BLW

<123>

Ynt: BLW

03/11/2012 07:15:00

çok iyi olmuş gerçekten ,ama ben bu konuda da dertliyim,ali kağan hiç sevmiyor yemek yemeği,ne versem eline atıyor istemiyor,makarna koydum geçen önüne bütün hepsi yerde,tek tek alıp atıyor bi de eğilip bakıyor ordalar mı diye :)  elma armut veriyorum eline sinirlenip atıyor uzaklaştırıyor kendinden sanki korkuyor gibi bir hal takınıyor,yiyemediği için mi sinirlerniyor yoksa yutamıcak diye mi korkuyor anlamadım,ama devam edicem tabi elbet alışacak..

03/12/2012 14:31:00

harika olmuş berrak yazın . bugun Ateş de makarnasının cogunu kendi yedi. onceden mıncık mıncık yapardı. bugun guzelce yedi. dısarıda kalanları da eliyle bi guzel ittirip agzının icine dolduruyor ki tam seyirlik. Boğulma konusunda katılıyorum kendi bunu denetlemeyi ogrenecek agzının içinde.neyse tum yavrular keyifle yemeklerini yesinler :)

03/12/2012 14:37:00

konu süper ama uykusuzluk sebebiyle tahammülü sınırda olan ben yemeği yedirip kaldırıyorum uğraşasım gelmiyor :( 1-2 denedim Saygında aynı Reyhanın dediği gibi yere atıyor.yemek olmayan her şeyi ağzına götürüyor ama yemekleri ikanı yok :( sabah kahvaltı bitince kaşığı aldı eline çok düzgün tutuyor belki elini kullanmadan direk kaşıkla yer bizimki :P

03/12/2012 18:39:00

Super olmus berrak ellerine saglik.biz de kahvaltida ve ara ogunlerde uyguluyoruz bi suredir.basta agzini iskaliyodu artik cozdu olayi :) bi haftaya kadar oglen ana ogununde de kendi yemesi icin firsat taniycam.bikac kez makarna denedim sadece.minyatur yuksuk makarnalar baya kolay oluyo ilk seferler icin.sebze puresi formatindan cikip kofteymis dolmaymis yapinca bikac gune kadar,may icin oglen yemegi de eglenceye donusucek.ilk kati gidayla tanisma gunlerini hatirliyorum da.ne kadar cok yol katettik.soyledigin cok dogru,her bebek farkli zamanlarda hazir olup ilgi duyuyor.sabirla,araliklarla denemeye devam edip firsat vermek lazim.

03/13/2012 07:48:00

begendimmmmmm

03/14/2012 11:04:00

Fırsat verin kızlar sizden rica ediyorum.Sizinle masada beraber yesin.Kendi gelinimize sözüm geçmiyor bari siz beni dinleyin:) Yeğenim 11 aylık ama önündeki yemeği alıp ağzına götürmeyi bilmiyor.Deliricem yaaa bi bebek bunu nasıl bilmez!!!

Çok iştahlı bebeydi ama günden güne iştahı düştü şimdi hiç bişe yemek istemiyor.

Temizlik konusuna bi ek;ilk başlarda evet sıkıntı oluyor ama şimdi oğlum 2 yaşında hiç dökmeden,dikkatlice yer yemeğini.Kontrolü kendi eline verdiğinizde nasıl dökmeden yiyeceğini de öğrenecek.
Ay dökersin vay dökersin diye diye sakar yetişti bizim nesil:) Çocuklarımıza güvenelim arkadaşlar:)

03/15/2012 09:53:00

Hepiniz Cok güzel yazmışsınız ben de hiç robottan falan geçirmedim direk catalla ya da pure ezici ile ezip verdim bunun faydasını su an herseyi puturlu yiyebiliyor ve ogurme tukurme vs olmuyor kapuskayi dahi koca haliyle yiyebiliyor yeni başlayanlara tavsiyem rondodan geçirip tamamen pure halinde vermeyin biraz putur olsun icinde eline verme konusuna gelince 2 aydır yavaş yavaş eline ekmek makarna kasar havuç muz köfte veriyorum kendi güzel güzel yiyor sulugunu ilk basta kaldırıp icemiyordu şimdi eline veriyorum kaldırıp icebiliyor aslında su bardağına alıştırmak istiyorum ama biraz daha zaman var sanırım birşeylere ne kadar erken başlanırsa o kadar çabuk ve sorunsuz öğrendikleri kanaatindeyim.

03/15/2012 15:12:00

arkadaşlar iki sene önce 4 yaş sınıfında olan bir öğrencim okulda öğlen yemeklerinde çıkan her yemeğe "bu ne bu ne" diyerek yemeyi reddediyordu. ne tavuk budunu, ne küp kesilmiş kabağı, ne köfteyi, ne bezelyeyi tanıyordu. hayretler içine sonradan öğrendk ki anne herşeyi rondodan geçirip veriyormuş. o yaşta bile. tahmin edebilyorsunuzdur zavalı çocuğu her bir gıdayla tanıştırmanın ve onlara alışmasını sağlamanın ne kadar uzun sürdüğünü. hep yemekten en son kalkan olurdu, kendini yetersiz hissederdi, oyun saatine hep geç kalırdı, bu onu üzerdi ama bi türlü de hız kazanamazdı çünkü deli gibi incelerdi her bir lokmasını. ve saatleeeer sürerdi çiğenemesi. arkadaşları tarafından da zaten hep sona kalan çocuk olarak mimlenmişti. vakitlice tanınmayan fırsatın çocuktaki olumsuz etkileri beslenme sorununun da ötesine geçebiliyor.

03/15/2012 15:20:00

evet bu hikayeleri duydum bende.bu yüzden ek gıdaya başladığımdan beri sadece çatalla eziyorum.tel süzgeç bile kullanmadım.ama arasın bolca dişi olmasına rağmen ekmek,kaşar,yumuşak sebzeler dışında ki şeyler boğazında kalıyor.mesela doğranmış armut,elma:-)))koccaman koparıyor:-)))

03/15/2012 15:33:00

ben de rondodan geçirmem diyordum ama ela hiç yutamadığı ve öğürüp mosmor olduğu  için rondodan geçirdim ilk başlarda...

Hata kimi çorbaları hem rondodan ardından da süzgeçten geçirdiğim bile oldu.Ama 3,4 günde bir tekrar denedim pütürlü vermeyi.Öğün olarak vermiyordum normal sebze çorbasını yerken elimle ağzına ufak lokmacıklar koyuyordum ekmek, sebze falan... Yavaş yavaş daha az öğürüp nefessiz kalmaya başladı. Kısa bir süre sonra da pütürlü şeyleri yemeye başladı.

Uzun bir süredir, köfte, omlet, dolma her türlü yiyor:) Muzu, ekmeği, makarnayı, haslanmış sebzeleri de kendi yiyor ve yaklaşık 10 aylık olduk hala dişimiz yok:D

Yani demem o ki , pütürlü ile başalyın ama öğürürse de zorlamayın çocuğu:) bir kaç gün sonra yine deneyin...Sabırlı ve sakin olun:)

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Baby Led Weaning - Bebek kontrolünde beslenme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...