daha az harcamak mümkün!

<1234>
05/30/2011 11:34:00

çocuğunuzun en az 30 tane çocuk kitabı mı var? ve almaya devam ediyor musunuz?

çocuğunuzun bu yaz için giyeceği tişört sayısı çok mu? ve hâlâ almaya devam ediyor musunuz?

sadece beğendiğiniz ya da çocuğunuz beğendiği için bir oyuncağı alıyor musunuz?

genellikle kredi kartı ile mi alışveriş yapıyorsunuz?

aynı oyuncağın başka versiyonlarından çocuğunuza alıyor musunuz?

son on gün içinde aldığınız ve bu şeyi almasaydım da olurdu diyebileceğiniz en az 5 tane şey sayabiliyor musunuz?

her ay kredi kartına belli bir miktar yatırıyorsunuz ve sırf bu yüzden maaşınızın bir bölümünü doğrudan kredi kartına mı yatırıyorsunuz?

o hâlde doğru yerdesiniz!

bunu aşabiliriz! başka türlü yaşamak mümkün! başka türlü harcamak mümkün! daha az eşya ile daha az harcamak mümkün!

önce tespitlerimizi yapalım.

neden harcıyoruz?

anlık mutluluk?

çocuğumuzu mutlu etmek?

eşyaların getirdiği mutluluk hissi ne kadar sürer peki?

o şeyi almasak ölür müyüz? gerçekten o eşyayı almak zorunda mıyız? o kadar elzem ki bunu almadan hayatımı devam ettiremem diyor muyuz hiç?

harcamak için mi kazanıyoruz?

Ynt: daha az harcamak mümkün!

05/30/2011 11:36:00

evetttttttttttttttttttt

dün oyuncakcıda Aras  'ın zaten varolan kamyonlarından birer çift daha alacaktım! artık aldıgımı bile unutacak kadar gözüm dönmüş:(

05/30/2011 11:48:00

ben aslında tam olarak bu kategoriye girmiyorum....ama Rüya olunca iş biraz daha değişiyor...15.tişörtü sırf çok cici diye alabiliyorum :)))
allahtan arkadan gelen bir Damla'mız var :)))

05/30/2011 12:04:00

zeynep ne güzel anlatmışsın sağol :) daha yarım saat önce gerçekten ihtiyacım olmadığı halde bir sırt çantası aldım. sadece çok beğendiğim için :(

05/30/2011 12:14:00

oyyy bravo size ya bende almayım artık 

alma isteğindede bulunmayayım lütfen 

05/30/2011 12:16:00

ay ben  de çok saçma alışveriş yapıyorum yaa.. bazen cimriliğim tutuyor 3 kuruşa birşey almıyorum, bazen de çılgınlığım tutuyor saçma sapan birşeye 200 lira veriyorum.

gerçi her aldığım şeyi muhakkak değiştirmek zorunda kalıyorum:)) çok salağım ben yaa.. aniden aldığım herşeyi muhakkak değiştiriyorum.

değiştirme hastalığı var ben de:)) düşünerek almadığımdan tabiii

05/30/2011 12:16:00

Bu yaz icin cocuga aldiginiz en pahali sey ne kadardi?kac parca alisveris yaptIniz?

05/30/2011 12:18:00

70 tl civarında LCW den alışveriş yaptım, 5 parça vardı, 4 tişört + 1 elbise...ama hiç bu yaş için tişörtü yoktu, hep geçen sene giydikleri vardı..2 tişört + 1 şort + 1 etek de hediye geldi...
bizi baya bir idare eder :)))

ben internetten kıyafet + ayakkabı almıyorum..bu çok faydalı oluyor, elle tutup bakınca illa ki bir kusur buluyorsunuz ve daha az alıyorsunuz :)

05/30/2011 12:22:00

Bu yaz için aldığım en pahalı şey: Swimsuit aldım. Tek parça. yaklaşık 75tl ödedim, kargo ücretini görümcem ödedi yırttım o kısımda.

05/30/2011 12:28:00

15 gün evvel toplu alışveriş yaptım, 80 lira kadar tuttu, iki salopet, 1 şort, 1 şapka, 2 penye alt, 3 çıtçıtlı body, birkaç tane penye t-shirt. Hediye gelenler ve geçen yıl aldıklarım da var, yazlık ihtyacımız pek kalmadı.

05/30/2011 12:34:00

Boyu kısalan ince eşortman altı vs'yi şort yapın derim. Gayet işlevsel oluyorlar. Bu kış giydiği 2 gap eşortman altını, yazın şort olarak giymeye devam edecek bizim ki. Tr fiyatlarını bilmiyorum ama en azından gap indirimlerini değerlendirin derim ben, o kadar uzun süre giyilebiliyor ki, hakkını veriyor.

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Alışveriş Yapmadan Yaşamak Mümkün

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...