kendimi yarış atı gibi hissediyorum:(

Ynt: kendimi yarış atı gibi hissediyorum:(

12/20/2010 08:54:00

emrege +1

12/20/2010 08:56:00

evet dediğin gibi Allah sana akil fikir versin . Kolay gelsin

12/20/2010 15:04:00

başak bende bir yaşına 20 gün kala farkettim:) senden cok erken de değil yani:)

dediklerine hak veriyorum ve o günden bugüne yavaş yavaş oluruna bırakıyorum herşeyi,hatta

haftasonu gündüz gündüz bi kac saat uyudum ki eşim yemeğini yedirememiş filan pek takmadım yani

kafam rahat vücudum dinlenmiş aklım başımda bir şekilde olmadan ne çocuğuma ne eşime çok bi faydam

olmayacak zaten öteki türlüsünden bunaldım

destek olan herkeze teşekkürler ,hemen hemen bütün anneler aşağı yukarı bu süreçten geçiyor

demekki,ama insanoğlu bi  garip illa kendi yaşayıp görmeden idrak edemiyo gerçekleri

12/20/2010 15:08:00

Bence de 1 yaşını geçince bir rahatlama oluyor. Yalnız organik yumurtadan menemen yapıp yersek bende de bi suçluluk hissi oluyor ama yiyorum. Aynı şey organik tavuk ve evdeki muzlar için de geçerli. :)

12/20/2010 15:15:00

Merhaba Erenim,
bilmeni isterim ki anneliğimin ilk yılını kendi kendine zehir edenlerdenim,hatta 2 yaşına kadar dönem dönem de devam ettim.
Hergün banyo yaptırmıyorum ben, yaptıran vardır belki ama hergün yaptırmasan ne olur?ya da iki öğün üst üste aynı çorbayı içse ne olur?
bir de kitap yazmışsın,biz 2 yaş civarı kitap okumaya başlamıştık, 3 yaşını bitirdi yiğit,şimdilerde kendisi istiyor,hadi kitap okuyalım diye.

Mükemmel insan yokken zaten mükemmel anne olmak derdimiz niye?
Demişsin ki çok şanslıyım,bebeğime kendim bakabiliyorum. Kendi adıma, ben de 10 ay kendim baktım,tabii ki çok büyük şansdı,hele özel sektör çalışanı için. Ama bizim gibi belli bir sosyal hayatı olup çalışan anneler için küçücük bebekle tüm gün evde olmak da kolay değil.

hep söylenir ya mutlu anne=mutlu çocuk

ne yazıkki ben çok geç idrak edebildim. Ama sen daha erken farketmiş gibisin
sağlıkla büyüsün eren:)
sevgilerle
Şenay

12/22/2010 02:28:00

re:özgüranne

onun yumurtası,tavuğu,elması,havucu,cevizi,domatesi,sebzesi,pekmezi,nohutu,yoğurdu hepsi hepsi ayrı,
biz içinden hiç yemiyoruz(bi tek ceviz çok ondan tırtıklıyoruz)   biz ne de olsa domatesin gerçek tadını bilerek büyüyen belki de son nesiliz,çocuklarımızın bu duruma gelmesine sebep olanlar bu vebali nasıl ödeyecekler bilmiyorum

re:şenay

bunalıyorum dediğim o ya zaten,bi yandan herşey şöyle böyle olsun derken gerçekte hiçbirşey yapmaya gücüm kalmıyor,on gündür evdeyim artık hangi gündeyim eve gelip gidenle tahmin edebiliyorum,
bunalmak ne kelime fecii durumdayım,bi yanım gerçekten hiç mutlu değil
şimdiden habire tatil planları yapıyorum ve gideceğimizi zannetmiyorum ama buna yurtdışı da dahil!
aç tavuk kendini buğday ambarında görür misali!

