Anaokulu-Kreş Deneyimlerimizi Paylaşalım mı?

01/27/2011 07:57:00

Merhaba,
Bahçeşehir deki (civardakiler de dahil) anaokulu-kreş ziyaretlerimizi, gözlemlerimizi ya da çocuklarımızın yaşadıklarını (olumlu-olumsuz) paylaşmak hepimize fikir verir, yol gösterir diye düşünüyorum. Her okulu gezmemiz, görmemiz, tanımamız çok da mümkün değil ne de olsa. Ne dersiniz?

Ynt: Anaokulu-Kreş Deneyimlerimizi Paylaşalım mı?

01/30/2011 01:08:00

Ben Boğazköy'de Gülşah Anaokulu'na gittim geçen gün. Fena değil, beğendim. Anlaşabilirsek Yağmur'u oyun gruplarına göndermeyi düşünüyorum. Ama başka hiçbir yere bakmadım. Bu sayfada yazılacaklar bana da yol gösterecek aslında.

02/02/2011 14:11:00

Ben de Ispartakule deki Beşyıldız ı biliyorum ve düşünüyorum. Henüz diğerlerini araştıramadım. Hastalık sezonunun kapanmasıyla anaokulu macerasına başlamayı planlıyorum.

02/10/2011 13:35:00

Perimert mesajindan sonra tam ben baslik acacaktim ki sen acmissin bile. deneyimlerimi hemen yazmaya basliyorum. 
   ....... 2000 anaokulu: 
Montessori anaokulunun sirasinda (aralarinda bir okul daha vardi ama bahcesi cok kucuk oldugu icin girmedim) Okulun adini tam hatirlayamiyorum zira hafizamdan hemen silmisim orasi ile ilgili herseyi :). kesinlikle ve kesinlikle kapisindan iceri girmenizi bile tavsiye etmem. Ilk gozume carpan sey bakimsizlik ve pislik oldu. Yonetici veya sahibi oldugunu dusundugum bir bey karsiladi. Kendisini hic gozum tutmadi. hicbir plan programlari yok, anlattiklarindan anladigim sadece cocugu orada oldugu saaatler icinde egleyecekler. yarim gun haftada 5 gun 400 tl.

Erken Basari Montessori Anaokulu:Evren Pasa caddesindeki Esenkent Villarinin en basinda kosedeki anaokulu 2 tane sertifikali montessori koordinatoru var. Materyaller, icerik anladigim kadari ile fena degil fakat okulun fiziksel sartlari son derece kotu. Montessori materyalleri disindaki materyaller eski ve bakimsiz. bina bakimsiz ve guvenlik onlemleri yetersiz. Merdivenler gacur gucur ve tahtalar oynuyor. Merdiven ve merdiven aralarindaki bzluklar cok dar, ben zor inip ciktim. cocuklar icin hic guvenli gelmedi. Merdiven baslarinda kapi olmamasinin kendi acimdan guvenlik tereddutu olusturdugunu soyledim. Montessori anlayisinda yasak, ceza yoktur onun yerine "merdivenlerin tehlikelli olduguu soyleriz" cevabini aldim. ben de merdivenlerin tehliklei oldugunu biliyorum ama buyuk insan halimle yanlislikla merdivenlerden dusmuslugum vardir. ece'ye merdivenlere gitme dedigimde beni dinliyor zaten ama odalar arasindaki merdiven aralari o kadar dar ki bir cocugun geriye adim atmasi ile merdivenden dusmesi ihtimal dahilinde gibi geldi bana. Yemekhanede yemeklerin konuldugu masanin altinda bir tomar kablo gozume carpti ki bu da son derece tehlikeli bir durumdu. bir masani uzerinde 2 tencere yemek bir de yogurt kabi duruyordu. Yemekler orada dagitiliyor sanirim. yine son derece bakimsiz bir goruntu vardi. tencerelerden biri eski kazan tipi buyuk aluminyum tencere idi ki aluminyumun sagliksiz oldugu artik herkes tarafindan biliniyor. duvarlarda boyalar yer yer dokulmustu. yani genel olarak bir bakimsizlik hakimdi. bir de sinifta kocaman bir plazma vardi ve yaninda cizgi film dvd leri! cocugu cizgi film ile oyalayacaksam ben de evde yaparim onu zaten ustune para vermeye gerek yok. yarim gun haftada 5 gun fiyati 600 tl. Keisnlikle degemeyecegini dusunuyorum 

Mef Anaokulu:  Esenkent'te Parkway AVM yani. Lise binasi gibi cocugun siniftan cikma sansi yok. bir de somestr ve yaz tatili yapiyorlar. Somestr tatilinde olduklari icin yetkili ile gorusemedim ve fiyat alamadim. tatiller sebebi ile bizim icin uygun degil. o yuzden alternatiflerim arasinda degil.

