Kızımın uyku sorunu ailemle aramı bozacak

<12>
03/07/2012 21:33:00

Şimdi size anlatacaklarım beni inanılmaz rahatlatacak çünkü yüzlerine söyleyemiyorum.10 aylık kızım var.Doğduğundan beri uykuyu pek sevmez.Gündüz uykuları fena değildir ama geceleri sormayın.Benim uyku rutini oluşturma çabalarım(erken kaldırma,öğlen 3 ten sonra uyutmama,uyku öncesi ritüelleri...vs....vs...) dışında düzenli uyumamıştır maalesef.Tüm yöntemleri hatmettim,hepsinde başarısız oldum

Ben ailemle aynı şehirde değilim.Annem ve ablamlar başka şehirdeler.Doğum iznim + ücretsiz izin dolayısıyla işe gitmiyorum.Aslında iznimin son 2 ayı :( İşe başlamdan önce gidip bir annemin evinde kalayım dedim.Eşim çalışıyor malum evde bebekle uzun süre yalnız kalıyorduk.Çalışırken izin almak ya da uzun süre annemin evinde kalabilmem mümkün değil.Annemin evi zeminden ısıtmalı.Kızım rahatça emekliyor demeyi çok isterdim bulduğu her fırsatta üzerine çıkan 2 yaşındaki ablamın oğlunu saymazsam . 
  Annemin evine geldiğimden beri ablam ve 2 çocuğu (ki biri 9 biri 2 yaşındalar ve ikisi de erkek)hergün ama hergün atlamadan 45 gündür hergün annemdeler.Beraber yiyip içiyoruz akşam kocası geç geliyor 22:00 gibi yemek yiyor çocuklarıyla hasret gideriyor,boğuşuyor,oynuyor vs....ve bu gürültünün içinde ben çocuk uyutmya çalışıyorum.Evleri yakın 2 blok ötede ama ablam bu soğukta çocuklarla yalnız gidemez.kocasını bekliyor,kocası da dediğim gibi gece 10-11 gibi alıp gidiyor ablamları.Benim de avucumda uyuyamamış uykusu dağılmış 10 aylık bir bebek kalıyor.Onlar gidip gece mışıl mışıl uyuyorlar ben çoğu zaman 3-4 e kadar kızımı uyutma çabasına giriyorum.Ablam gitmek istese babam onu 2 dk da evine bırakır arabayla.Aklına mı gelmiyor,umursamıyor mu anlamadım 

Ben gelmesinler demiyorum demeye de hakkım yok ben nasıl onların evladıysam ablam da öyle.Bir arada olmak güzel aile olmak güzel .Sadece anlayış bekliyorum 8- 8 buçuk gibi evine dönse ben de bu kadar gerilmesem diyorum.Şimdi soruyorum size ben mi büyütüyorum yoksa ortada gerçekten bir haksızlık var mı?
  Ya onlarla aram bozulacak ya da içime atmaktan benim akıl sağlığım...En kısa zamanda evime döneceğim

Ynt: Kızımın uyku sorunu ailemle aramı bozacak

03/07/2012 22:06:00

haklısın bence..sonuçta sadece sen değil,bebeğin de çekiyor sıkıntıyı..ablanın senin durumunu tam olarak anlamadığı belli..aranızdaki diyaloğu bilmiyorum ama,konuşmalısın bence..bende kv lerde aynı şeyi çook yaşadım..akşama kadar kv nin evini temizle,sonrada üst katta oturan eltimin çocuklarının evlerine çıkmayıp yan odada bas bas bağırmaları..pestili çıkmış vaziyette çocuğu uyutmaya çalışan ben,sesten uyuyamadığı için krize giren kızım...

03/07/2012 22:30:00

yağmurun sesi :annem eskilerden örnek verir, karşılaştırma yapar " biz de çocuk büyüttük,bu kadar hassas olmayın " falan der canımı sıkar bazen ama geceleri destek olmuştur çok. hakkını yiyemem. annemle bu durumu konuşuyoruz ama o da kızı sonuçta.ablamla konuşamaz ablam hassas biri hemen ağlar gelmez bidaha falan...

