herşeyi yere atma

<123>
07/05/2010 06:43:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: herşeyi yere atma

07/05/2010 08:31:00

Deniz,bu konuda sorularda epey bir yazılmış çizilmişti,gerçi çokkk uuzn süre önceydi,etiketlerden bulunur belki. nurturia nın ilk zamanlarındaydı,faydası olur sdanırım. galiba evren in sorusuydu.

07/06/2010 14:20:00

Deniz ,Yiğit de iki gün önce  elindeki su dolu bardağı(üstelik kendisine özel bardağıydı) kaşla göz arasında yere attı.Bardak kırıldı ,yere sular saçıldı ve ben ne yapacağımı bilemedim.Yiğit'in suratına baktığımda,dünyanın en doğal şeyini yapar gibiydi.Tepki gösterdiğimde muzipçe gülüyordu.Hemen tavır değiştirdim.Burayı şimdi temizlememiz gerekiyor deyip bez ve süpürge getirmeye gittik birlikte.Ama sinirlerimi çok zorladı.Resmen ilgi çekmek,tepki ölçmek için yapıyor gibiydi.Yaptığı şeylerin doğru olmadığını anlattığımda genelde tam tersi reaksiyon gösterir oldu son zamanda .Yani benim söylediklerimin tam tersini söylemeye ve kendi yaptığı şeyin doğru olduğunu iddia etmeye başladı .O yüzden konuşmaları da hiç uzatmamaya çalışıyorum artık ve yaptığı şeyin sorumluğunu üstlenmesini (tabii ki benimle birlikte) sağlamaya çalışıyorum.Ama bunu da anladığını pek sanmıyorum.Biraz bebekçe muziplikler diye görmek taraftarıyım bu nedenle.Olayı kapatma yoluna gidiyorum.

07/06/2010 14:34:00

neden kizmayalim, neden onemsizmis gibi davranalim? bir kere sert cikinca vazgecmezler mi? yoksa bu da mi cocuktan cocuga degisen seylerden?

07/06/2010 14:41:00

ben şahsen zamanında çok ters çıkışmıştım,biz de hiççç işe yaramadı. Bana kızdıkça hala hemen yere atıverir,bardak,yemek,yoğurt,puding vs. hiççç farketmez. duvarlardan,yerden sandalyelerdn az puding kazımadım,kazımadık. beraber temizliyoruz.

07/06/2010 14:43:00

hmm tamam. bizde de tersi, onemsemezsem devam ediyorlar. ama tehdit edersem bir kere (belki de kotu yapiyorum, ama onlarin iyiligi icin, onlara zarar gelmesin diye), bir daha yapmiyorlar.

07/06/2010 14:53:00

pamukelma,
her durumda aynı yöntem işlemiyor zaten.duruma göre de değişebiliyor.genelde yiğit,şenay'in yiğit'i gibi tepkiye,daha fazla tepkiyle karşılık veriyor.savunma mekanizması olarak kızsan,o daha çok kızıyor,bağırsan,daha fazla bağırıp üste çıkıyor.mecburen duruyorsun.
ama sonuçta biz de insanız tabii. sinirler zıplayınca,sesini yükseltiyorsun .

07/06/2010 14:56:00

hem de ne sesini yükseltme eylem,şimdilerde yükseltmiyorum ama . biz de insanız sonuçta.sinir sinir bir yere kadar.

07/06/2010 15:16:00

Pamukelma gibi bizde de tepki verince bir daha yapmamasi gerektigini anliyor, ya da en azinda kabul ediyor...Yani hic birsey olmamis gibi sakin davransak Derin surekli atmaya, dokmeye devam ederdi:) yani sonucta kendine zarar verebilir o yuzden cocuguna gore biraz (surekli yapiyorsa daha cok) tepki vermek gerektigini dusunuyorum...

07/06/2010 15:20:00

yasa gore de degisir aslinda, ayni seyleri 1-1 bucuk yas civari yapiyorsa belki dikkatini baska yone cekmek daha dogru olabilir (ki Derin de o yaslar da catali, tabagi falan yere atardi, ne kadar yapma, etme desek de bir faydasini gormedim ben, zamanla gecti o davranislar) cunku tepkileri tam idrak edemeyebilirler o zamanda...Ama artik 2 yasini gecince herseyi cingoz gibi anliyorlar:))

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...