sağlık bakanlığına mail atalım

02/12/2012 20:43:00

gülcan a mesaj atmıştım O nun da önerisi ile gruba yazıyorum. bu konuda başka fikri olan var mı

sağlık bakanına mail atsak ortak bir metinle bakanlık hep kan bağışı ilik bağışı konusunda insanların yeterli duyarlılığı göstermediğinden bahsediyor gamze bu konuda sembol oldu. bu kadar büyük basın desteği ile bu konu gündemme gelmişken bakanlıkta bu fırsattan istifade etse

**ulusal bir kampanya düzenlerler mi bilmiyorum ama en azından şuan da özellikle başka illerden kan vermek isteyenlerin işini kolaylaştıracak düzenlemeler yapmalarını istesek.

**mesela verilen her tüp kan çok değerli bu kanı vericinin eline verip al kendin ulaştır demek yerine hastane aracılığıyla daha güvenilir bi şekilde gönderilmesini sağlasalar (gerekirse gönderim masrafını yine verici karşılar)

**gönderim işinin hastaneye extra iş yükü açmaması için tüm il ve ilçelerdeki devlet hastaneleri veya aile hekimliklerinde belirli bir günde (iller için farklı günler olabilir) kan verilebilse ve o gün verilen kanlar toplu bir halde ankaraya gönderilse

** büyük gruplar halinde kan vermek isteyen kamu kurumları şirketler veya işyerlerinin hastaneye yıgılmalarını önlemek ve işi kolaylaştırmak adına örneğin 15+ gruplar en yakın sağlık kuruluşundan hemşire talep edebilseler ve hemşire iş yerine gidip toplu kan alsa ve bu kanlar hast. aracılığıyla Ankara ya gönderilse

çok mu ütopik olur bilmiyorum ama aklıma bunlar geliyor. bir çok insan sırf üşendiği için kan vermiyor kan vermeye olumsuz bakmayan ama çaba harcamayan insanların bahanesi ortadan kaldırılsa diye düşünüyorum.

elbette sağlık bakanlığından çok daha büyük isteklerde bulunabilir ama ilk aklıma gelenler bunlar

Ynt: sağlık bakanlığına mail atalım

02/12/2012 20:51:00

kızılayın arabaları oluyor bizim buraya çarşıya geliyor bazen kan bağışı için onlar donör içinde bağış alsa mesela...

02/12/2012 20:52:00

evet süper olur

02/12/2012 20:53:00

bence de mantıklı oluri sağlık bakanlığının isteyip beceremdiği ilgi varken olayın üstünde kırk yılınbaşı faydalı bir iş için iki dk kafayı çalıştırsalar iyi sonuçları olabilir.

02/12/2012 20:59:00

güncellemelerinize bu sayfanın linkini verir misiniz arkadaşlar. daha çok öneriyle yarın ortak bi metin hazırlayıp mail atalım

02/12/2012 21:22:00

çok mantıklı.. sen zaten olması gerekenleri toplamışsın muhakkak takibini yapalım belki aranan ilik büyük şehirlerde değil bizim yaşadığımız yerde bekliyor...

02/12/2012 22:09:00

ben attım gündüz canım,tweettende bakana yazdım,inşallah kaile alırlar

02/13/2012 11:04:00

ark. fikirlerinizi yazın lütfen

02/13/2012 11:12:00

ortak bir metin çok iyi olur,ben ağrıdayım mesela.ve gönderim yüzünden kan veremiyorum.çünkü hiçbir kargo,24 saatte ankaraya ulaştırmıyor.benim gibi doğu illerinden olanlar sırf bu yüzden kan veremeyecek belkide..

02/16/2012 11:03:00

KIzılay sağlık bakanlığına bağlı mı? otonom bir kuruluş diye biliyorum oraya ayrıca atsak bir mail ve direkt ilik donörlüğü için de ilgili hastanelerle bağlantı kurun ve ilik alın bizden diye bir şey yazsak? Devlet kanalıyla uzun sürebilir Kızılay'ı aktive etmek.

02/16/2012 11:04:00

bu arada sağlık bakanlığına mail atan arkadaşlar, bana dns server error veriyor. gmailden mi atamıyorum?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gamze arkadaşımız için ..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...