Anaokulu-Kreş Deneyimlerimizi Paylaşalım mı?

Ynt: Anaokulu-Kreş Deneyimlerimizi Paylaşalım mı?

05/29/2012 19:08:00

Bir de cocuğunuzun yası ve fotografınızın olmaması dikkatimi çekti..neden?

05/30/2012 07:19:00

Oglum 3 yas 4 aylık adiDeniz fotograf eklemeyi bilmiyorum o yüzden eklemedim .Ben de kürüm yoneticisinin bana Pazartesi söylediklerini paylaştım ve kendi gözlemlerimi.

06/01/2012 00:47:00

Reyhan, ben defalarca sordum ve hep aynı cevabı aldım, öğretmenlerimiz kalacak, biz buradayız. Bizim istemediğimiz kimseyi getiremezler vs. dediler. Ben Anka'dan genel olarak memnundum, ama hem kolej olmasını istemiyorsanız imza bla bla dediler, hem de 60 imza toplandı daha imzaları Artaş'a göndermeden kolej oldu artık dediler. Sonrasında da bir sürü vırt zırt. Küçük Şeyler'e verecektik, o kadar sinir oldum ki ondan da vazgeçtim. Şükürler olsun hayatımın en doğru kararlarından birini alarak teknik meslek lisesinin anasınıfına yazdırdım, geçen sene 2008 doğumluları da almışlar, bu sene 2009'luları da alırlar belki herkesin bilgisi olsun. 3-5 kez gittim oraya, her defasında inceledim. Masa, sandalye vs. herşey aynı. Dünya tatlısı iki öğretmen var, gerçek öğretmen! Eğitimini almış, işini severek yapan, gencecik, istekli, mutlu öğretmenler. Bu yıl stajyerler de gelecekmiş. Ben de ingilizce öğretmenliği yapacağım, gönüllü olarak. Öğretmenlere söyledim ama müdüre hanım ile daha bu konuyu konuşamadım.

Sık sık oyuncak, materyalve genel bağışta bulunmayı planlıyorum. Anka özel bir kreş olduğu halde oyuncakları çok zayıf geliyor ne yalan söyleyeyim. Bizim evdeki oyuncaklar tüm Anka'nın oyuncaklarını alır, üstüne de para artar. Özel bir kreş olarak hiç yakıştıramıyorum.

Geçen gün Yağmur'u alırken bizim sınıftan bir veli ile görüştüm, amabana saatler uymuyor, bir kadın bulmam lazım dedi. Hemen benim kadını aradım, bir komşusu ile bağlantıya geçtik, bahsettiğim veli ile görüşecekler. 600 lira civarına yarım gün gidecek, kreş de 150 lira. Böyle bir çözüm de düşünülebilir.

Hepimizin çocukları için hayırlısı olsun. :)

06/01/2012 02:47:00

Aysegulcum ben de araştırayım o zaman senin çözümü..isil hanımın yazdiklari,üzerine bahcesehiri tekrar aradım ve görüşmeye gidecegim yarin

06/01/2012 04:40:00

ayşegül hanım, bahsettiğiniz okul tam olarak nerede, biz de bir kurum bünyesinde uygulama sınıfı talebinde bulunmak istiyoruz, materyalleri biz bağışlayıp destek olacağız belki sizin kreş uygun olabilir, tam ismini yazar mısınız

06/01/2012 07:36:00

Aysegul Hanım bahsettiginiz okul şerife Balcimi ?Benim oglum 2009 doğumlu Avcılar da dahil olmak üzere tüm devletin kreşlerini gezdim fakat 4+4den dolayı bu yıl 2009lulara yer kalmıyor ve alamıyorlar sınıflar şimdiden dolmuş Hepsi bana 1 yıl idare edeceksiniz dediler.bu isten çok yoruldum bahcesehir ve civarının gidiş gelişi çok eziyeti esimin baskılarına dayanamadım ve Anka'ya verdim.Umarim hayırlı olur.serife balciysa eğer biliyorum.orasi avcılara bağlı bir okul.ben de avcılarda çalışıyorum.eger cocuğun yası tutuyorsa devlet okuluna vermek tartışmasız en doğru karar en azından öğretmenleri 4yillik mezunu devlet okullarında staj yapmış sınava girmiş öğretmenler . Ama ben başka çarem yok umar Deniz çok mutlu olur orada en önemlisi de bu zaten.hepimizin cocukları için dikeyim ayni

06/01/2012 09:04:00

İstanbul Büyükşehir Şerife Bacı Kız Teknik ve Meslek Lisesi.

Ağaoğlu'nun hemen yanındaki pembe okul.

Belki 2009'luları alırlar, bilmiyorm.

Miraclelife, tam olarak anlamadım, siz bir kuruma uygulama sınıfı açın mı diyeceksiniz yoksa bir uygulama anaokuluna bağışta mı bulunacaksınız?

06/01/2012 16:20:00

ya aslinda planimiz bir kurumla anlasip montessori sinifi actirmakti ama bu kurum boyle uygun fiyatli bir okul olursa materyalleri ve dekorasyonu biz temin ederiz  onlar yer saglarlar boylece onlarin da montessori materyalleri olur diye dusundum ama devlet kurumlarinda bu prosedurler cok yavas isler bir gidip konusmak lazim

06/07/2012 13:10:00

Aysegil hanım bugün serife bacıya gittim ama gösterileri varmış kimseyle görüşmedim gecen yıl 2008lileri almışlar belki bu yil2009 lıları alırlar diye umut ediyorum acaba fiyatı nedir bir de saatleri konusunda bilgi verirseniz çok sevinirom

06/07/2012 13:15:00

9 ile 15:00 arası öğrenim.

Bir arkadaş yarım gün kadın buldu mesela. Çalıştığı için evde birinin olması lazm, çocuğu karşılaması vs için.

Umarım alırlar 2009 doğumluları.

Fiyatı da 150 lira, bir de kayıtta bağış alıyorlar, o da 450 ya da 500 sanırım, ben tam bilmiyorum. Eylül ayında verirsiniz demişler komşuma.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bahçeşehir ve komşu semtlerde oturanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...