herşeyi yere atma

<123>

Ynt: herşeyi yere atma

07/07/2010 05:41:00

Başak çım 2 yaş sonrası inanılmaz bir değişim yaşıyorlar,2 yaşından evvel yanında konuşup anlamaz sandığımız herşeyin dile getirilmesi 2 yaş sonrasını buldu,dilleri iyice çözülüyor. Sonra kendimizi biraz daha toplama ihtiyacı duyduk.
Artık Yiğit hakkında yanında hiççç bir şey konuşmuyoruz. ingilizce bile olsa.

07/07/2010 06:03:00

Rüya da artık daha bir gözümüzün içine baka baka ve yüzünde muzip bir gülüşle atmaya/dökmeye başladı. yani inat olsun diye, bizi kızdıracağını bildiği için yapıyor, o yüzden de daha ölçülü tepkiler vermeye çalışıyorum.
mesela geçen gün elindeki tahta oyuncakları fırlatıyordu ben de hafif kızgın bir tonda yapmaması gerektiğini anlatıyordum. "kız" dedi bana, ben de hayır kızmıyorum ama atmaman lazım felan dedim. durdu, etrafa bakındı, napsam diye, yüzündeki ifadeyi nasıl anlatsam bilmiyorum. sonra kitaplığa gidip bir kitabı çekip ortasından ikiye ayırıp kapağını kıvırdı...yani kızacağımızın garanti olduğunu düşündüğü birşey yapmış oldu..ben naptım ?? evet kızdım...bir yere kadar ama di mi..:(

07/07/2010 06:12:00

Yiğit de,geçenlerde elinde kalem duvarları boyuyor(kendi odasının duvarlarını boyayabiliyor,diğer yerlere kızıyorum ve izin vermiyorum)--anne bana kızmayacakmısın dedi--yok kızmayacağım,burası senin odan boyayabilrisin dedim
bıraktı boyayı
ben oyuncaklarını atarsa ya da kitaplarına zarar verirse müdahale ediyorum yalnız,demek bu oyuncakla oynamak istemiyorsun,peki o zaman kaldıralım bunu diyorum. Başlarda ağlıyordu,o da alıştı kaldırmama şimdi, al anne kaldır diyo :)))(oyuncakların ortadan kalkması süpermiş yalnız,az oyuncak az dağınıklık:)))

07/07/2010 09:55:00

başak çım diğer odaları kurtarma adına biz de göz yumduk tabii, Çınar  görev adamı ama sen eline bez ver,sildir duvarlareı:)merak ediyorum çınarın odasını,koysana fotosunu

07/07/2010 10:11:00

washable kalemleriniz var mi senay? onlari ver eline. pasteli de var kecelisi de.

07/07/2010 10:21:00

ülkü cüm,Yiğit onları beğenmez,boya kalemi pastel de onu kesmiyor. Tükenmez kalem seviyor. Odasını boyasın varsın. Seneye boyayacak babası. Yiğit in odası deniz temalı. duvarlarda balık ahtapot stikerlar var,yarısına kadar mavi,dalgalı deniz şeklinde,üst taraf beyaz. 

07/07/2010 10:24:00

anladim. temaya uyar o zaman, goze batmaz :)

07/07/2010 18:26:00

Biz ilk birkac denemesinde duvara boyanmaz demistik, pek itiraz emteyip kabullenmisti:)

07/07/2010 20:26:00

eşim bugün "senin nurturiacı hatunlar ne diyor bu çocuğun her şeyi yere fırlatmasına?" dedi.
ben de açtım bilgisayarı koydum önüne oku da öğren dedim :P
ne kadar bahsediyorsam artık sizden :)

07/08/2010 08:54:00

Aynı ay civarı Aysara kızım da mama sandalyesinde tabak bardak ne varsa atıyordu. Bizde 3 çocuk olduğıu için ve genelde çocuklar böyle birşey yaptığında söylemek istediği birşey olduğunu düşündüğüm için kızımla o dönem birazcık daha fazla ilgilendim. Bir de atması için alternatif birşey verdim. Plastik topu sıkılana kadar attı durdu :)) Hangisi işe yaradı bilemiyorum ama kısa sürede atmayı bıraktı :)

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...