bez kullanımı + tuvalet eğitimi

08/03/2012 12:26:00

tuvalet eğitimi için erken olduğunu düşünmekle birlikte, günün bir çeyreğini bezsiz geçiriyoruz. özellikle geceleri baktım ki kaka yapmıyor, sabah yapıyor, yatar iken bez bağlamıyorum artık. belki yaşında başlamayı düşündüğüm tuvalet eğitimine de faydası olur. şimdiye kadar bir kaka kazamız olmadı, çok hoşuna gidiyor bezsiz oynamak. Sizlerde durum nasıl? Tüm gün beze katlanabiliyor mu  yavrucaklar

Ynt: bez kullanımı + tuvalet eğitimi

08/03/2012 13:10:00

emine, çişini de yapmıyor mu gece anlamadım ben :S

08/03/2012 13:11:00

gün içinde ben de alt açma bezini seriyorum, ya da havlusunu. açıyorum popoyu öyke havalana havalana ounuyor. çiş yapıyor tabiki ama bezde kavrulmasından iyidir deyip katlanıyoruz:)

08/03/2012 13:47:00

çok güzel yapmışsınız.. ben de bununla ilgili bir kitap okudum.. (The Diaper Free Baby - Christine Gross-Loh)

Ancak seyahatlerimiz ve sonrasında evde sıcaklardan oda değişimi nedeniyle Bartu odasında kendi yatağında yatamadığından ve aslında ben gerekli düzeni kuramadığımdan henüz başlayamadık.. güzel başlamışsınız, sizi tebrik ederim.. :)

ben ikeadan lazımlık bile aldım.. lakin henüz başlayamadık.. ancak Bartu bezi sevmiyor bunun farkındayım.. ve gece Bartu da kaka yapmıyor hatta çoğu gün sadece sabah ilk sütünden sonra yapıyor.. ben de başlasam iyi olacak..

08/03/2012 13:49:00

ha geçen gün bir kaka kazamız oldu ama onu eklemeliyim, bir tane havlu attık:)

08/03/2012 18:42:00

1 haftatır bağlamıyorum, kuru kalkıyor. gece devam sütü 1 bazen 2 biberon verdiğim oluyor. Gece su içmiyor, idrar da yapmadı 1 haftalık sürede. Zaten bezini sabahları kuru görmem üzerine bu uygulamaya geçtim. Benim yatağımda, onun yatağında da koruyucu çarşaf var zaten, idrar hatta  kaza ile kaka da yapsa büyük sıkıntı değil temizlerim. Hamile iken ben bile altıma idrarimi kaçırıyordum n'olcak canım :) Fakat oğlum daha iyi uyuyor, hoşuna gidiyor.

08/03/2012 18:57:00

süper ve doğal.. olması gerektiği gibi aslında.. bizim ki kaka yapmıyor evet ama idrar yapıyor.. temizleme benim için de sorun değil, sadece ıslak ıslak yatması nasıl olur onu düşündüm.. deneyip görmeyi düşünüyorum.. ne giydirip yatırıyorsunuz?

08/04/2012 22:34:00

ne güzel bende deniycem rahat etsin kuzu yazık yaa 24 saat kapalı altı:( benim kızımdada dikkat ediyorum yaklaşık 1 haftadr falan tam beli ve poposunun olduğu kısımda oluyo çişi ön kupkuru popo tarafı ıslak :S

anlayamadım ben sizin fikriniz varmı?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
6-12 AY BEBİŞ ANNELERİ...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...