Anaokulu-Kreş Deneyimlerimizi Paylaşalım mı?

Ynt: Anaokulu-Kreş Deneyimlerimizi Paylaşalım mı?

12/28/2011 17:31:00

Aynen öyle.

12/28/2011 19:13:00

Ayşegül'cüm  Avcılarda  bir  anadolu lisesinde  İngilizce  öğretmeniyim  ben

12/28/2011 21:33:00

ayşegül joyfull normalde 1100 tl sıkı pazarlıkla 900 e indirmişlerdi arkadaşıma ama çocuk küçük olduğundan veremediler servise binmesin diye.ayrıca ıspartakule civarındaki okullara gelince

bahçeşehir 5 yıldız

deniz atı

Ispartakule Eurosun

Ilgaz 2/21
Tel : (212) 608 1 000
Fax : (212) 669 42 41
Mail : ispartakule@eurosun.com.tr

küçük şeyler

ihlas anaokulları (pek tavsiye etmem malumunuz)

5 yıldıza giden ark çocuğu var gayet memnun.küçük şeyler zaten tartışma kabul etmez Üstün Dökmene bayılırım:)

Ayşegül ankaya verme derim ben.biliyorsun hiiç memnun değilim ben vizyonu olmayan öğretmenler ne verebilir ki çocuklara eğitim desen yok!!!! al anaokulu dergilerini kendin eğit daha iyi..ama sen bilirsin tabiii insan sadece şevkatla bakıcaklar diye çocuğunu vermez herhalde.ama yinede siz bilirsiniz bu tamamıyle benim fikrim yazı dört gözle bekler haldeyim

12/29/2011 05:48:00

benim oğlum 2 yaş 3 aylık..ankaya verme sebebim öncelikli olarak sosyal ortama karışması, arkadaşları olmasıydı. ayrıca evime de çok yakın..ben memnunum, yula da mutlu orada.. bir sürü de şey öğrenyor. ben çalışıyorum, akşamdan akşama ne kadar verimli olabilir ki benim ona yaptırdıklarım..bu açıdan beni tatmin ediyor.

01/05/2012 10:35:00

Işıl'cım biraz meslektaş sayılırız çünkü ben üniversiteden sonra ing öğrt formasyonu aldım ama ing öğrt yapma fırsatım olmadı. Belki bundan sonra, kısmet artık.

Anka'ya gelince aslında işin içine girdikçe yani veli olarak diyalog arttıkça (bu benim yaşadığım bir durum) işin cılkı çıkıyor. Beklentim artıyor, eksiklikleri fark ediyorum, güleryüz göremeyince bile sinir oluyorum. Artık sabah kapıdan bırakıp, öğlen hemen alıp gitmek istiyorum. Orada bulundukça mutlaka sinir olacağım birşey oluyor. Ama Reyhan'ın dediği gibi ben de Yağmur'un kreşte çok şey öğrendiğini söyleyebilirim. Tek çocuk olsa belki evde ben de çok şey öğretebilirdim ama benim vaktim çok kısıtlı. Bir de Yağmur evde çok azıyor, kardeşiyle didişiyor, kreş ona biraz fren oluyor, Irmak da Yağmur gelene kadar biraz nefes alıyor diyebilirim.

Bizim esas öğretmenimiz gittiğinden beri yrd. öğretmen herşeyle ilgilendiğinden çocuklarla iletişimini geliştirmiş, sınıfa daha hakim ve sanki biraz motive olmuş gibi gördüm ben. Birkaç gündür böyle birşey seziyorum.

2013 yılında anasınıfına gidecek Yağmur, yani kres için birtek gelecek yıl kaldı. Ona da zamanı gelince bakarız artık, ama yakınlık da çok büyük avantaj, hele benim durumum için çok ama çok önemli. İlkokul için de ne yapacağımızı bilmiyorum özel okulların fiyatları uçmuş durumda, devlet okulu da koa bir soru işareti. Eskisi gibi olsa en azından benim gibi ilkokul sonrası özele gidebilirdi ama artık 8 yıl ilköğretim olduğundan aradan geçemiyor, arada yabancı dil için hazırlık sınıfı olayı olamıyor çünkü.

Offff, zor işler. Belki birkaç yıl içinde burada yeni okullar açılır. Umut dünyası. :))

01/09/2012 20:45:00

Okul işi en zor işmiş çocuklarla ilgili  Ayşegülcüğüm bir  kreşe bile verecekken  nasıl  zorlanıyorum  anlatamam  bunun için  seneye  vereceğim yazın  tüm  kreşleri  gezeceğim ilkokulu düşünmek  bile  istemiyorum.işin  aslı  çok  bilmekte  bence anneler  ne  kadar  çok  bilinçli  olursa  çocuklarda  o   kadar  zor  büyüyor. Kılı  kırk  yarıyoruz,içimizde  olmaması  gerektiği  kadar  vesveseyle  yaşıyoruz .Herşey  yapsın  herşey  yaşasın  istiyoruz ama derinlerde  bir  yerlerde  bunun  doğru  olmadığını  biliyorum.Bu  mutsuzluk  ve  hırs  yaratıyor  hayatı  zorlaştırıyor dünya  sadece çocuklarımızdan  ibaret  değil gerçekte biz  onların  sahibi  bile  değiliz.3 yıldır  anneyim  ve  şunu  anladım benim  gibi  insanlar  için  çocuk  sahibi  olmak  aslında  kendinden  vazgeçmek  demekmiş .Şimdi  artık  tek  çocuk  yapanları  yargılayamıyor  ve  derinden  anlayabiliyorum.Allah  herkesin  çocuğunu  bağışlasın  canları  sağolsun  umarım  iyi  okullar  ve  öğretmenlerle  karşılaşırlar(Neyse ki  liseye  gelince tüm  okulları  biliyorum bir  sıkıntı  yaşamazlar en  azından  bu  da bir  şey)

