2. bebemi kucagima almak istiyorum!!!

<12>
05/14/2012 18:09:00

cokzor bir hamilelik gecirdim ve hic cocuk istemezken hamile kaldim. hatta hayat boyu cocuk istemiyordum ve kocam cok istemesine ragmen benim kararima saygi duyuyordu. simdi cocugumuz var cok mutluyum ama simdi de sedo istemiyor. hamileligim zordu, kanadada yalniziz ve bana surekli o bakti. ben midemdeki bir sorun nedeniyle dogurana kadar kustum ve ilk 5ayi tamamen yatarak gecirdim. kahvalti, yemek herseyi o yapti. hatta mayali ekmek yiyemedigim icin, sabah kalkip sicak sicak pide yapardi bana, hem de her sabah. lorin dogdu. zor bir bebek degildi ama her bebek gibi simarikliklari haylazligi oluyor ama bence cogu bebekten usludur. simdi sedo kessinlikle 2. istemiyor. ben mimarken calismayan bir kadin oldum. dior ki "hayatindan min. bir 3 yili daha silebilecek misin? annelikse yasadin tekrar o eziyeti cekebilecek misin? gazi boku bilmem nesi ile ugrasicaz tekrar. eger turkiyeye donersek ikisinin birden egitim masrafini karsilayamayiz.sen ev kadini ola ola psikolojin bozuldu, ben istemiyorum, bitti" hak veriyorum bazen ama cok yakin arkadasimla 1. bebelerimizi beraber 1 ay ara ile dogurduk. dun 2.yi dogurdu gormeye gittim. diger yakin arkadasim 2.ye hamile oldugunu haberini verdi. ben de bir burukluk. ben 2. istiyorum ama sedo dior "istersen yardimci olurum sana ama kesinlikle bakiminda degil, sadece damizlik olarak" :( aslinda hakli benim kariyer hedeflerim bu degildi. bir de gercekten zor, tamam hele tr'de minik bir bebekle ben sahsen zor yasarim eger doneceksek...kalacaksak yalnizim yine zor. offf ben 2. istiyorum yaaa. ama ortak kararimiz olmali. onu ikna ederim, etmek istemiyorum. o da benim gibi istesin istiyorum. acaba vaz mi geceyim 2. sevdasindan o da hakli cunku.ve de o benim istememe kararima saygi duydu ve bana hic baski yapmadi, ben de onunkine saygi duymaliyim mi acaba?? ama ruyalarimda hep hamileyim, oglum oluyor. test yapiyorum bilmem ne. her gece ruyalarimda.

Ynt: 2. bebemi kucagima almak istiyorum!!!

05/14/2012 18:22:00

offf benimde hamileliğim aynen senin gibi geçti ve asla ve asla 2.yi düşünmüyorum neden mi 1.ye haksızlık olur hamileliğim aynı geçerse ilk çocuğum çok bakımsız kalır hayatım bitmiş durumda tamamen çökerim heralde

05/14/2012 18:29:00

ilk önce çok şanslıymışsın çünkü benim eşim dahil birçok kadının eşi değil pide hazırlamak, mutfaktan bi su getirmeye üşeniyor, bebeğime yardımı ise yalnızca günlük 10 dk. agu gugu :)) ama kariyer bakımından düşüncem ise 2. bebekten sonrada geri dönülebileceği ne varki 60 yaşından büyük mimarlar tanıyorum bebek en fazla 10 sene götürür belki hayatından ama meslek için daha çook vaktimiz var ben 40 yaşında dönsem bile 60 a kadar en az 20 sene daha mesleğimi yapacağım :)) eşinin istememesine ve seninde istemene o kadar çok hak veriyorumki....  ikinizde çok haklısınız ne desem bilemedim, peki 2. de eşin bu kadar çok yardım etmeyecekse tek başına tüm bu sorumlulukları yüklenmeye hazırmısın?? (benim eşim 2. dede 3. dede olursa 10.dada yardım etmeyecek :)) aslında benimle aynı durumdasın )))

