Neden Bir Kez Daha Hamile Kalmak İstemiyoruz?

<123>

Ynt: Neden Bir Kez Daha Hamile Kalmak İstemiyoruz?

11/01/2012 14:12:00

gezmek istiyorum ben kocayla evlenir evlenmez hamile kaldım,can a annem bakıyor kesinkes ikincisine bakmam dedi haklı kadın.
bütün o uykusuz geceleri,emzirme sorunlarımı,çalışmaya başlayınca oğlumdan ayrı kaldım diye çektiğim vicdan azaplarını yeniden yaşamak istemiyorum.sanırım yani.

11/01/2012 16:09:00

açıkçası bende 2. çocuk olduktan sonra tek çocukta olduğu gibi özgür olamıcakmışım giibi geliyor. benim kız kolikliydi o yüzden cesaret edemiyorm

11/01/2012 20:04:00

Başbakan en az 3 çocuk dediği için politik olarak yeni bir çocuk yapma işinden sonsuza kadar soğudum :p

O değil de, ikisini hallettim sayılır, beş yılım hamile ya da küçük çocuklu geçti, birkaç seneye rahata çıkarım (umarım) diye düşünüyorum. Sonra artık sıra bende, benim parlak yıllarım başlasın. Yoksa sağlıklı olduğu sürece çocuk olayında aman öf korkunç denecek bir şey yok bence.

11/01/2012 20:18:00

simdi bu dunyada, heleki ulkemizde hic bir sey daha iyiye gitmiyorken dunyaya getirecegim . cocuga ne sunabilecegim diye dusundugum icin diye sacma bir cevap vereyim ben de..

11/02/2012 15:24:00

hayatta kalmam bi daha..tam rahata çıkmışken, artık her dediğimi anlayan, beraber gezip tozabildiğim bir kızım varken, yeniden bebek, gaz, uyku, yorgunluk, koca tribi, özelin kalmaması, doğum parası bilmem ne...yok bu işler bana göre değil anacım :))))

11/02/2012 20:38:00

tek başına çocuk bakmak çok zor

11/08/2012 01:54:00

hamileyken yaşadığım 67 gün süren kanama, 35 haftada alınan 27 kilo ve hala verilemeyen 7 kilo, normal doğum olmasına rağmen kayınvalideden sen bizim gb normal doğum yapmadın saçmalıkları, eltini üzemezsin diyerek lohusayken hesap sormalar, 35 haftaya kadar eşşek gb çalışıp 6 gün sonra doğum yapmalar ve kocanın doğum gecesi anasının evine gidip seni sevgili annenle başbaşa bırakıp 40 derece ateşle kucağında çocukla bırakması...doğum sonrası herşeyde yalnız olman, kocanın horultusundan çocuğun uyanması...

kim için 2. çocuk? bir tane kendime yaptım zaten çok şükür yeter bana...

11/08/2012 07:56:00

+1 Yüksel :))

11/08/2012 08:02:00

iki kızım var , dahasını istemem  :))))

11/08/2012 08:04:00

silky bence gayet makul bi gerekçe,ben elımdekı teki için kara kara düşünuyorum,bi tane daha yapmaya şimdilik cesaretım yok=)

ayrıca en yardım ettıgını ıddia eden koca bıle yardım fılan etmıyor,tek başına büyütüyorum kızımı nerdeyse..ya yabancı bi koca bulucan,ya da tek çocuklu mutlu olucan aga dıyorum!!=)

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 Hafta Hamile Olmayan ve Olmayacaklar Grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...