mevcut durum paylaşımı 8)

09/06/2010 15:57:00

bende izmirdeyim ve kahraman kolday'ın hastasıyım. 32 haftalık bir kız bebişim var içimde. ben de gecen ay gebelik şekeri çıktı. endokrin uzmanı erdal duman 'a gittim. haftada 2 defa 4'er seferlik şeker ölçümlerim var. rejim listeme dikkat ettiğim ve her öğünden sonra 10 dk. yürüdüğüm müddetçe şekerimde bir sorun çıkmıyor.

8 hafta önce aylık 3,5 kilo aldığımı öğrendim ve o ay bebişim 300 gram almış... göbeğimi başımı beslemişim afedesiniz. sonraki ay beslenmeme dikkat ederek 700 gr verdim ve bebişim de aynı ay 500 gr aldı. bu beni çok mutlu eden 1 olay oldu. kendimle gurur duydum.

şu anda herşey normal gidiyor. karşıyaka'da öğretmenlik yapıyorum ve doğum iznine sanırım bayramdan sonra cıkacağım. 2. dönem itibariyla de başlayacağım sarınırım tekrar göreve.

bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza almak üzere... sevgiler...

Ynt: mevcut durum paylaşımı 8)

09/06/2010 16:22:00

Ah ah sorma ritalar :) ben 66 ile başladım şimdi muhtemelen 11 kilo aldım, spor yapmıyorum ne yazık ki :( İngilizce öğretmeniyim ben de Urla'da. Okuldan geldikten sonra bilgisayarın başına oturup çeviri yaptığım için biraz hareketsiz bir yaşantım var bir de yemek yemeyi seviyorum. Aslında yemek demeyelim de meyve, çerez gibi atıştırmalıkları. Bu de pek iyi bir şey değil galiba :)

Tek tesellim oğluşumun durumunun iyi olması, herhalde kiloları da veririz bir şekilde. O 700 gr için seni tebrik ederim :))) Alkış alkış, ben de ibre hep yukarıya doğru çıkıyor. 

Ekim sonuna kadar dayanabilirsem çalışmayı düşünüyorum, sonra da ikinci dönem dönerim okula gibi geliyor, tabi bu her şeyin yolunda gittiğini varsayarsak böyle. 

Çatlaklar için susam yağını tavsiye ettiler, ben banyodan sonra susam yağı, bazen de badem yağı sürüyorum. Bir de meme ucunu hazırlamak ve yara olasılığını düşürmek için bir kreme başlayacağım bu aralar. 

İnternette en çok ve zevk alarak baktığım şey bebek şekerleri ve kurabiyeleri, birkaç yerden fiyat aldım ama yine de Kemeraltı yolları görünüyor gibi :) 

Şu kilo, şeker ve çatlak meseleleriyle ilgili olarak... Önemli olan bebişlerimizin sağlığı sahiden. Çevremde birkaç kişiden duyduğum ve benim bizzat şahit olduğum kötü hikayeler ders almama ve insanın içinde bulunduğu duruma şükretmesi gerektiğini hatırlamama neden oldu. Hiç şikayet etmemeye özen gösteriyorum. 

Yazmak ve fikir almak iyi geliyor sahiden, bir de tabi ki şu hamilelik şaşkınlığından dolayı en temel noktalar bile gözden kaçabiliyor :)

Sevgiler (:

09/06/2010 17:13:00

hamile kalmadan 6 ay önce 2.el 1 yürüyüş bandı almıştık eve. o cok işe yarıyor aslında arkadaşım. yoksa bu sıkcaklarda klimanın karşısından ayrılmak ne mümkün... zor 1 yaz oldu ama bitiyor sanırım.
ben catlaklar için mustela kullanıyorum ara ara. ancak cogu zaman sallıyorum. sarkıklığı topladıktan sonra kalan 1 kaç beyaz çizik şanımdır diyorum. 8)

meme için henüz 1 sey kullanmıyorum sanırım dr um yönlendirecek. ama senin ne kullanacağını da öğrenmek isterim.

biz bebek hediyemiz, ve kapı süsümüzü kendimiz yaptık, cok da eğlenceli oldu. daha agırlaşmadan hazırlıklarını bitirmeni öneririm. ben şimdiler de 1 az zorlanıyorum...

bebeklerimizi sütümüzle beslemek ümidiyle.. sevgiler...

09/06/2010 21:31:00

Meme için > DU'IT NIPPLE CREAM 

Çatlaklar için de iki krem var: Conractubex ve Pregnacare

Bacaklarımda başlayan çatlakların şimdilik orayla sınırlı kalmasını umabiliyorum sadece. 

Ya aslında yaptığınız süslerin bir fotoğrafını koysana hem ben de fikir almış olurum, nasıl yaptınız malzemeleri nereden aldınız?

09/08/2010 12:19:00

fotolarıma ekledim. ordan inceleyebilirisin...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Kasım Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...