Anaokulu-Kreş Deneyimlerimizi Paylaşalım mı?

Ynt: Anaokulu-Kreş Deneyimlerimizi Paylaşalım mı?

09/23/2011 10:15:00

ardiclievler kucuk seyler ilk siradaki okullarimdan biriydi uzuldum simdi, artik bahcesehir ve ispartakule ye bakacagiz demek ki

bu arada yeni bir okulun mesaji geldi " landem international montessori okulu" bahcesehirde acilmis, keske gercekten duzgun bir montessori okulu olsa da bu arayis sona erse, artik bizde de tam bir yumurta _ kapi durumu oldugu icin haftaya istanbula doner donmez okullari gezer izlenimlerimi yazarim

09/23/2011 13:49:00

miraclelife , birbirimizin yazdığı şeylerden çok fazla etkileniyoruz değil mi? En azından ben öyleyim. Ben kötü bir okul diye kesinlikle etiketliyemem. Hatta çoğu kreşten bir adım önde elbette. Ama dediğim gibi bende bıraktığı izlenim beklentimin altında idi. 

Beklentinizin ne olduğuyla ilgili bir durum bu. O yüzden siz yine de bir gezin derim:)

Evet montessori grubunda yazılmıştı değil mi. Ben de o okulu merak etmedim değil.

İzlenimlerinizi yazarsanız çok sevinirim. Çünkü bu bölgedeki kreşlerle ilgili yazılan her cümle benim için çok değerli oluyor.

11/10/2011 21:14:00

Sevgili anneler

Uzun süredir bende görüşlerimi paylaşmak istiyordum sonunda fırsatını buldum... Okul secmek gercekten çok zor ama bence herkesin kişisel öncelikleri olduğu farklı olduğu için herkes kendine göre okul arıyor... Ben Anadolu yakasından cocuğum sırf montessori egitimi alsın diye uzun uğraşlar ve is degissikligim nedeni ile bahcesehire taşındım ve cocuğum 3 yıldır ERKEN BASARI MONTESSORi okulunda evet ilk baslarda fiziki şartları sizi etkilememiş olabilr ama suan öyle olmadıgını görebilrsiniz ... Tam anlamıyla montessoriyia araştırırsanız size söylenenlerin yanlış olmadıgını da mutlaka farkedeceksiniz... Montessori egitimini resmi anlamda yapan uzman koordinatör hatta yabancı egitimcilerle iki yıl çalışmış bir kurumdan bahsediyorum... Benim cocuğum kendini ifade edebilen özgüveni mükemmel hem anadili hemde yabancı dil egitimini uç yıldır alıyor ve tüm velileride bu egitimden ve cocukların ilerleyişinden son derece memnunuz... Okuldaki 4 egtimcide montessori egimini almış kisilerdir... Eğer aradığınız eğtim mutluluk ve doğru yaklaşım ve herseyden önce yapabileceğine basarabilecegine inanan cocuklar yetiştiren bir anaokul ariyorsanız çok memnun kalacağınıza inanıyorum ama gösteriş boş vaatler yok...ama şiddetle herkese önce montessoriyi aratirmanizi istiyorum...ben kızım için okul ararken doğru kadro eğitimli kadro aradım ... Çünkü cocuklar öğrenmeyi sevmeyi araştırmayı öğrenirse mutlu oluyor... Hepimiz cocuklarımız için en güzelini arıyoruz umarım hepimizin cocukları bu temelegitm sürecini doğru ve mutlu asarlar ...

11/10/2011 21:37:00

Ben anne olarak Yağmur'un kreşinden gayet memnunum. Yen. Bir kreş ve sistem hızla oturuyor. Ortam ev gibi, çok samimi, sıcak. Ispartakule'de bulunuyor ve adı Anka Eğitim.

11/11/2011 07:36:00

aysegul ; anka sadece avrupa konutlarindan mi kayit aliyor ? birde 2 yasinda aliyormu ? eger tuvalet sorunumuzu halledebilirsek bizde biranonce baslamak istiyoruz Ankaya insallah..

12/18/2011 20:18:00

merhabalar bu yıl ıspartakule avrupa konutları 1e taşındım 3 yaşında bir oğlum var ve seneye kreşe vereceğim buraya yeni taşındığım için  sanırım bu konu beni  yoracak biraz  tanıdığım hiçkimse yok bu konudeki görüşlerinizi  bekliyorum oğlum eylülde 3.8 yaşında olacak anka çok yakın ama sanki bana biraz kalabalık geldi  fiyatları da bilmiyorum ayrıca üstün dökmenle ilgili bilgilerinizi de bekliyorum şimdiden teşekkürler

12/19/2011 09:41:00

hosgeldin ısıl, Ispartakuledeki nurti annelerinin sayisi cogaliyor yasasiiin :)

biz henuz krese baslamadik, bu yaz haftada bir iki gun dusunuyorum.

12/19/2011 20:17:00

teşekkürler fatma ben de bu yaz ankadaki oyun grubuna vermeyi düşünüyorum oğlumu seninki kaç yaşında oğlumun canı çok sıkılıyor mümkün olsa da tanışıp çocukları biraraya getirsek 

12/19/2011 20:18:00

teşekkürler fatma ben de bu yaz ankadaki oyun grubuna vermeyi düşünüyorum oğlumu seninki kaç yaşında oğlumun canı çok sıkılıyor mümkün olsa da tanışıp çocukları biraraya getirsek 

12/21/2011 15:47:00

Fatma'cım 2 yaştan büyükleri alıyorlardı sene başında, şimdi 17-18 aydan itibaren aldıklarını söylüyorlar, bezli çocuklar var canım Yağmur'un sınıfında bile, değiştiriyorlar merak etme.

Işıl, aynı sitede oturuyormuşuz, hangi bloktasın? Çok sevindim ya. :) Ben 2 nolu kuledeyim, nurturia'da bir arkadaş da 3 nolu kulede.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bahçeşehir ve komşu semtlerde oturanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...