01/14/2012 15:02:00

İşte ben de aynı sonuca varıp bizim kreşle ilgili beklentilerimi biraz azalttım. Ne kadar çok kreşe gidip gelirsem, daha çok sinir oluyordum. Bu açıdan aslında kreşin içine velilerin alınmaması benim için iyiymiş meğer. Ben de mükemmeliyetçi bir insanım, ufacık birşeye günlerce üzülüp, günlerce uyumayabilirim. Yeni aldığım eşyalara daha ilk günden bir zarar gelirse mesela günlerce ağlayasım geliyor. Gelelim anneliğe, aslında ben biraz rahatım çevreme göre. Aslında bunu bilerek yapmıyorum, tamamen içimden geliyor. Ben disiplinli ama rahat büyüdüm, nasıl şımarmadan büyümüşüz anlamıyorum, ben oğlumda hala beceremedim. Bizim utanmamız, çekinmemiz vardı. Tabi şimdi çocukların imkanları daha fazla, bu yüzden de çoğu doyumsuz maalesef, hiç mutlu olmuyorlar, herşeyden çabucak sıkılıyorlar.

Özel okullar çok pahalı, iki çocuğumuzu burssuz göndermemiz sanırım imkansız, bir de özel okulda şu devirde çocukların şımarık olma ihtimali çok yüksek, onlar daha da doyumsuz, istisnalar hariç tabi. Ben ilkokul 1'de özel okula gidiyordum, 1 dönem zor dayandım, şımarık kızlardan nefret ettim, her gün akşam ağlıyordum, 2. dönem annemler beni devlet okuluna aldılar.

Bahçeşehir'de Süleyman Demirel İlköğretim Okulu var, pilot okulmuş, eğitimi özel okul seviyesindeymiş, belki oraya veririz. Ya da dibimizdeki ilköğretim okuluna. O zaman bakacağız artık.

03/22/2012 11:46:00

eylul ayinda bircok kres gezdim ve o gunden beri bilgileri sizinle de paylasayim diye tu dokumanlari elimde tutuyorum. benim genel gozlem disinda takildigim 2 unsur var. biri Sinema keyfi adi altinda haftada bir veya birkac kez cizgi film seyrettirilmesi. ikincisi Yemek listelerinde salam, sosis, cornflakes.... gibi gidalarin bulunmasi. 

Nar Tanelerim Anaokulu: Daha once de bahsettigim iyi izlenimlerim sbeebi ile Eylul basinda oraya basladik . 3 gun devam ettik. fkat kadrosunun o donemde yetersiz oldugunu fark ettim. gerci yoneticisi Ekim ayinda ogrenci sayiinin da artacagini ve Ekim ayi baslamak uzere 2 ogretmenle dada alastiklarini belirtti. Buyuk ihtimalle bu ogretmenler baslamistir. fakat benim 3. gun burada yalniz biraktigimda basinda yetkin bir ogretmen olacak mi acab diye soru gecmis olmasi beni oradan soguttu. gecen gun oradan tekrar bir telefon aldim. yeni bir ortaklik yapmislar. kadromuz ve programimiz degisti dediler. anaokulu arayisinda olan kisilerin bir bakmasinda fayda olabilir. daha once de dedigim gibi piril piril, yeni , kaliteli materyaller. tertemiz bir ortami var. umarim kadrlarini buyutmuslerdir ve o ortamda guzel bir egitim programi veriyorlardir.

Joyfull House, Kucuk Seyler , Doga.... gibi zincir olranlar var biliyorsunuz. Bunlarin fiyatlari gercekten benim butcemin uzerinde. Hem isim , hem de bahcesehir'in fiyatlarin sismesine sebep oldugunu dusunuyorum. Butcemi asmasaydi daha detayli inceleyebilirdim ama fiyatlari ogrenince cok da incelemedim.

Ecole Anaokulu (Ardicli): Binasi cok guzel, olanaklar iyi. Fiyat zincir okullardan bir miktar daha dusuk ama diger bireysellerden pahali. Haftada bir "sinema keyfi" yapiyorlarmis. Bu pek hosuma gitmedi.

