OĞLUM ÇOK GEÇ YATIYOR. DAHA YENİ UYUDU.

04/08/2011 20:30:00

SABAHDA MALESEF GEÇ KALKIYOR SONRA KAHVALTI ÖĞLE YEMEĞİ ARAÖĞÜN DERKEN HEPSİ BİRBİRİNE YAKIN SAATLERDE YENİYOR. DÜZEN LAZIM. SABAH ERKEN KALDIRIYIM DİYORUM BU SEFERDE HUYSUZLAŞIYOR.

Ynt: OĞLUM ÇOK GEÇ YATIYOR. DAHA YENİ UYUDU.

04/08/2011 20:33:00

aynisi bendede var.hic duzeni yok benimkide simdi yatti.zaten dogru durust yemekte yemiyor .cok dertliyim cook

04/08/2011 20:34:00

bazen cok ustune dustugu icinmi boyle yapiyor diyorum ama ilgilebmiyorum daha kotu ,bu gidisle iyice sinir hastasi olucam heralde diyorum .

04/09/2011 08:08:00

bence çocukların uykusuna çok takmamak lazım..her gün değişiyor, her gün bir yenilikle geliyor. benimki sizinkiler kadar büyük değil ama 12-1denönce yatmıyor diye üzülüyorduk, sonra gündüz uykusu bir'e düşünce düzeni de değişti kendiliğinden, 10-11 gibi uyumaya başladı. belki bu saat gittikçe erkene çekilebilir, sizlerin durumunda da çocuk başka bir akşam daha farklı olabilir.
Ben uyku konusunda birçok şey denedim, eskilerin "aman çocuk uyur uykusu gelince" lafına bakmadan aman büyüme hormonu öyle böyle diyerek illa 8-9'da yatsın diye çırpındım. Sonra bi değişiklikle düzen yeniden bozuldu kendimi yıprattığımla kaldım..Yani 16 aylık uyku tecrübelerim bana gösterdi ki, uyku saatleri konusunda çok takıntılı olmamak lazım :)
Eltimin kızı ufakken gece uyumaz gündüz daha uzun uyur bir bebekmiş, şimdi 4 yaşında 9'da yatıyor. büyüdükçe daha iyi oturuyor, boşverin :)

04/11/2011 06:24:00

ben de aynı dertten muzdaribim ve çok üzülüyorum.benim oğlumda gece 11den önce yatmıyor,gündüzleri de hiç düzeni yok kaçta yatar,kaçta kalkar ne kadar uyur hiç belli oolmuyor ve bu uyku düzensizliği benim sinir sistemimi fena halde bozuyor:(

04/11/2011 06:31:00

bence kendinizi üzmeyin derim çünkü ne kadar erken yatırmak istesekde onlar kendi istedikleri saatte yatıyorlar. bence bir süre kendi haline bırakın. bende çok uğraştım şu saatte uyusun uyansın diye ama olmadı. kendi haline bıraktım o kendi düzenini buldu. boşuna üzmüşüm kendimi. sinem bence saat 11 de bence çok geç bi saat değil. bir de artık küçük değiller büyüyorlar uyku süreleri de kısalıyor. 

04/11/2011 06:55:00

öyle tabi ki ama onlar uyumadıkça kendine zaman ayıramaz oluyorsun o yüzden düzeni olsun artık istiyorum çünkü bebekliinden beri hiç uyumadı artık büyüdü uyusun istiyorum bende:) o uyumadıkça kocam bebek gibi oldu ilgi istiyor ama anne çocuk uyuyunca bitiyor ve vakit kalmıyo onunla ilgilenmeye:)

04/11/2011 07:53:00

Bak onda haklısın. ama bişi diyimmi bence yinede şükret biz 3 ay boyunca gece uyumadığımızı biliriz. hala bile bazen öyle oluyor. düşünsene hiç uyumadığını gün boyu toplasan 3-4 saat. psikolojimiz bozulmuştu. bazen olacak öyle şeyler. banyo felan yaptırmayı dene ya da süt vermeyi dene. kocalarda accık anlayışlı olucak artık:) bazen kardeş kardeş uyuycan başka yolu yok. bunlar geçici

04/11/2011 09:33:00

biz 10aylık olana kadar hiç uyumadık zaten 3-4 saat bile uyuyamıyorduk geceleri sürekli ayaktaydı hatta 3-4 gibi kalkıp oturuyordu uyumadan sonradan biraz daha toparladı.3 aydır da soğuk diye aramızda yatıyor biraz daha düzeldi o yüzden ama gene de her gün değişebiliyor düzen yok malesef...allahtan koca anlayışlı cnm yardım da ediyor saolsun yoksa halimiz harap:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...