kreşte dayak...

<12>

Ynt: kreşte dayak...

08/19/2012 18:21:00

arzuca+1000000000000000000

BEN DEDİĞİN KİŞİLERDENİM ÇOK LÜX YAŞAMIYORUM KIT KANAAT GEÇİNİYORUM ALLAHTAN EİMİZ KİRA DEĞİL DE TEK MAAŞLA GEÇİNİYORUM.OĞLUMU YİĞENLERİMİN KÜÇÜLMÜŞLERİYLE BÜYÜTÜYORUM SAĞOLSUN ABLAM VERİYOR..HAA HER AY SONU GELİYORMU ELBET MAAŞ ZMNI GELMEK BİLMİYOR PARA YETMİYOE DEDİĞİN GİBİ İHTİYAÇ BİTMEZ PARA YETMEZ....O YÜZDEN OĞLUMA KENDİM BAKIYORUM BEN ANNEME DAHİ BIRAKAMIYORUM EŞİME BİLE YARIM SAAT FALAN BIRAKMIŞLIĞIM VARDIR EN KÖTÜ İHTİMALLE HEP BEN ONUNLAYIM KİMSEYE GÜVENEMİYORUM OĞLUMUN BAKIMI KONUSUNDA...BEN BİLE YERİ GELDİĞİNDE OĞLUMA SİNİRLENİP KIZARKEN BAŞKALARI NELER YAPMAZ...GÖRÜYORUZ İŞTE:(((

08/20/2012 21:10:00

arkadaşlar olaya tek yönden bakıp anneleri vicdan azabı içerisinde bırakmayın lütfen. çalışmak yalnızca para kazanmak için yapılan bir eylem değil, kadının kafasını toparlayıp kendine gelmesi için gerekli, ekonomik özgürlük de işin artısı. 

kimse çocuğunun başına kötü şeyler gelsin istemez. o kötülük kimden gelirse gelsin engellemek ister. 

mesela ben kızıma çok fena aşığım, bununla birlikte depresifliğe yatkın bir yapım var, şimdi ben 7/24 çocuğumla kapalı kalırsam deprese olup çocuğuma fiziksel olmasa bile psikolojik olarak zarar verebileceğime inanıyorum. 

şu durumda (mümkün olan en kısa mesai saatleri içerisinde) çalışmayı ve kızıma gülümseyen anne olmayı tercih ederim.. herkesin yapısı ve hayatsal seçimleri farklı, yargılamamak lazım..

08/20/2012 21:35:00

herkes kendi yaşamından doğru yazıyor, önerilerde bulunuyor da, 

başka hayatlar da var...

Mesela;
Anne+çocuk şeklinde sürdürülen hayatlar var.
Annenin çalışmak zorunda olduğu hayatlar var.

Bu nedenle, "çalışmayın," gibi öneriler bazı "hayatlar" için öylesine afaki, hatta öylesine can acıtıcı olabilir ki...

Biraz hassasiyet ve empati, daha doğrusu, herkesin kendimizle aynı koşullarda olmayabileceğine dair en azından küçücük soru işaretleri diliyorum hepimize...

Ve evet, yaşanan olay çok feci. Mutlaka cezası neyse verilecektir.
Aynı şekilde şiddet uygulayan anne-babaların olduğu da unutulmamalı. Ve keşke onlar da en azından "rehabilite" edilebilseler...

08/20/2012 23:44:00

yasanan olay aci..Ama bir kac olaydan yola cikip bir kadina calisma evinde otur gibi ibareler kullanmak uygun degil..Ben bakicimiza oglumu2,5 aylikken teslim ettim.cok sevdigimiz nurdem teyzesine.Suan biz bir aileyiz..Milyonlarca calisan kadin var ve herkesin annesi bakamiyor malesef cocuguna.(bence herkes torununa tam zamanli bakmak zorunda da degil) ve vicdanli emegiyle calisan evde veya kreste cocukk bakan egiten milyonlarca emekci kadini suclamak da dogru gelmiyor birkac insanligini unutmus icin..

08/21/2012 11:30:00

Malesef boyle acı seyler hep duyuyoruz ama calısmakda zorundayız kimse evladını bırakmak istemez zaten calısmamızın bir amacı da evlatlarımız.hersey kıyafetle luksle olmuyor bazı durumlar var ki calısmayı mecbur kılıyor.bencede burda birbirimize destek olalım calısma demeyelim anneyiz ve cok hassasız

...

08/21/2012 15:30:00

Arzuca, herkesin şartları farklı. Ben çalıştığım sektörde ara verilince tekrar iş bulmak imkansıza yakın, eşim serbest çalışıyorken bunu göze almam söz konusu değil. Ebeveynlerimiz bakabilecek durumu yok, ben de bakıcı ile başlayıp kreş+bakıcı devam etmek zorundayım. Çalışıyor olmaktan mutluyum bu arada ama olmasaydım da bırakmam söz konusu değil. Yani herkes farklı, bunu unutmamak gerek.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...