2,5 yas sendromu

<12>

Ynt: 2,5 yas sendromu

02/01/2012 09:44:00

Yinede bı sormak danışmak lazım çünkü insan bazen o inatlara başaramıyor bacağını bilemiyor dımı

02/01/2012 09:50:00

Biz kreşteki psikologla konuşmuştuk.Bu sürecin normal olduğunu bizim sabırlı ve sakin yaklaşmamız gerektiğini söyledi. Mümkün olduğunca inatlaşmayın dedi. Onun inadını ona karşı kullanın dedi. Arada onuda yapıyorum işe yaradığı zamanlar oluyor. Direttiği zamanlar dikkatini başka şeylere çekmeye çalışın dedi. Aslında ben bunları mümkün olduğunca uygulamaya çalışıyorum ama insan her zaman aynı güç ve enerjide olamıyor.Yorgun yada hasta olduğum zamanlar bu taktikleri uygulamak çok kolay olmuyor.

02/01/2012 09:51:00

sevgili anneler bir yanlışınızı affınıza sığınarak düzeltmek istiyorum.

2,5 yaş sendromu yoktur 2 yaş sendromu vardır. 2 yaş sendromu 2 ila 4 yaş arasında görülmektedir.inatcılık,huysuzluk,bağırıp çağırma vs belirtileridir.

bu dönemde bize düşen ise kesinlikle hayır kelimesini kullanmadan mümkün olduğunca yapılmasını istemediğimiz şeyleri pozitif cümleler halinde cocuğa anlatmalıyız. huysuzluğun tavan yaptığı durumlarda dikkatini başka yöne çekmeye çalışmalıyız.

anne baba olarak bize düşen mümkün olduğunca sakin davranmak

herkese sendromsuz günler diliyorum.

02/01/2012 12:06:00

2 yaş civarında böyle hareketleri olmayıp da 2,5 yaşında başladıysa siz onun 2,5 yaş sendromu olduğunu düşünüyorsunuz muhtemelen :) Ama rahatlatıcı bir şey söyleyim ki şanslısınız, 2 yaş sendromu 18-36 ay arası olan bir dönemdir, siz epey bir kısmını herhalde sorunsuz atlatmışsınız:) Geçici olduğunu bilerek, biraz daha sabırla ve anlayışla karşılayarak atlatmaya çalışın. Baş edemediğiniz durumlarda mola tekniğine başvurun. 2 yaşını 2 ay geçmiş bir oğlum var, en çok bu yöntem işime yarıyor. O nedir derseniz, ben blogumda uzun uzun anlatmıştım:
http://seyyafinannesi.wordpress.com/2012/01/27/mola-teknigi/
umarım faydasını görürsünüz...

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...