Kızımın uyku sorunu ailemle aramı bozacak

<12>

Ynt: Kızımın uyku sorunu ailemle aramı bozacak

03/08/2012 11:55:00

Cevaplar için çok teşeşkkürler. Ablamla konuşamam daha çok üzülürüm,üzülürüz.Hatta pişman olurum.Ben kızımı evimizde beyaz gürültülerle (tv,Müzik....) uyutmaya çalıştım vaktiyleAma insan sesi başka.Hemen gözlerini açıyor.Evde de baba ve anne ne kadar gürültü yapabilir ki.?? Şimdi annemlerde gürültü olunca bırak alışsın.aaa neden uyumuyor,benimkiler top atsan uyanmaz ....vs yorumlarından sıkıldım. pinguya sonsuz katılıyorum. 

03/08/2012 12:22:00

pingu ya katılıyorum bende...
senin durumunda zor en iyisi biraz daha katlanıp mümkün olan en kısa zamanda eve dönmek...

bizde annemlerden ve kayınvalidemlerden ayrı şehirde yaşıyoruz bebeğimin düzeni değişicek diye burda her ne kadar sıkılsamda onlara hiç gidesim gelmiyor...
yaklaşık 2 ay önce önce kayınvalidemler sonra da annemler 1'er haftalığına geldiler evet anlıyorum ailenin şuan en küçüğü,en kıymetlisi çok seviliyor ama birazda anlayış lütfen! sevmek için hoplayıp zıplatmalar durmuyo diye ben yemek hazırlarken hep kucakta gezdirmeler bebeğimin bütün düzeni altüst oldu ben o zamandan beri öğle yemeğini bile zor yapıyorum hep kucağımda durmak istiyo...ama artık kim ne derse hatta eşim sert çıkıyosun desede kızıyorum tepkimi gösteriyorum...onlar bi kaç gün görüyolar ama geri kalan bütün eziyeti ben çekiyorum üstelik öğretmek istediklerimide veremiyorum...

03/08/2012 12:25:00

canım anladığım kadarıyla annenden yardımcı olması için yanına gitmişsin ama yardımcı olamadıktan sonra orda kalmanın hiçbi faydası olmaz ve görünen o ki ablan suan senin ne düşündüğünü ne yasadığını anlayamıyo anlasa kendisi durmaz orda anlamadığı içinde bozulabilir sana çünkü sen baya bi kızgınsın ablanın çocuklarına ve eşine onedenle farkında olmadan seçiceğin cümleler ona göre kırıcı gelebilir helede ablana söyleyemediklerini sürekli aklından tekrarlıyosan kimbilir neler demek istiyosundur :)))) bence evine dönsen daha ii olur eşin yardımcı olmaz  mı sana?? hem yardımcı olmayı öğrenmeli yarın öbürgün işe başlayıncada öyle sorunların olur. çekirdek ailenizde görev paylaşımı yapın. tek başına çocuk ev iş koca ağır geliyo insana. sen çalışınca bebişe kim bakıcak onada alışması önemli bi konu. onuda gözönünde bulundurup kendi düzenini kendi evinde kur derim ben :))))) kolay gelsinnn

03/08/2012 12:25:00

Esinsongül çok haklısın olan geride kalana oluyor.

03/08/2012 12:35:00

eşim çok anlayışlıdır,pozitiftir,burdaki durumları ona anlatmadım.aklında kötü düşünceler oluşturmak istemem.yarın öbürgün ben unuturum bu yaşananları iyi olurum ,eşim farklı hisler duyabilir.ama hafta sonu gel beni al dedim .ne oldu birşeymi yaşandı diye sordu.yine de anlatmadım.anlatsam da orta yolu bulmaya çalışacağından  eminim.

eşimin ailesiyle aynı şehirdeyiz.kayınvalidemle yani.orda çocugu uyutunca kv bulaşık bile yıkamaz uyanacak diye, çamaşır makinesini de çalıştırmaz.Annemin evinde işe başlamadan huzur bulmaya gelmişken. bu kadar sorun yaşayıp gerilmek benim için büyük hayal kırıklığı oldu.
kızıma bakıcı bakacak ama hazirana kadar annem gelip destek oalcak .o yüzden acele etmiyorum.azcık havalar düzelsin diye beklemek istiyordum ama sanırım havaları beklemeden döneceğim.

03/08/2012 12:46:00

Bencede eşine anlatma ne kadar anlayışlı olsa bile bir daha göndermek istemeyebilir seni annenlere herkesin anlayışı farklı annen demekki öyle çocuk büyütmüş ama her çocuk farklı.Bosuna kendini orda kalarak yıpratma derim.

03/08/2012 12:58:00

çocuklar düzeni seviyolar her çocuk farklı işte ablanın cocukları böyle olmadığı için düşünememiştir napalım artık kendimize göre diil bebişlerimize göre hayatı yönlendiriyoruz yinede içini ferah utda eşin bişey oldu sanmasın anlatmazda moralin bozuk olursa daha önemli bişey oldu sanır seni özledim fln de barii :)))

03/08/2012 13:40:00

Eşim 1 aylığına yurt dışına çıkıyor iş için,bizde annemlere gideceğiz.Ama inan şimdiden bende korkuyorum olacaklardan.Ablamda sık gelir annemlere ama yeğenim gündüz kreşte,gece eniştemin işi nedeniyle en erken 21:00 gibi gelirler.Yeğenimde gürültülü oynayan bir çocuktur.Açıkçası şimdiden ödüm patlıyor benimde ama yapacak pek bişi yok :(

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...