uyku düzeni

01/12/2011 13:28:00

Merhabalar, uyku düzenini bir türlü tutturamadık gitti. Oğlumun gündüzleri en uzun uykusu yarım saat, gece uykuları fena sayılmaz. Arada birkaç kere uyansa da 10-12 saat uyuyor. Gündüz uykularınız nasıl? oğlumun gündüz uykularının sürelerini uzatmak için neler yapabilirim?

Ynt: uyku düzeni

01/26/2011 15:22:00

Benimkinin gece uykuları da 10-12 saat olduğundan pek karışmıyorum gündüz uykularına. Genelde de 1 saat uyuyo. Çok nadir 2 saat uyuduğu oldu. Ne yapınca daha uzun uyuduğunu kestiremiyorum. Ruh haline ve ihtiyaçlarına göre sanırım. Ama gürültüden etkilendiği kesin. Gürültü varsa daha çabuk uyanıyo gündüzleri. Bir de easy metodunu önerebilirim. Emzirdikten sonra oyun oynasın, sonra uyusun. Bu düzen bizde 3-4 saatte bir tekrarlayacak şekilde.en fazla 2 saat uyanık kalabiliyor.

02/12/2011 23:04:00

tracy hogg bebek bakım sorunlarına mucize çözümler
bu kitabı buradan birinin önerisiyle aldım okudum uyguladım çok faydasını gördüm uyku düzeniyle ilgili fikirlerden yararlanacağınızı sanıyorum

05/05/2011 19:04:00

7. ayımız bitiyor ve hala gece ikiden önce uyumuyor.Ne kadar erken yatırırsam yatırayım ya da ne kadar yorulursa yorulsun hiç farketmiyor.Mutlaka uyanıp gece ikilere kadar bekliyor.Gündüz de 11:30 lara kadar uyuyor.Uyandığında bir saat sonra tekrar uyuyor.Daha erken uyandırdığımızda da mızmızlık yapıp mutlaka yine uyuyor.Eziyeti ben çekiyorum sefasını bakıcı sürüyor.Dün 9 saatlik mesaisinde sadece 3 saat kızımla ilgilendi geri kalan 6 saatinde uyumuş, keyif yapmış, TV izlemiş.Bense yorgun uykusuz işe gidiyorum.Bu sorunu nasıl çözebilirim sizce?

05/05/2011 19:53:00

defne en geç dokuzda uyuyor, gezme geceleri hariç. gece de uyanmıyor, sütünü filan uyurken içer. Ama benim sorunum gündüzle.. son 3 haftadır gündüz uyumayı reddediyor. eskiden yatağına yatırdığımda kendi kendine beş dakikada uyuyan çocuk şimdi uyku zamanı sinir krizleri geçiriyor. nasıl çözeceğimi bilemiyorum.. ağlıyor, sızlıyor, gözyaşı döküyor, debeleniyor asla uyumuyor gözünden uyku aktığı halde.. masaj, banyo, şarkı, masal.. akla gelebilecek herşeyi denedim şimdiye kadar. siz nasıl uyutuyorsunuz gündüzleri, ya da böyle sıkıntınız var mı?

05/06/2011 09:08:00

eren gece 10-10.30 gibi uyuyup sabah 8 gibi kalkıyor. arada birkaç kere uyanıp emiyor ama uyanık kalmıyor. gündüzleri 2 -3 saatte bir 1 saat bazen 1.5 saat kadar uyuyor. genelde emerek nadiren de kucakta gezip hafif sallanarak uyuyoruz. araba koltuğunda giderken hariç kendi kendine kesinlikle uyumuyor.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Eylül Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...