03/07/2012 22:34:00

gulden_elifsu :ablamla konuşamam dediğim gibi ağlar ,yanlış anlar bir daha gelmez.Sonuçta ben yarın öbürgün evime döneceğim onlar burada görüşmeye devam edecekler

Ben kalmaya gelmeden önce de anneme gelirdi ama hergün değil. haftada 3-4 .Yine öyle olsaydı keşke.
hani dese ki biz bu akşam eşimle çocuklarla şuraya gideceğiz.ya da çocugun ödevi var gelmiyoruz bu gece ,sanki ben darılacak mıyım.memnun bile olurum.Geçenlerde üstü kapalı verdim bu mesajı ama anlamadı sanırım

03/08/2012 08:43:00

ben yapım gereği bir şeyden rahatsız olunca söylemeden duramam.Annemlere gittiğimde(biz de ayrı şehirlerdeyiz) babam çocuğun yememesi gereken şeyleri sofrada yedirir,uyutacağım zaman izin vermez az daha sevmek ister,değişik motor aktivite testleri yapar,bakayım ayakta durabiliyor mu (çocuğu düşürür) vs. Babam uyarmaktan anlamaz kafasının dikine gider ben de küsüyorum.o zaman dediğimi yapıyor.2 saat sonra barışıyoruz.

ablan söylediğinde çok kırılır ama kardeşler arasında kırgınlıklar çabuk düzelir.bu kadar dayanmışsın ya az daha dayanacaksın,ya da anlatacaksın.sonuçta olan çocuğa oluyor.
annemlerde kaldığımda çocuk daha huysuz oluyor,kilo alması bile yavaşlıyor...

03/08/2012 08:48:00

çok haklısın. bence bunun ayıbı filan yok. senin bebeğin söz konusu olan. hem de gece uykusunun inanılmaz önemli olduğu bir dönemde. kesinlikle ablana söylemelisin evine erken git diye. çocuğun çok daha önemli değil mi ablanın sana biraz kırılmasından? ki bana kardeşim bunu güzelce açıklasa ben hiç kırılmazdım. ablanı sen hepimizden iyi tanırsın tabii; ama naçizane fikrim kırılacak olsa bile konuşman.

03/08/2012 08:53:00

En iyisi kimseye bir şey söyleme zaten söyleyecek durum olsa buraya yazmaz söylerdin.En kısa zamanda evine dön insan evlendikten sonra kocasının evinden başka yerde rahat edemiyor.

Onlarda senle beraber olmak için böyle yapıyorlar ama seni düşünmüyorlar.Evine dönnnnnn....

03/08/2012 08:54:00

bende benzer şeyleri büyük kızımda yaşamıştım, şimdi ufaklıkla henüz annemlere gitmedik, benim büyük kızımında uykusu çok hafiftir, ben annemlere gittiğimde herkes üşüşür, iyi niyetle görmek için gelirler ama öyle bi gürültü olur ki evde, biz kızımla mecburen tenha bi odaya gidip sürekli emişmekte bulurduk çözümü, devamlı beni eme eme de bende ne derman kalırdı ne de süt, süt olmayınca iyice kızan bi çocuk olurdu kızımda, gelen gidenin gürültüsünün yanı sıra, ben hiç bişiy anlamazdım, hatta beni göremeyip gidenler bile olurdu, içerde herkes kendi halinde, herkesin savunması da aynı, bizde çocuk büyüttük, getir içeriye uyusun, uyumuyorsa kendi bilir, ama iş öyle olmuyor işte, bazen ne kadar özlesemde annemelre gidesim gelmezdi,konuşmak kırıcı olabilir aslında ama anlamayınca anlaşılmıyorsun, sen ve bebişin çektiklerinle kalıyorsun, bir iki sefer biraz sert çıktım, ama alındılar, ben bu sefer daha da çok üzüldüm, o dönem benim içinde çok zor geçmişti, gurbette yanlız kalmak istemiyorum ama orada da olmuyordu,

03/08/2012 09:05:00

ablanız muhtemelen aynı sorunları yaşamadığı için sizin durumunuzu anlamıyor konuştuğunuzda küsmesinden korkuyorsunuz öyleyse benim aklıma şöyle birşey geldi birkaç gün sabahtan siz ablanıza gitseniz hani hergün sen gelip gittin çok yoruldun biraz da biz sana gelelim şeklinde ve akşam 7-8 gibi kızınızın uyku saati geldiğini özellikle vurgulayarak ve eğer o saatte uyumazsa uykusunun dağıldığını vs söyleyerek annenizin evine dönseniz belki mesajı alır.

03/08/2012 09:07:00

ben de kalabalık ortamlara annemlere falan çok gider kalırdım, en sessiz odada uyutur, telsiz kullanırdım. aslında ablan çocuk da büyütmüş bu işleri biliyor neden böyle davranıyor anlamadım. ya ablanla konuşmalısın ya da ziyareti kısa tutmalısın sanırım.

03/08/2012 11:53:00

HER ÇOCUK KENDİNE Ö - ZEL - DİR .

nokta

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...