05/14/2012 18:31:00

ANLADIĞIM KADARIYLA YANILIYORDA OLABİLİRİM AMA SİZ MANTIKLI DÜŞÜNDÜĞÜNÜZDE ASLINDA 2.BEBEĞİN HER YÖNDEN OLMAMASI GEREKTİĞİNİ (BAKIM,HEDEFLER,KARİYER,ZORLUK VS...)ANLIYORSUNUZ FAKAT ETRAFINIZDAKİ YAKIN ARKADAŞLARINIZIN BEBEKLERİ OLDUKÇA VE O GÜZEL DUYGUYU HER NE PAHASINA OLURSA OLSUN YAŞAMIŞ BİRİ OLARAK OLAYA DUYGUSAL BAKTIKÇA 2.ÇOCUĞU İSTİYYORSUNUZ SONU NE OLURSA OLSUN DEĞER KATLANIRIM DİYORSUNUZ.BENDE 2.ÇOCUK İÇİN CANIMI BİLE VEREBİLİRDİM.DAHA HAMİLELİKTE BAŞLAMIŞTIM 2.DE OLSUN DİYE HAYALLERE.BENDE DE AŞIRI BİR KIZ ÇOCUK SEVDASI VAR.RÜYALARIMDA HAYALLARİMDE EP KIZIM OLACAK GİBİ GELİR.VE NE YAZIKKİ EŞİM ASLA 2.ÇOCUĞU İSTEMİYOR.O KADARKİ ''KESTİRİR KADIN OLURUM YİNEDE OLMAZ''  :)) DİYOR.DURUM BÖYLE OLUNCADA DEĞİL KONUŞMAK ONLA İMA BİLE EDEMİYORUM.DİREKT KONU KAPANIR.BENDE OĞLUM BÜYÜDÜKÇE VE İŞİ O 3 YAŞINA GELDİĞİNDE BIRAKIP ŞİMDİ SON 3-4 AYDIR ONA BAKMAYA BAŞLADIKÇA VE EV HANIMI OLUNCA ANLADIM Kİ VE HAK VERDİMKİ 2.ÇOCUK ÇOK ZOR.HER YÖNDEN.HASTALIĞIYDI,AŞISIYDI,İHTİYAÇLARIYDI VS...Kİ BEN OĞLUM HASTA OLUNCA ÖMRÜMDEN ÖMÜR GİDER ÖLESİM FALAN GELİR KAROLUR OTURUR HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLARIM O KADAR ETKİLENİYOR VE ÜZÜLÜYORUM YANİ.GAZINA,MAMASINA,UYKUSUNA,TUVALETİNE,HASTALIĞINA VE TÜM BUNA BENZER HERŞEYE SIFIRDAN TEKRAR BAŞLAMAK ÇOK ZOR GELİYOR.ÇALIŞSAM BİR TÜRLÜ ÇALIŞMASAM BİR TÜRLÜ...O DA CABASI ZATEN.ALLAH'A ÇOK ŞÜKÜR ALLAH HAKKIMDA HAYIRLI OLANI GÖNLÜME RAZI EYLEDİ BİR ŞEKİLDE DE VAZGEÇTİM.HA KIZ ÇOCUK SEVDAM YOKMU YİNE VAR.YOLDA GÖREYİM İÇİMİN YAĞLARI ERİR,HAMİLE HABERİ ALAYIM BURNUMUN DİREĞİ SIZLAR AMA MANTIKLI DÜŞÜNMEK LAZIM DİYE DÜŞÜNYORUM.ÇOCUK KONUSUNU SADECE DUYGUSAL VE ANNELİK HİSLERİYLE DÜŞÜNMEMEK VE KARAR VERMEMEK LAZIM.HAKKINIZDA HAYIRLISI NEYSE O OLSUN.

05/15/2012 14:16:00

elifnazar yani tam bizimle aynisiniz. ben kizima asigim ama olsa sole bitane de hasari bir oglan??? ama evet dusununce mantikli hareket edince vazgeciyorum. iste hamile haberleri beni fena yapiyor. bir de ben unutmaya calistikca herkesin "aaa kardessiz olmaz" "bi tane daha dogur" "yazik buna" "garibim yalniz mi buyusun?" dogurursun dogurursuuun" ben zaten istiyorum, istememeye calisiyorum. soyle bir malikanem olsa yalanim yok 10 tane dogururum. hurrem sultan gibi bakici bilmem ne takilsam ne guzel olur. 10 iyidir iyi.:) cocuk harika birsey yaaa.

05/15/2012 14:35:00

Fatto bizden yüz bulamadın buralaramı geldin :))

Doğur şekerim doğur bi kıvırcık oğlan gelsin cin gibi miissss

05/15/2012 14:38:00

evlilik 2 kişilik eğer sen göze alabiliyorsam ben yaparım diyebiliyorsan ,aynı sıkıntıları göze alabiliyorsan ki eşin istemediği için bu sefer ilkindeki kadra da yardımcı olamayacaktır bide evlilik kuurmu var tabi eğer evliliğinind eçok hasar görmeyeceğine garanti verebiliyorsan olur neden olmasın... ama bence sen de bunlardan emin dğeilsin gibi ...ya uzurluk yapıp bende istemiyordsum ama oldu diceksin çok istiyor çok aklına yatıyorsa ;ya da ikna etmek için uğraşıcaksın...ya da bu sevdadan vazgeçeceksin annelerin döenm dönem depreşirmiş duyguları benim daha ca depreşemedi:)) 

