasıldı bende merak ettim?çünkü marshmallowla şeker hamuru yapılıyor onda eriyor. mangalda pişirme fikri hiç aklıma gelmemişti:) ama ilk fırsatta deneyip yazarım

09/16/2012 15:08:00

Kitapta o detay yoktu, sadece mangala doğru uzatıyorlar, böyle oluyor sanırım, karamelize oluyor diye düşünüyorum yanınca http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fb/Roasted-Marshmallow.jpg/220px-Roasted-Marshmallow.jpg

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
çocuklu hayat için iyi fikirler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...