gerginim....

Ynt: gerginim....

01/11/2012 10:13:00

selencim,edacım ve minacım; bir psikologla karşılıklı sohbet etmek destek almak 4-5 aydır kafamda ama annemde olmayınca öyküyü huzurla bırakabileceğim kimse yok ne yazıkki :(kafam öyküdeykend e rahatlamam imkansız :( ama bu duruma en kısa sayede çözüm bulup gitmke istiyorum ama sağolun kızlar.eda özelden yazıcam numaramı sana.
  teşekkür edrim arkadaşlarım

01/11/2012 10:17:00

sevgili nil,
aslında hazır olmak da değil sadece;zaman zaman bu yükün altında ezildiğimizi ve manevi anlamda çok yorulduğumuzu hissetmek incitiyor bizi.sorunlarla baş ediyor gibi görünsek de içimizde herşey o kadar kolay olmayabiliyor.öykünün ilk ayları çok daha zordu ve gerçekten çok zordu.ben de tıpkı senin gibi çok bilirim ağladığımı.ama bu uzun bir yol,nasıl ayakta duracağımı bazen kestiremiyorum.
  beni gerçekten çok güzel anlayıp hissetmişsin bu denli yanımda olan insanların bu yolla bile desteğini almak gerçekten harika birşey.çok teşekkür ederim.
hepimizin mutlu günler olsun inşalalh

01/11/2012 10:25:00

herkes farklı şekillerde aynı şeyleri yaşıyor ama gerçekten çok zor..çalışan anne olmak daha da zordur,ben evde olduğum halde bazen kendimi patlamaya hazır hissediyorum,siz çalışanları düşününce haksızlık ettiğimi düşünüyorum..Allah kolaylık versin..çok fazla şeyle aynı anda uğraşmak,herşeye yetişmeye çalışmak arasında kendini unutuyor insan.bir dönem depresyon geçirip yardım almış biriyim.kendi kendine atlatabilirsin belki ama,daha uzun daha sancılı olabilir..

01/11/2012 10:26:00

elosko;  iş konusunda ben de aynı senin gibi kendi seçimimle çalışmayanlardanım.hala da kzıımla beraberim.eylül ayında beraber başlama fikrindeyim.ilk zamanlar ev hayatına adapte olmada ciddi zorlukalr yaşadım.hayatım boyunca hep çalıştım bu uzun ara ve çocukla gelen değişiklik oldukça sınadı beni.
sen de herşey mükemmel olsun diyenelrdensin.ben de yakınım sana.bir iş olacaksa ille hemen şu ana olacak.ertelemenin gerekçesi olmamalı bana göre.ama bu çok yıpratıcı.keşke şunu diyebilsek 'aman dünya yanıyormuş,yansın yansın söner nasıl olsa' gibi bir rahatlığa ihtiyacımız var biraz da.
biraz rahat olabilsek keşke.. ama nasıl.....
iyiki de bebişlerimiz var,onun bir gülüşü herşeye değer :)

01/11/2012 10:28:00

elif su; teşekkürler ederim.ben de çalışmayan grubundanım.ama dediğin gibi herşey her şekilde zor.ama en mantıklsısı yardım almak.daha hzuurlu olma adına gerekli olduğuna bende sizin gibi inanıyorum.Allah hepimzie bol sabır,iç huzur versin inşalalh.

01/11/2012 10:28:00

haklısın,herkes yaşadığını biliyor,keşke biraz daha geniş olabilsek..birazcık iyi hissedebilmene sevindim. iyi yorumlarla görüşmek üzere:))

01/11/2012 10:29:00

çok sağol.okudukça gülümsedim inan...sevgiler :)

01/11/2012 10:33:00

Bende çalışan bir anne olarak bebeğim doğduktan sonra yeni hayatıma alışmak çok zor oldu.Kendimi bir türlü avutamadım.Ama yeni bir şey keşfettim örgü örüyorum bebeğime bereler atkılar beni çok rahatlatıyor dergiler alıyom bunla ilgili yani sizi neler mutlu ediyorsa (elde olan imkanlarla) onlara yönelmeye çalış.Allah yardımcısı olsun sizin ve tüm annelerin..

01/11/2012 10:42:00

ben de keşke sizin kadar becerikli olabilsem...:)
örgü örmenin terapi gibi olduğunu bir yakınım daha tavsiye etmişti ama elim yatkın değil,tek bildiğim o standart örme var ya bi etrs bi yüz..renkli canlı ipler alıp bende başlayayım diyorum.şerit şerit ya da kare kare örüp onalrı sonra birleştireyim,artıkne olursa.en azından ben rahatlamış ourum.ama kaç no şiş ve nasıl ip alayım siz bilirsiniz.bana yazarsanız ben de ona göre alayım.
  Allah hepimzie güzel günler nasip etsin.çok teşekkürler

01/11/2012 10:58:00

Bence işin en zor kısmı o bir ters bir düzü öğrenmek bende baştan öle öğrendim.nakoya üye oldum orda örgü öğreniyorum bölümü var.sitede nako tv var ordanda vidioları zleyip öğrenebiliyorsun.Hangi ipe hangi no şiş bunların hepsi var ama ilk başlar için 4 yada 5 no ile örmek daha kolay hızlı ilerliyo hoşuna gidiyor ilerlediğini görmek.

Ne örmek istiyon nasıl renkleri seviyon bunları söylersen ip tavsiye ederim.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...