bende  bu ara düşünmeye başiladım aslında adetlerimde düzensizlik olunca ilk aklıma gelen bebek oldu ama değilmiş ta tabiki sütten kesme sonrası hormonların oyunuymuş ...neyse bu arada baya düşünme vaktim oldu bende erkek çocuk aşığıydım oysa şimdi deli gibi kızıma aşığım ...isterim tabiki bi,r erkek kardeşi olsun ve şu toplulumumuzun birçok erkeklerine inat anne olarak düzgün bir erkek evladı yetiştirebileyim hep istediğim buydu aslında ama şu aralar işe dönmek için cw bırakmadığım yer yokken artık kızım büyüdü arkadşaım oldu vs derken sil baştan herşeye baştan başlamak bir 2 yıl daha bu durumu göze almak zor cidden kariyeri geçtim maddi durumum olsa bakıcım kreşim sorunsuz halledebilecek olsam ne demek olsun hemen derim bende ama şimdi zor gibi ....tabi bide erkek olacağına garantim de olmayınca 2 kız nasıl olur diye de düşünüyorum ??eşime kalsa istiyo o ayrı ben gecikince uykularım kaçmıştı...eşimse bana neden bu kadar bunaltıyosun kendini olacak nasılsa olsun şimdi hazır ikisi beraber büyüsün falan dedi madden ne olacak deynce de olur bişeyer evde olursun yine 2 -3 yıl sonra dönersin birdahada ara vermeden devam edersin demişti aslında daha mantıklı gibide geliyo yani ben karışığım alsında...şimdi olsa 2 yıl daha ara evde olup ikiside büyüyünce iş hatayına dönmek daha mantıklı gibi ama şimdi işe başlasam 4-5 yıl daha yapmam mesala bu seferde aralarında çok yaş farkı olur ya ne bileyim açıkcası seni takdir ettim ben göze alamıyorum ama ben istemeden olsa şöyle 1 tane daha fena olmaz açıkcası:))

05/15/2012 15:05:00

yeliz bana yuz vermedin bak ne oldu. kiz, bakim insanlar derdime derman olur belki diye ki gercekten yazilanlar kafami cok toplamama yardimci oldu. bir de cok kudurdum yeliz, hormon mu, arkadaslarin gazi mi???? istiyoruuuummm diye dusunmekten gece 3ten beri ayaktayim, gozumde uyku yok. enerjisiz de degilim, sikintidan tum evi sildim. 2. cocuk mumkun degil bizde ne olur beni vazgecirin olucem, hamile kadinlara bakmaktan nazar degdiricem. insan boyle cok kotu oluyor yaaa. lorini uyutmak icin yanina uzaniyorum, suraya 1 besik daha sigar migar diye dusunmekten kafayi yiycem. biri beni bu sevdadan kurtarsin. ama benim gibiler var onu gorunce gecer bu da diyorum.
bir de haklisiniz evliligimin hasar gormesini hic istemem. kas yapim derken goz cikarmak olur. ya mutsuz bir yuvada yada babasiz buyuyecek olurlar cunku ben lohusayken cekilmiyorum. ve sedo yardim etmezse ben kaldiramam. o da yardim etmeyecegini soyluyor :(
vazgec fatma bu sevdadan uhuuuuu. ben de hurrem olmak istiyorum, hemen loto oyniycam. ya daaaa stephan harper(buranin c.baskani) in oglunu tavlamaliyim, ya da abdullah gul veya tayyip'in diycem ki onlar benim tipim diil, hep badem biyik, iyyy.

05/15/2012 16:08:00

ayyy bilemedim şimdi eşin bu kadar iyi bi eş iken hamile kaldın diye seni boşamıyacak heralde, hepimiz nasıl yaptıysak koca yardım etmeden sende yaparsın heralde öyleee istekli yazmışsınki ikinci çocuk isteğini ''doğur be ne olacak ki'' diye yazasım geldi kocayada söylersin söz 3. yapmam diye ...

05/15/2012 16:14:00

kiz sercan oyle deme, zaten gazdayim dun gece 3te saldirdim kocama, gozume uyku girmiyor. bana de ki sen manyak bir mimar olucan olimpiat stadi projesini sana vercez 2104 senesinde. cocukla falan sisme sen, kariyerine bak de.

05/15/2012 17:14:00

bebek olmadan hep iki bebek hayalı kurardım,hamıleyken,doğurduktan sonra da devam ettim.ama  şu an kesınlıkle ıstemıyorum.Tek başınayım, kafam 1500 herşeye koşturmaktan.Kendıme yeni yeni gelıyorum nerdeyse.tek çocuk da süper,sosyalleşmesıne destek olursun,bi sürü arkadaşı olur,arkadaşlar da  kardeştir sonuçta..

bence vazgeç=)

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...