Yabancı Bakıcı Tecrübesi

<12>
06/08/2010 10:14:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: Yabancı Bakıcı Tecrübesi

06/08/2010 16:03:00

valla teşekkürler yazılabilecek her şeyi yazmışsın.

06/09/2010 12:57:00

Benim doğum izninden önce işe dönüş öncesi 3haftalık bir tecrübem olmuştu. Ajans aracılığı ile bebek hemşiresi olduğunu iddia eden Özbek bir bakıcı ile tanıştık. Referanslarından da olumlu şeyler duyunca, başta içim rahat ederek kabul ettim. Ama gördüm ki herkesin beklentileri ve yaşam tarzı çok farklı. İlk hafta çok hevesle çalıştı, ikinci hafta bir baktık ki eşimle ben çalışıyoruz, bakıcımız oturuyor. Kızım ağladığında acıkmış bu çocuk deyip kucağıma veriyor. Bebek hemşireliği konusunun da biraz şişirilmiş olduğunu anladık yaptığımız sohbetlerden. Ülkesinde hastanelerde birsüre çalışmış ama, bildiğimiz hemşirelik eğitimini almadan. Ayrıca hijyen, sorumluluk alma konularında büyük sıkıntı yaşadık. O kadar sık telefon konuşması yapıyordu ki benim uyarılarım bile pek etkili olmadı. Bir yandan da televizyon merakı vardı. Her ne kadar "gün içinde televizyon yasak, kızımın iki yaşına gelene kadar televizyon seyretmesini istemiyorum" desem de görüntü gösterdi ki ben işe gittiğimde bebek ana kucağına yatırılacak ve televizyon karşısı keyif yapılacak. Bir de kızım o dönemde uykuya dalma konusunda sorun yaşıyordu, uyutmamız epey zaman alıyordu. Bakıcı teyzemiz güya deneyimli olan ve kendi çocuklarını da büyütmüş biriydi; dolayısıyla böyle birinden bu konuda destek beklerken sürekli şikayet eder ve olumsuz şeyler söyler tavrını görünce artık dayanamadım. İş yerimden ekstra bir hafta izin alıp apar topar Türk bakıcı buldum ve çok rahat ettim. Aynı dil, aynı kültür ve benzer yaşam tarzı sonuçta... Bir de vicdan ve sorumluluk duygusuna sahip olması çok önemli. Çevremdekilerden gördüğüm kadarı ile yabancı bakıcılarda bol telefon sohbeti, hijyen sorunları çok görülen sorunlar. Bir de çoğu kısa sürede para kazanıp ülkelerine dönme hayali ile çalıştıkları için, çocuğunuzun iyiliği ve bakımından ziyade kazanacakları paraya odaklılar. İstisnalar tabii ki vardır bu yazdıklarım hepsi için geçerli değil ama, seçimi çok ince eleyip sık dokuyarak yapmakta fayda var. Deneme süresinde anlaşılır zaten pek çok şey.

09/19/2010 10:26:00

uf Turk bakici bulamiyorum yatili, yabanci bulayim diyordum bunlari okuyunca hevesim kacti... ama baska care yok gibi...nasil buldunuz bakicinizi, bakiciniz varsa akrabasi vs Turkiye'ye gelmek isteyen var midir???

12/28/2010 09:41:00

mugmela içinize sinen bir bakıcı buldunuzmu?aynı sorunla şimdi ben boğuşuyorum..nasıl,nerden  bulduğunuza dair yardımlarınızı bende bekliyorum arkadaşlar...

12/30/2010 12:58:00

28 aylık kızımla ve Agustos ayında gelmek uzere olan bebıskomla bende yatılı bakıcı almak zorundayım...Nerden nasıl bulabilirim...Artık bakıcı ıhtiyacı olmadıı için bakıcısını bırakacak kimseler yokmu.....Offf ne kadar zormus....

12/31/2010 20:19:00

Ben buldum, ama ızmırdeyım ben. Gurcu bir bayan cook mutluyum kendisi ile, bebeklerle de cok ıyı anlasiyor. Ise baslayacagım icin bir de turk bakici buldum gunduzlu. Yabanci konusunda yardimci olmaya calisirim.

12/31/2010 20:25:00

ayy mutlu olmana çok sevindim..bende bugün görüştüm bi gürcü bayanla..içim çok ısındı..sanırım olacak..Rabbim hepimizin karşısına iyi insanlar çıkarsın..yalnız birşey sorucam mugmela..sen kaça anlaştın..bana 600 dolar dediler..ve izin parası haftada 20 ytl..

12/31/2010 20:56:00

Yok yok kızlar ben artık türkbakıcıya geçiyorum evet maalesef yatılı bulmak zor ama ben bir müddet çalışmayacaağım artık saymayı unuttum arda doğduğundan beri sekizinci bakıcımız oda gitti ama isteyenler danışmanlık şirketinin telini verebilirim özelden 500 dolar ile 850 dolara kadar bakıcı var 20 TL  pazar günleir izin ücretleri nesitediğinizi söylüyorsunuz ona göre size uygun birini buluyorlar ama ben şanslı değilim türkmenler konusunda

01/03/2011 06:49:00

BEN 850TL.VE 30 TL H.SONU VERİYORUM. AMA IZMIR DAHA UCUZ OLABILIR. IZMIRDE GURCU ARAYAN OLURSA BENDE GECİCİ CALISMIS VE MEMNUN OLDUGUM BIRINI YONLENDIREBILIRIM. BIZIMKI IZİNDEYKEN 3HAFTA CALISTI.

12/10/2011 21:06:00

yabancıyım ama burda devamlı oturuyorum evliyim.31 yaşim da.kötü alışkınlıklarım yok.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bakıcı/Yardımcı Önerileri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...