Emzirmekten sıkıldım:(

<12>

Ynt: Emzirmekten sıkıldım:(

03/17/2010 14:16:00

off yaa şimdi sağdım geldim kolum koptu yine:))))
ilk başlarda belki lazım olmaz diye almamıştım. sonradan bir arkadaş verdi boşuna para vermemek için almadım. ama şimdi zorlanmaya başladım... sanırım elektrikli alıcam..

03/17/2010 15:00:00

bence elektrikli kullan ben spektra 3 adlı makine aldım çok sessiz we emiş gücü mükemmel almadan öncede eşim çok araştırdı en iyisi olduğunu duyduk gerçektende öyle ben çok memnunum arkadaşım..

03/17/2010 16:28:00

Emzirmek zor iş gerçekten. Oğlum çok iştahlıydı, yarım saat 1 saat emer, 10 dakika sonra yine emmek isterdi, çözümü aptamilde bulmuştum ama belki vermesem de olurdu ama dayanamadım.

Ben de gece onu yatırıp sağardım bazen, o bile çoğu zaman çok zor gelirdi. Geceleri uyanmayı 4-5 aylıkken kesti. Ben rahat ettim ama sütüm azaldı, azaldıkça o emmek istemedi. Ek gıdaya da geçince iyice uzaklaştık memeden, düşkünlüğü de yoktu. Biberon ve emzik aldığından işim kolaydı... 8.ayın sonunda memeden tamamen kesildi. Zaten 6.aydan sonra çok az emiyordu.

Kızımda daha sabırlı, daha özverili olmaya çalışıcam. Aslında emzirmek mama hazırlamaya göre daha kolay. Daha pratik...

Bende de aventin elektriklisi var. IQ uno olandan.

03/18/2010 11:35:00

bende tam tersı hep emme ısı olsa dıye dusnuyorum:)hran hazır yemek ek gıdaya gecınce yok corba saatı yok yogurt meyve saatı dun sunu yedı bugun bunu hazılırm ..emzırırkken zman bulamayan ek gıdada nasıl zaman bulacak onu bılmıyorum...
ama benım oglum 2,5 aylık ve 20 gunlukten bu yana heryere gıttım kıs olmasına ragmen hemde alısverıse degıl gezmeye bunaldıgım ıcın ...emme saatındede gırdım bır dukkana soyunma kabınınde emzırdım..kalkdıkı sızler buyuk sehırlerde avm sansınız var ben ufacık bır ılcedeyım...
bence kendınıze zamn ayırırsanız goreceksınızkı emzırmek hem kolay hem en besleyıcısı...

03/18/2010 13:02:00

bende emzirme manyağıyım galiba, ilk oğlumu 19 ay emzirdim üstelik 12. aydan sonra 2 kere 1 er haftalık iş seyathim oldui pompa ile sağıp lavoboya döküp ağlamıştım:( 3. seyahtten dönünce sormadı memeyi bende vermedim... ama hala içimde ukdedir keşke verseydim 24 aya tamamlasaydım diye... şimdi 2,5 saatte bir emiyor 2. oğlum gündüzleri gece de 2 kere filan kalkıyorum, ama çok pratik bende uyuyorum bazen o emerken kafayı geri atıp, ahhh ne kolay arkadaşlar. ek gıdada ilk oğlumda canımdan bezdim bu da öyle olur diye çok korkuyorum, çok kısa bir dönem bunu düşünüp keyfini sürün, bitince hüzünleniyor insan...
ve son olarak bebekle gezmekten hiç korkmayın hatta dışarıda daha çok yorulup uyuyorlar emzirmek içinde ben battaniye atıp omuzma çekinmeden her yerde emziririm valla bu çok doğal bişey sonuçta....

03/18/2010 13:31:00

emziririken rahat olma konusunda üstüme yok. Bağdat cd. Zara önündeki bankta kimseye aldırmadan örtüsüz emzirmişliğim vardır da dediğim gibi bu süt sağma beni yoruyor biraz,  o kadar. hatta şu satırları yazarken sağıyorum da bir yandan.

Ama eminim bana kızan bir çok anne de olacaktır. Kızma çok doğru bir kelime olmaz da, içinden "bebeğiniz ne güzel emiyor, sütünüz de geliyor. hep sitem hep sitem" diyordur. Olay biraz yorgunlukla alakalı. Arada bir nefes almak istiyor insan sadece o.

Ek gıdalara geçtiğimiz de bende "anne sütüüüüüüü" diye az bağırmadım. Yok yemeği pişir, pişirdikten sonra püre yap, sonra yenilebilecek sıcaklığa soğut, tam rahat bir nefes alacakken hoop meyve sonra hoop yogurt.

Annelik inanılmaz bir tecrübe ve fedakarlık, kendi canınızdan olmasa kimse dünyada yapmaz bu yapılanlari.

03/18/2010 16:52:00

Tam benlik bir konu, nasılda görmemişim :))
neredeyse 17 aydır emziriyorumoğlum yapışık o konuda,
Memişleriye aşk yaşıyor resmen :))
Tabi çok ama çok zor,özellikle başlarda emmeyi beceremedi ve her alışında memeyi aman hazır almışken emsin diye yarım saat 40 dk emzirirdim, sonra her ağladığında meme verdim ve ne oldu MÜPTELA :) gündüz neyse ama gece çok uyanıyor ve çokyorucu artık gecenin bir saatinden sonra onun odasında onunla uyuyorum ve bu asla yapmayacağım bir şeydi güya ( ama artık büyük konuşmamayı öğrendim :) ) hep erteliyorum mart gelsin dedim şimdi mayıs bir bitsin diyorum bende çok seviyorum ama çok yorucu olmaya başladı yinede kıyamıyorum oğluma ama mayısta gece bıraktırmayı bir deneyeceğim bakalım ne olacak,

Velhasıl diyeceğim şudur; Yalnız Değilsinnnnnnnnnnnnn :) ama daha çok minikmiş bebişin emzir emzirebildiğin kadar nasılsa büyümeyecek mi sıpalar eee bizde biraz sonra gezeriz ;o))

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...