karar veremiyoruz

05/12/2012 09:59:00

Eşimin tayini Ankara' ya çıktı. lojmanda ikamet etmeyi düşünüyoruz. Çankaya ya da oran lojmanları. başka yerlerde de lojman varmış ama o muhitteki okul ve öğretmen kalitesinin daha yüksek olduğunu düşünüyorum. (bildiğim bir şey yok sadece düşünüyorum) bu bu kararımızı etkileyebilecek başka nedenlerimiz de var.

benim eş durumu tayinim.

eylül gibi olacak branşım itibariyle ilk tercihim gelecek gibi bunu cepte sayalım

kızımı göndereceğim okulu belirlemek.

Eğer hala adrese dayalı kayıt varsa okula göre mi seçmeliyim evimi yoksa istediğim okula istediğim bir öğretmene yazdırabilir servisle gönderebilir miyim? İşin kötü tarafı Ankara daki ne okullar ne de öğretmenlerle alakalı hiç bir bilgim yok. nasıl araştırıp bilgi sahibi olacağım.

Bütün nedenler birbirine  bağlı ve hiç birisi net değil.

sizce neye göre hangi önceliklere göre hareket etmeliyim. yardımcı olur musunuz? Özelden de yazabilirsiniz. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Ynt: karar veremiyoruz

05/12/2012 11:01:00

merhaba bence öncelik yine herzamanki gibi çocugunuz olmalı aslında doğru düşünmüşsünüz çünkü çankaya cevre açısından daha nezih ve daha uygun bu civarda çok güzel okullar var aslında bende çankayadayım ve hoşderede bir kreşe gidiyor kızım çokda memnunuz biraz araştıracak olursanız bana hak vericeksiniz şimdiden hoşgeldiniz ankaraya:)))

05/12/2012 16:54:00

batıkentte de lojamnlar varmış eşime orayı da tavsiye etmişler. Oralar nasıl acaba?

05/14/2012 07:38:00

Oran tarafında okul ve kreş yönünden daha şanslı olursunuz. Batıkent mi oran mı diye soruyorsanız cevabım kesinlikle Oran olur.

05/14/2012 11:41:00

bir Ankaralı olarak öncelikle hoşgeldiniz diyorum ;)) aynen arkadaşlar gibi düşünüyorum kesinlikle oran tercih edin derim.adrese dayalı kayıt sistemi var bildiğim kadarıyla ama siz yinede öğretmen tanıdık varsa sorup emin olun isterseniz.o taraflardaki neşe erberk anaokulunu da şiddetle tavsiye ederim ;)) kolay gelsin.

05/14/2012 12:44:00

Çankaya'da Oran'da kaliteli kreş ve anaokullarının olduğu bölgeler,ikiside olabilir,muhit olarak iyidirler.Siz gelmeye bakın,birçok anaokulu tavsiye edebilirim,çocuğu giden arkadaşlardan da referans veririm.

Gymboree-Çankaya
İngiliz Kültür Anaokulu-Çankaya
Sevinç Abla-Oran
Küçük Şeyler (Üstün Dökmen'in)-Oran
Macig Kids-Oran
Joy Full (Neşe Erberk)-Oran

Bu anaokullarını webden inceleyebilirsiniz.Geldiğinizde en doğru kararı yerinde görerek ve işletmecileri ile görüşerek verirsiniz düşüncesindeyim.

05/14/2012 12:46:00

Devlet okullarına gönderecekseniz adrese dayalı sistem uygulanıyor,özel gönderecekseniz sorun yok tabii.Tercih şansınız varsa Oran-Çankaya bölgesini tercih edin.Asker ailesisiniz sanıyorum,taşınma işinde kolay gelsin size.

05/15/2012 08:14:00

teşekkürler arkadaşlar ben de mail gelmedi kimse cevap yazmadı sanırım diye düşünüyordum. nurturia mailerini spam olark işaretlemişim. hepinize çok teşekkr ederim. Batıkent tarafını tavsiye ettiler orası üzerinde düşünüyoruz öncelikli olarak. tabi kesin değil.

Kızımın artık anaokuluna yaşı tutuyor o yüzden devlet düşünüyorum. Oranın içinde okul olması bi avantaj evet. Karar vermek çok zor gerçekten. Hayırlısı diyelim.

05/15/2012 08:29:00

hayırlısı olsun ;)

05/15/2012 09:09:00

ben 30 senelik ankaralı 20 senelik batıkentliyim:-)))batıkent gelir seviyesi orta genelde memur insanların yaşadığı son 5-6 yıldır son derece gelişmiş bi yer.çevre düzenlemesi,alışveriş merkezi vb.düşünüldüğünde elinin altında herşeyi bulabileceğiniz bi yer.yazları falan çok güzel olur:-))metro var zaten kızılaya 25 dk.heryere yarımsaatte gidilir.semt olarak fena sayılmaz yani.

okul olarak benim kardeşim anaokulu-ilk-orta-lise batıkentte okudu.okullarından hep mennunduk.şuan inş.mühendisliğinde okuyor.devleti seçicekseniz zaten adrese dayalı olacağı için tercih yapamazsınız.ama özele gönderecekseniz orandakiler süper ama onlarda batıkente hayliiii uzak.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...