Kucuk Seyler Akademisi (ispartakule subesi): 
tamamen ayri bir ekol, Ustun Dokmen ve ekibinin olusturdugu sistem uzerinden egitim veriliyor. gunde 25 dk. ingilizce, haftada bir ritim, denge,vs... dersleri var. okulda surekli psikolog var.  9,30 -13,00 arasi. kahvalti ve ogle yemegi dahil. yoneticisi ile gorusunce evet iste burasi diyosunuz ama fiyat konusu malesef benim limitlerimi cok cok asiyor. haftada 3 gunluk oyun grubunun 5 aylik ucreti 3240 tl !. yegenim Adapazari'nda Kucuk Syeler Akademisine gidiyor ve Tam gun senelik 5500 tl. oduyorlar. Sehir + semt farki olmasini anlayabiliyorum fakat bu kadar ucurum olmasi hic mantikli degil. Bu fiyatlarla benim simdilik buraya gondermem mumkun degil.

Nar Taneleri Anaokulu:  Bahcesehir'de Galleria avm nin arkasindaki villalarda. Kucuk, mutevazi, temiz, bakimli bir yer. Yeni kurulmuslar. su anda 10 mevcutlari var. oyun grubunda ise 3-4 kisi varmis. Ama ogun hic yoktu? oyun grubuna bir ogretmen + 1 yardimci ogretmen vereceklermis. 10.00- 13.00 arasi. sabah kahvalti ettirip gonderiyorsunuz. oglen yemegini yiyip geliyor.  Milli Egitim mufredatini uyguluyorlar. Muduresi ve sahibi ile tanistim. Mudure hanim cok tecrubeli. Gazi un. okul oncesi bolumu mezunu 85 ten bu yana bu isi yapiyormus. o gruba gelecek ogretmen 9 senelik bir ogretmen. Oyuncaklar yeni, bina bakimli, bahce kurulum asamasinda (duzenlemek icin ustalari bekliyorlarmis. Bahcede tavuk ve tavsanlari var, cocuklarin beslemesine izin veriyorlar. Yemek listesine bakarken cuma gunune "mc donald's gezisi" yazilmasi dikkatimi cekti. boyle birseyi tercih etmeyecegimi belirttim. Zorunlu degil boyle gunlerde okulda da mutlaka bir ogretmen + yonetici kaliyormus. Burada kalabilir dediler. ya da erken alabilirim diye dusundum. Yine de bunu programda bile olmasi hosuma gitmedi. Bazen cevredeki yerlere geziler yapiyorlar. Tiyatro, itfaiye vs... gibi. haftada 5 gun 300 tl. 

02/10/2011 13:54:00

sayfa hatali kayit yaptigimdan yazim biraz karisik oldu, nurturia destege yazdim. hatayi duzelttiklerinde ben de yukaridaki yazimi duzenleyecegim.
Aysegul sen de aldigin fiyati ve sartlari yazabilir misin?

02/10/2011 13:56:00

Ben son durumu yazayım:

Bahçeşehir 2.Kısım (Boğazköy)
Little Roses Gülşah Anaokulu
Bahçeli bir kreş

Ben direk oyun grubu olarak konuştum.

Haftada 1 ya da 2 gün üzerine 10:00-13:00 saatleri arası için.

Son olarak şöyle bir teklifte bulundular:

Geldiği günün ilk saati 25 lira sonraki her saat 5 lira. Mesela 3 saat göndereceksek, 35 lira gibi.

02/10/2011 13:58:00

haftada  2 gun gondersen haftalik 70 aylik da 280 tl. yapar. ki simdilik bizimkilerin yas grubunda kimse yok demistin degil mi?

02/10/2011 14:05:00

Evet ben özellikle sordum, 2 yaş grubunda kaç kişi var diye, birkaç kişi varmış işte 2-3 falan dedi sanırım.

02/10/2011 14:31:00

Benim icin onemli kriterlerden biri de yas grubunda hali hazirda en az 3-4 kisi olmasi yoksa buyuk yas bir grubun yanina katip orada oyalamalarini istemem. kendi yas grubuna gore hazirlanmis bir program ile kendi yasitlari ile gelisim gostermesini isterim.

02/10/2011 14:45:00

Kesinlikle öyle Neşe. Bence de 3-5 çocuk olması lazım.

02/10/2011 17:40:00

Harikasın Neşe! Çok detaylı ve yol gösterici olmuş. Teşekkürler. Ben az önce Beşyıldız ın müdürü Yelda öğretmen ile görüştüm. 5 yarım gün 850 TL dediler. "Şu anda 3 yarım gün gelen çocuk yok 2009 grubunda ama isterse gerekli ayarlamayı yapmaya çalışırız" dediler. Okulun fiziki koşulları güzel. 4 yıl önce açıldığı için eşyalar da yeniydi. Ama ben 3 yıldır hiç uğramadım. Son durumunu, kadroyu filan hiç bilmiyorum.
Denizatı Anaokulu na bir arkadaşımın arkadaşının oğlu gitmiş 2 sene. Çok memnunmuş. O da çok araştırmıştı dedi, hangi okul diye sormasını rica etmiştim.
 http://www.denizaticocukevi.com/
Doktorumuz "hastalık sezonu geçince başlasınlar" dediği için Nisan-Mayıs gibi başlatmayı düşünüyorum.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bahçeşehir ve komşu semtlerde oturanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...