Ozel IStanbul Cocuk DUnyasi: (Bahcesehir 1. kisim merkezde) Genel olarak ortami guzel, temiz, materyaller bakimli. Yemek listesinde haftada bir kahvaltida salam olmasi dikkatimi cekti. bunu belirttigimde okul yoneticilerinin cevabi "cesit olsun diye koyuyoruz" oldu. bu tarz seyler yedirmedigimi soyledigimde "nereye kadar uzak tutabileceksiniz" gibi bir tavirla karsilastim. bu ana kadar herseyi begenmistim ama bu tavir beni bir anda okuldan soguttu.

Ladem international Preschool (Bahcesehir 1. kisim merkezde) : Montessori anaokulu imis. daha once bahsettigim Erken Basari Montessori Anaokulu'nun devami. kuruculari ayni.  ben gittigimde okul faaliyette imis ama bana hala kurulum asamasinda izlenimini verdi. hala devam eden tadilatlar vardi. hatta ne zaman aciliyorsunuz diye sormus bulundum. ucreti zincir okullarla ayni seviyede fakat Montessori mantalitesinin tam oturup oturmadigi yonunde suphelerim var. zira bir baska arkadasim 1 aydan sonra kizini bu okuldan aldi. bu sure icinde belki degismis olabilirler.

Cocuk Bahcesi Anaokulu (Bahcesehir 1. kisim merkezde) : Materyaller bakimsiz , ozensiz ve kalitesiz gozuktu gozume. hemen hemen tum oyuncaklar plastik ve kirli idi. haftada bir "sinema keyfi" yapiyorlarmis. bu sebeplerle alternatiflerim arasinda bile olmadilar.

Denizati Cocukevi: Burasi ile ilgili ne yorum yapacagimi bilemiyorum. Ece icin de benim icin de cok yorucu bir deneyim oldu. Oncelikle iceride surekli cok yuksek seste cocuk sarkilari caliyor. Ece de ben de yuksek sesi sevmedigimiz icin bu bizi rahatsiz etti.  Materyaller bakimsiz ve kirli idi ve plastik disinda oyuncak gormedim.  ogretmenlerde , yoneticilerde asiri bir sevimli olma cabasi vardi. cok yuksek sesle bebek gibi konusmalar, asiri mimik ve jestler.... Son derece yapmacik ve itici buldum bu tavri. Ece gittigimiz her anaokulunda etrafa son derece ilgili iken orada bana yapisti ve yanimdan kipirdamadi. Bu asiri yuksek sesli ve jestli, mimikli konusmadan cok urktu. 10-15 dk. iceride kaldik ve ikimiz de dayak yemis gibi ciktik oradan. o kadar cok uyaran birakin kizimi beni bile rahatsiz etti, yordu. Birakin alternatiflerim arasinda olmasini, bir daha adim bile atmam dedim cikarken.

Minik Dehalar Anaokulu (Yildizlar Koleji civarinda): okulun kurucusu ile gorusmemde ilk imaji cok iyi idi. ornegin belsenme konusunda tam anlamiyla uyusmustuk. Montessori okuluyuz da dendi. fakat okulu gezdigimde bana bakimsiz geldi. ayrica ortada montessori materyali goremedim. bu sebeple eledim.

Kemer Kid's Garden: Biz burayi sectik ve hic pismanlik hissetmedik. 6 aydir bir kez bile aklimdan "acaba?" sorusu gecmedi. ki Ece beni birakmakta cok zorlandigi halde. 
Maple Bear (kanada) sistemine uye bir okul. Kucuk bir zincire bagli. Kurucusu, yoneticileri son derece ilgili, her zaman kulaklari siniflarda. Uyarilari mutlaka dikkate aliyorlar. ornegin ben supriz gununde diger velilerin sekerleme vs. gibi benim Ece'ye yedirmedigim seyleri gonderdiklerini fark ettim ve mudur yardimcisi ile gorustum. hemen o hafta tum velilere surpriz gunlerinde kuru meyve, meyve.... gibi saglikli seylerin gonderilmesini istediklerini belirten bir mail attilar. en minik grup haricinde diger gruplarda yarim gun ingilizce egitim var. 2 tane yabanci ogretmenleri var.
ucreti zincir okullara gore daha makul bir seviyede. cok rahatlikla tavsiye edebilecegim bir okul.

03/22/2012 13:41:00

Bende bayağı bir okul araştırdım ve enson hem bütçeme uygun hemde montessori okulu olmasından dolayı Erken Başarıya verdim...Daha önce gittiğimiz okuldaki sıcaklığı bulamasamda (ki benim kişisel hislerimin çok önemi yok önemli olan kızımın ne hissettiği)yasemin bu okulu ve öğretmenini çok sevdi.eve hergün mutlu geldiğini hissediyorum.Açıkcası burası bir anaokulundan bakımevinden çok ilkokulun ön versiyonu gibi...bayapı bir eğitim müfredatı var..Fziksel koşullar belki daha iyi olablilir ama önemli olan içerik diye düşünüyorum.Yemekleri de orada kendileri yapıyor ve ağırlıklı larak sebze meyve seçenekleri var...tavsiye edebilirim

03/22/2012 14:19:00

Nese cok cok tskler, bizde eylulde krese baslamayi dusunuyoruz. bende arastirmalara baslayacaktim. cok iyi oldu.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bahçeşehir ve komşu semtlerde oturanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...