Asude'nin wc eğitimi

05/31/2011 04:41:00

güncellemeden copy-paste'tir :

asude 6 aylikken hamile kalinca, o 15 aylikken abla olunca bu meselelerle ilgilenmedik pek o vakitlerde, ama kesinlikle 'cocugun hazir olmasini bekelmeli' diye düsünmüyorum, oturmaya basladigi andan itibaren ufaktan ufaktan alistirmalar yapilabilir, yani bir egitim degil de, wc aliskanligi, bu konu ile ilgilenenleri nurti deki 'bezsiz bebek' grubuna yönlendiriyorum. http://www.nurturia.com.tr/groups/6f22807e-d4a7-4c69-b962-9d3800f4c47f/1/bezsiz-bebek

bu arada üzerinden bir yil gecit, ben bu sürecte bir hamilelik bir dogum gecirdim, beyin hücrelerimin bir kisimi plasentalarla birlikte cikmis oldugundan yazacaklarim hatirladiklarimdir :)

neyse efenim, asude de her bebe gibi bir yas sonrasi bez gicigi basladi, yapar, degistirtmez, degistirirsin, bez baglatmaz, bunu su an yasayanlar, cok normal yani :) nahide de olduktan ve biraz ele avuca geldikten sonra, dedim ben bu cocugun bezine el atayim, o vakit ikisini de emziriyordum, bir de bebek gelince beze dönüs olmasin felan diye birakma isini bebekten sonraya erteledim aslinda, cok bilinci degil de, öyle denk geldi diyelim... en az bi 3-4 ay evvelinden sunu yaptim, ve bunun cok ise yaradigini düsünüyorum, bir nevi psikolojik hazirlik: asude, senin dogum günün olacak, arkadaslarinin isimleri sayilir, su gelecek, bu gelecek, pastan olacak, sana hediye getirecekler vs. ballandira ballandira anlatilir, sonra sen iki yasinda olacaksin, artik anneden süt icmeyeceksin, cisi de anne gibi tuvalete yapacaksin, her alt degistirmede, her vesilede bunu dile getirdim, tam iki yasina girdigi gün, bezi cikardim.

halide her an uyanabilir, biraz hizlandirayim süreci :-p

bu arada bu mevzuya böyle bodoslama atladim, 50 tane ayri kayanktan okuyup zihinimi bulandirmadim, yemisim psikolijsini ekolü, anladiniz siz onu :) iyi bir lazimlik sart, bence, o zaman bize bi hediye ceki gelmisti, babybjørn ortasi cikan sirt destekli lazimliktan almistim, hala geceleri odasinda ona yaptiriyorum, tavsiye ederim.

neyse, efenim, ben bezi cikardim, bir daha da takmadim. böyle bi ya hep ya hic mantigi vardir bende, burada da o isledi herhalde. ilk 3 gün hic bi beklentiniz olmasin. o iseyecek siz sileceksiniz :)

gece gelecek ben...

Ynt: Asude'nin wc eğitimi

05/31/2011 05:24:00

Elvan, tebrikler sabAh ilk iş başladım bunu yapmaya bir baktım sen yapmışın :) bu konunun altından Asna fırsat buldukça öneri verse tam süper olurmuş...

Ynt: Asude'nin wc eğitimi

05/31/2011 05:26:00

arkada kaybolmasın diye kopiledim ;) evet devam ederse süper olur :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Asna Anne Fan Club

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...