gerginim....

Ynt: gerginim....

01/11/2012 21:06:00

özdenim yazılanları okudumda   epey kişiye tercüman olmuşsun...hepimiz zaman zaman yaşıyoruz bunu..bunalıyoruz...sinir harbi yaşıyorum bende bazen...hele geçen yıl daha çoktu...okula başlayınca biraz nefes aldığımı hissettim....

kızdığımız durumlar oluyor gerginliğimiz çocuklara yansıyor vs vs...hep çocukla olmak her şeyiyle tek başına ilgilenmek de zorluyor kimi zaman....

kendine zaman ayırabilmek için uyumasını bekliyorsun falan filan...

düşündümde en son ne zman sinemeya gittim hatılramıyorum..hamileyken sanırım....ve epey zaman daha da gidemeyeceğim biliyorsun ;)

başkalarını düşün haline şükret derim he he (şaka şaka) :)

eşinde destek oluyormuş annenlerede sık sık gidiyorsun olumlu taraflarına bak....öykümünde maşallahı var...harika bir bebek....azıcık seni zorlayacak ne yapalım annesi...:)

denizin önerisinide uygulayabilrsin kendine farklı uğraşlarda bulabilirsin...arada benimle kıpraşabilirsin  yakında okulumuza döneceğiz yanıma uğrayabilirsin dertleşiriz... aklıma şimdilik bunlar geldi ;)

01/11/2012 22:52:00

Arkadasim yeni gordum yazini simdi yorum yapanlarin arasinda enbuyuk cocuga sahip benim herhalde ilk iki tilik bir faciaydi mina o kadar zor bir cocuktuki bizim tek derdimiz yemekti onun yemek yememesi bende takinti oldu birde biz aile apartmaninda oturuyoduk esimin ailesi ama sorsan bir kere cocugumu birakip bir yere gitmedim gidemedim gittigim her yere tasidim onu tek basima hic bisey yapamaz olmustum annemlerde bursada oturuyor yani orda yalnizdim aile dedigim esimin ailesi idi bende depresyona girdim dr a gittimbir suru anti depresan kullandim evet ilaclar kullanirkeniyiydi ama ilacin etkisi aslinda sen iyi degilsin ilac iyi yapiyo 6-7ay tedavi gordum bu arada o haplar yuzunden 13 kilo aldim ama gunde 6-7 hap aliyodum sonra esiminde destegi ile ilaclari kendi kendime biraktimbir dahada dr a gitmedim evet yaptigim yanlisti ama yaptim sonra anladimki insan ne kadar ilacda alsa kendini degisritmedigi surece bir faydasi yok sonra nemi yaptim bazen kizimi alip bazen babasina birakip disari ciktim yeni arkadaslar edindim hem kisisel hem ailecek organizasyonlar yaptim aslinda icinde bulundugum durumu kabullendim dedimki bundan sonra senin hayatin bu buna alissan iyi edersin cunku geri donusu yok boyle dusunursen daha rahat ediyosun ankarada oturuyodum bir yil once istanbula tasindik simdide cok iyi degilim burda cok tanidigim insan yok yalniz kaldim butun arkadaslarim ankarada esimin isi icin geldik bunada alisiriz elbet biraz uzun oldu ama senin simdi yasadiklarini ben 2 yil once yasadim geciyo arkadasim merak etme cokda bi ariza birakmiyo sende :)) biraksaydin ben ikinciyi yapmazdim dertlesmek istediginde burdayim sevgilerle

01/11/2012 23:20:00

bir yorguun ve mutsuz anne daha.
evet bende cokgerginim.kızımuyumak istemiyor.oğlumda gündüzleri uyumuyor.biraz onlarla ilgilen biraz ev işi çamaşır yemek vs vs.gün bitti.gece 12 oluyor kızım uyumak istemiyor biz kıriz ağlama oyalama teknikleri acıktım susadım.ouyuyana kadar benim uykum geliyor.sabah oglum 7 de kalkıyor.gün başladı.
ikicocukla dışarı cıkamıyorum.sadece eşimin vakti olursa.beraber cıkıyoruz.eşim anlayışlımı malesef ben gerginsenm o benden daha cok geriliyor.işler aksadımı sinirlenir.yardımcı oluyor cocuklarla ilgilenir yedirir uyutur.bugün cocukları yarım saatligine babalarına bırakıp dişciye gittim.dolgu yaptırmam gerekliydi..uzun sürecek diye yaptırmadan eve döndüm.kendime bakmaya hiç vaktim yok.
yinede rabbim evlatlarımın eksikligini göstermesin.
yardımalmayı düşündüm ama ilaca bağımlı yaşamak korkutuyor birde emzirdiğim için şuan için erteliyorum.
ama piskiyatr tavsiyesi alabilirim istanbul içi

01/12/2012 09:29:00

yardım almak illa ilaç kullanmak demek diil ki,,o hale gelmeden,gelmemek için yardım almak gerek zaten...

01/12/2012 10:35:00

Ben ilk once psikologa gittim zaten konustum sonra bir takim kagit testler vdi onun sonucunda psikiyatriste gonderdi sizin sorunlarinizda benim o donemde yasadiklarimla ayni sizede olabilir oyle yani oyuzden benden nacizane tavsiye kimseyi takmayin ben 7yil aile apartmaninda oturdum psikolojimi dusunun hic kimseyi umursamayin bir tek aileniz cocuklarininz durumunuda iste uykusuz yaramaz yemek yemiyo kabullenin kabullenince insan sinirlenmiyo gercekten

Ben ilk once psikologa gittim zaten konustum sonra bir takim kagit testler vdi onun sonucunda psikiyatriste gonderdi sizin sorunlarinizda benim o donemde yasadiklarimla ayni sizede olabilir oyle yani oyuzden benden nacizane tavsiye kimseyi takmayin ben 7yil aile apartmaninda oturdum psikolojimi dusunun hic kimseyi umursamayin bir tek aileniz cocuklarininz durumunuda iste uykusuz yaramaz yemek yemiyo kabullenin kabullenince insan sinirlenmiyo gercekten

01/12/2012 12:50:00

dilek im canım benim sağolasın. yazdıkların başından sonuna kadar doğru,gerçek.evet,nefes almamız için ibiraz daha zamanımız var.beklicez..beklerken yorulucaz,üzülücez ama arkadaşalrımızın desteğiyle dik durmaya çalışıcaz.fikrine,yüreğine sağlık canım benim...

siz okulunuza taşının ben de öykü yü bırakabildikçe kaçar gelirim yanına.çok öptüm seni ve yiğit kuzumu.

01/12/2012 12:50:00

dilek im canım benim sağolasın. yazdıkların başından sonuna kadar doğru,gerçek.evet,nefes almamız için ibiraz daha zamanımız var.beklicez..beklerken yorulucaz,üzülücez ama arkadaşalrımızın desteğiyle dik durmaya çalışıcaz.fikrine,yüreğine sağlık canım benim...

siz okulunuza taşının ben de öykü yü bırakabildikçe kaçar gelirim yanına.çok öptüm seni ve yiğit kuzumu.

01/12/2012 12:55:00

gizemmm arkadaşım;

evet iki çocuklu olmak daha zor.bir parçaya daha bölünmek anne ve eşken hiç kolay değil.sana samimi olarak kolaylıklar diliyorum.
ama yazını okudukça zaman geçtikçe biraz daha ferahlayacağımı düşündüm.
bizim bol bol sakinliğe ve iç huzura ihtiyacımız var.inşallah Allah hepimize yardım edecek
sevgiler..çok teşekkürler

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...