annelik biraz suçluluk, biraz mutluluk :( :)

<12345>
02/12/2013 11:22:00

Ben kızımı 1 yaşına getirip sonrasında işe başlayan bir anneyim.Bakıcı ablamızı tanıdık vasıtasıyla  bulduktan sonra kızımı bakıcıya teslim edip yaklaşık 10 ay işe gidip geldim.

Evimizde kamera da vardı son 2-3 ayında.Kamera koymak şart, izleyince de huzursuz olmak çok kolay.Görüntüleri ilk izlediğimde bakıcının herşeyi batıyordu.Ona yansıtmıyordum ama son zamanlara doğru sürekli yatması,kızımın kendi kendine oynaması , surat 5 karış yemek yedirmesi..... bunlar beni çok üzüyordu.Eve her gelişimde ıslanmış halı ve zeminde çoralarımın ıslanması beni son zamanlarda çok gerdi.Yerler neden mi ıslak bakıcımız yanıyor çünkü.Ve yandığı için de kendini ,üstünü ,saçını ıslatıyor sürekli.

Islalıklık her defasında ev ayakkabısı giydirmesi konusunda bakıcımızı uyarmama ragmen çorapla gezen kızımın çoraplarının da ıslanmasına neden oluyor.Veeeee gelelim kıyametin koptugu güne :(( 

Eşimle eve çatkapı gittiğimiz bir gün kızımızı balkon kapısı açık olan salonda yalnız, bakıcımızı ise yanan kafasını soğuk suyun altına tutmak üzere tuvaletin lavabosunda  bulduk.Eşim ve ben beynimizden vurulmuşa döndük. Ve bakıcıyı gönderdik.Konuştu tabi, açıkladı ...vs ama ben bunu daha önce kaç  kere yaptıgını bilmiyorum.(balkon kapısı kamera görüş alanında değil maalesef:( ve balkon betonu alçak ve büyük bir boşluğu var .

Şimdi kendimi öyle kötü hissediyorum ki.Ben kızımı 10 ay nasıl böyle bir tehlikeyle başbaşa bıraktım.Alıştı dedim.Kızım seviyordu gerçekten kadını.Ama bilirsiniz çocuklar karşılıksız severler.Benim kızım sakin mizaçlıdır.Kendi yapısı dolayısıyla zarar görmediğini düşünüyorum ama bu saatten sonra bakıcı mı kreş mi ona da karar veremiyorum.Daha çok küçük (21 aylık) her sabah babaanneye götür akşam eve getir,çok zor oluyor.

İşte annelik karmaşık, tuhaf, hazırlıksız yakalandığını hissetme duygusu, çaresizlik, ve suçluluk....ve daha neler neler

Ynt: annelik biraz suçluluk, biraz mutluluk :( :)

02/12/2013 11:35:00

Of dedim :( mevlam korumus yavrumu.

:(

02/12/2013 11:44:00

Rabbim bebekleri koruyor çok şükür.

Bence ne olursa olsun haline şükret. Senden daha kötü durumda olan insanlar illaki vardır. Rabbim bir kapıyı kapatır diğerini açar, vardır bunda da bir hayır

02/12/2013 11:53:00

offf çok kötü ... Allah gerçekten evladınızı esirgemiş...Bakıcılık yapan bazı insanlar maalesef bu işi gerçekten önemli bir iş gibi görmüyorlar, bi müddet bu psikoljiyi atlatmak için varsa imkanınız babanne ya da anneanneden faydalanın derim...en azından bu kötü anı zihninizden biraz silinene kadar...Allah yardımcınız olsun...

02/12/2013 12:06:00

OF cok cok gecmiş olsun,uzun zamandır sşizden haber alamıyorduk,keşke daha iyi bir mevzu hakkında görüşme imkanımız olsaydı ama bunada şükür,kızın iyi ne mutlu ki bununla gecmiş olsun,ben senin yerinde olsam kesinlikle kres secenegini degerlendirirdim...

02/12/2013 13:22:00

ben de kaydediyorum bakıcıyı, içime sinmeyen beni delirten nelerini yakalıyorum. bugünlerde kreş arayışındayım henüz 15 aylık. kararsızım. ucuz kreş bulayım derken toplama kampını andıran bir yer buldum. içime sinmedi oraya da veremiyorum. bütçeme uygun bakıcı bulmak zor. çoğu aynı. zamanla sukoyveriyorlar. kendi azarlamam da oluyor ama elin kadını bişey yapınca 10 kat tesir ediyor bana. üzüntüden sabaha kadar uyuyamıyorum bugün oğluma bunu demiş bunu yapmış diye

02/12/2013 14:27:00

ben yürümeye başladıkları anda kreşten yanayım.etrafınızda iyi referanslıı biryer varsa vermenizden yanayım.en güzel anneanne yada babaanne baksın ama şartlar uymuyor herzaman.umarım gönlünüze göre olur.okuyunca çok gerildim ben..

02/12/2013 14:52:00

allah yardımcınız olsun bende kötü de olsa sart ne kadar zor da olsa. anneanne veya babaanne derim.

02/12/2013 17:20:00

merhaba bende bir bakıcıyım genellikle bakıcılarından dert yanan çok insanla karşılaşıyorum.öncelikle allah yardımcınız olsun derim ve zaten çocuklar için en iyisi özellikle 2 yaşından sonra iyi bir kreş ,çünkü ne yaparsanız yapın çocuk bu yaştan sonra arkadaş istiyor.bakıcınızdan dert yanmanızı anlıyorum ama inanın ne eğitimli insanların çocuklarına baktım,çocuğundan çok evinin temizliğinin derdindeydi anlaşmamız çocuk bakımı olduğu halde 1 ay sonra üstüne bir evin işini yıkmaya çalışan insanlar ,söyleyin bu şartlar altında nasıl çocuk bakılır,gönlüme göre bir işveren bulamadım ,yani sizi zıt kutuptan en iyi ben anlıyorum.iyi günler.

02/12/2013 19:33:00

ben de ayni seyleri hissediyorum. bizimse destek olup bebisimize bakabilecek aile buyugumuz bile yok...

02/12/2013 20:20:00

OSHİM: bence kızkardeşinin 1 ay çalışıp gözlemlediklerini aktardığın o kreşi deşifre et. Küçüklerin iyiliği için böyle kreşler deşifre edilip şikayet edilmelidir.

<12345>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...