aslında kısa bi süreliğine kayınvalidemler ankarada,bugun de bana illa çocuğu bize bırakın siz gezmeye gidin dedi,çok istiyorum çok istiyorum ama bırakırsam duracak mı bilmiyorum :(

nasıl ihtiyacım var anlatamam

12/23/2010 11:32:00

Erenim,fırsat bu fırsat,bırakın kaçın ya da kaç. Durur tabii neden durmasın ki? Çok daha küçükken bakıcıyla kalanalr,kreşe gidenler var, onlarda büyükanne-byükbaba
senin nefes almaya ihtiyacın var,enerji depolayıp geleceksin ve daha önce dert ettiğin şeyler aklına bile gelmeyecek.
Eşinle bir akşam yemek yeseniz,azıcık yunlaı da vitrin baksan,havalar çok güzel,bir kızılaya gidip gelsen??? yeniden doğmuş gibi olursun.

12/24/2010 03:11:00

bugün annemlerdeydik,eşim geldiğinde erenle uyuyorduk uyandırdı beni,nasılsın filan diyip öptü sarıldı,ona uyku sersemi o iki dakika da ne söylediğimi tam hatırlamıyorum ama adam gerçekten telaş olmuş,ablamı filan harekete geçirmiş

tam olarak ayıldıktan sonra  herkez benim derdime derman olmaya çalıştı.sonuçta pazar günü kayınvalidemlere bırakıp brunch'a gitmeye karar verdik,hatta sonra sinema filan ütopik ütopik:)

hadi hayırlısı valla

12/24/2010 03:50:00

re:berraks

sanırım ilk hamileliğin,Allah kavuşturmayı nasip etsin:), bence şimdiden bilinçlenmen güzel birşey,hatta sen nasılsa bu bilince erişeceksin(tek başına herşeye yetemeyeceğinin bilincine,çocuk sana bunu öğretecek),kocanı ve etrafındakileri şimdiden bilinçlendirmen daha önemli

kadın kadınlığını unutuyor da zaten,erkek te epey ödün veriyor merak etme,burada okudukların buzdağının görünen kısmı

bir de işin içinde olmak var ki  o zaman bütün ezberlerine bi çeki düzen veriyor insan,şu bi senede öğrendiklerim: mutlu anne baba: mutlu çocuk ifadesinde bi yanlışlık var,mutlu anne baba olunuyor,mutlu karı koca(eskisi gibi) olunmuyor,

onun olabilmesi etrafından ne kadar yardım aldığından tut,maddi durumuna göre,çocuğunun uyumlu ve uyumsuz olması, senin kişilik yapın ,kocanın kişilik yapısı,işin,kocanın işi,sabrınız,tahammülsüzlüğünüz,tümden çocuk olayına bakış açınız,belki bencilliğiniz(burada kötü anlamda kullanmıyorum),çocuğunuzun sağlığı,anneniz babanız,kayınvalideniz,1. derece akrabalarınız,
ve daha yüzlerce aklıma gelmeyen kritere göre değişen birşey,

mükemmel şartlar biraraya gelmedikçe mutlaka birşeylerden ödün veriyorsunuz,yani biraz vurdumduymaz olmak için bile çocuğunuzdan veya daha iyi bir anne olabilmek için en basiti uykunuzdan ve kocanızdan,maddi olarak yetişebilmek için karı koca kendinizden ve zevklerinizden ödün vermek zorundasınız

24 saat tam mesai bir işten bahsediyorum,şaka değil:)

amaaaaa (ben kendi adıma konusayım) doktorunuzun rutin kontrolünde herşey iyi iken ve çıkmadan ayaküstü sohbet ediyorken doktorunuzun öylesine bi yerde,eren çok mutlu bir bebek demesi paha biçilemez.

12/24/2010 08:09:00

erenim- son paragraf:
her rutin doktor kontrolünden sonra, eğer bir sıkıntı yoksa, o gün bende bir keyif bir keyif..sanki anneliğime dair bir sınavdan daha geçmişim gibi..bilmem size de öyle geliyor mu?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...