KIRMA-Krizleri

02/06/2011 18:46:00

merhaba hanimlar su aralar cinnet gecirip gecirmeme arasinda gidip gelmekteyim. Oglum 1,5 yasinda henüz belki vidividi yapmak icin cok erken ama yavas yavas geliyorlar artik.

Eline ne gecerse yere firlatiyor örnegin: fotograflar, vazolar, biblolar, tabak, canak, hatta yemek yerken ben karsinda maymunluk edip yemek yedirmeye calisirken suratima firlatilan yemek artiklari, kasiklar. Oyuncaklarinida ayni yapiyor oyuncak ayilarini parcalamaya calisiyor arabalarini duvara ata ata artik genellikle tek teker halindeler.

birkac haftaya kadar oturup beraber oturup kitaplardaki resimlere bakiyorduk veya ben ona okurken  güzel güzel dinliyordu ama artik kitaplari parcalamaya kalkiyor, kitap okumayi birak kitap görünce ilk yaptigi sey sayfalarini kemirmek oluyor.

Gecen gün akvarium´un oldugu dolaba tirmanmis (sandalyeyi oraya kadar itekleyip onun üzerine cikmis)  ve arabasi ile camina vuruyordu neyse arabayi elinden alip sakin sakin baliklara el sallamasini falan gösterdim yere indirdim ve bir kac dakika sonra tekrar yanina geldigimde vitrinden (vitrinlerin kapaklarinin hepsini teker teker özel anahtarlarla kilitledim, acilmasin diye) aldigi sarap bardaklarini elinde tutuyordu. Paniklemesin diye aaa enes hadi gel su icelim onunla hadi ver onu bana demeye kalmadi pat bardaklar tuz buz oldu. Ve buda benim bardagimdaki son damla oldu oturdum aglamaya basladim artik.

2 haftadir krese göndermiyorum hem kendisi hastaydi hemde baska bir hastalik bulasmasin diye ama gercekten kendimi nekadar kötü hissetsemde pazartesi olsada enesi krese bir biraksam diye düsünüyorum.

Gerci kreste´de sürekli sikayet dinlemek zorundayim oradada eline geceni cocuklarin kafasina atiyormus.

cok asiri agresivlesti bazen gercekten dayanilmaz hal aliyor.
lütfen kesinlikle bana daha dur sen daha neler göreceksin demeyin bu cümleden nefret ediyorum artik.

Elimden geldigince onu sakinlestirmeye calisiyorum ama olmuyor malesef. INsallah bu gecici bir sürectir.

Ynt: KIRMA-Krizleri

02/06/2011 20:15:00

Geçici bir süreç...

İçgüdüleriyle baş etmeye çalışıyor. Merakını gidermeye çalışıyor...

İçgüdü kısmını onunla birlikte kudurarak (mesela bir saati top fırlatma saati yapıp duvara yapıştırdığınız bir stickeri vurmaya çalışmak) halledebilirsiniz. En azından ben böyle halledebildim... Böylece fırlatma güdüsü törpülenecektir diye düşünüyorum...

Merak kısmı en çabuk geçen kısım; kitapları yırtmasını istemiyorsanız yırtabileceği dergiler verebilirsiniz mesela. Kağıdın yırtıldığında bir işe yaramadığını çabuk kavrıyorlar :)))

Annelik 18 aydan sonra başlıyor sanırım. Ben de en çok o dönemlerde zorlandım.

Arada sırada sabrınızı tüketmeniz çok normal. Ben hep evde ve oğlumla olduğumdan dolayı bir dönem çok sık yaşadım o ağlama krizlerini. Sonra geçti. Geçecek. Büyüyorlar çünkü...

Ynt: KIRMA-Krizleri

02/06/2011 22:19:00

insallah. Inan bana  o günlerin gelmesini iple cekiyorum.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...