daha az harcamak mümkün!

<1234>

Ynt: daha az harcamak mümkün!

05/30/2011 18:42:00

Bende kozmetik ve makyaj malzemeleri konusunda aynı Zeynep gibiyim, Tunadan sonra biraz azaldı ama mesela herkesin 1 allığı 1 rimeli 1 fondonteni vardır dimi, benim 5-6 allığım 5-6 rimelim 15-20 farım var, birde stok yapma hastalığım var şu anda goz altı kapatıcımdan 3 tane yedek var evde.. Temizleyici nemlendrici el kremi şampuan duş jeli en azından 3 der dörder mevcut hastalık bu kabul ediyorum....

05/30/2011 20:28:00

Zeynep elbiseden tunik yapmayı geçen sene denemiştim çok başarılı oluyor ;) 1 yaşında giydiği penye elbiseleri geçen yaz t-shirt olarak giydirdim Ada'ya, ev, deniz kıyısı sürekli yıka giy derken fiyat-performans kendini kesinlikle amorti ediyor. Niyetim bu yaz da geçen senenin kıyafetlerine aynını uygulamak ;)

05/31/2011 12:21:00

Ohhh, neyse ki Zeynep'in başta saydığı özelliklerin çoğunu taşımıyorum. Örneğin Neva'ya aldığım oyuncağın sayısı parmaklarımı geçmez. Aldığımız birkaç parça oyuncakla da deliler gidi oynamıştır. Öyle kısa dönemlik, tek amaca hitap eden oyuncaklar hiç almadık. Ama mesela ELC'den aldığımız aile figürinleri ile çiftlik hayvanları seti (aldığımızda 1 yaşındaydı) sürekli hayatımızda. Her dönem hayal gücünün de yardımıyla farklı ihtiyaçlara cevap veriyor bu tür oyuncaklar.

Bir miktar oyuncak da yeğenlerden bize geçti, şimdi Neva'dan da küçük kuzenine geçiyor. Kıyafetler de aynı şekilde. Yeğenlerin, arkadaş çocuklarının (hatta birçoğu erkek kıyafeti olmak üzere) kıyafetlerini çok giydi Neva, kendisinin temiz kıyafetleri de ya bakıcısının torununa, ya da geriden gelen kuzenlerine geçti.

Neva'nın hemen tüm kıyafet alışverişini Mothercare'den sezon sonrarında yaprım. Her sezon sonrası bir sonraki sezonun kıyafetlerini aldım. Mothercare'i çok seviyorum çünkü hem çok kaliteli hem de indirimde gerçekten uygun olabiliyor fiyatlar. Defalarca yıkanmasına rağmen hemen herşey hala taş gibi. Bir defa giyilip kenara konulacak süslü elbiselere asla para vermedim. Onlardan birkaç tane zaten hediye olarak geldi. Çok beğendiğim kıyafetleri muhtemel bir ikinci çocuğa saklıyorum ama bir çoğunu hemen kullanabilecek diğer çocuklara geçiriyorum.

Ekolojik ürünlere önem verdiğim için özellikle unnado'nun Ecover, Trukid gibi kampanyalarını takip ediyorum.

Kitap hala daha Neva için en çok aldığım şey. Ama gerçekten de evde değerlendirmediği, okumadan bir kenara atılan tek bir kitap bile yok diyebilirim. İçim rahat yani. Ama bunun da sebebi kitap alırken seçici davranmam. Mutalak tavsiyelere ve Neva'nın ilgi alanlarına kulak veriyorum. Gözü kapalı kitap alışverişi de yapmadım hiç. Sayısını da abartmadım. 

05/31/2011 19:27:00

Evlendiğimzden beri tek bir taksidimiz oldu desem inanır mısın arkadaşlar:) -Buzdolabı-

Taksit ve kredi kartı fobisi olan bi kocam var.
İşten eve gelirken arar ve şöyle der -Acil ihtiyaç olan ne var?-
Acil,gerekli olan,ihtiyaç olmayan hiç bir şey evimize giremez:)
Ben başlarda biraz sıkılıyordum itiraf ediyorum:)
O an için peşin alamayacağımız bir şeyi taksitle alsak ne olur:)
Ne olurdu pek çok şey olabilirdi.Ama şimdi olgunlaşmış bir evliliğimiz var.Birbirimizi ve sınırlarımızı biliyoruz.Artık bir iki taksite girebiliriz:)

Kredi kartı kullanmıyor değiliz.Kullanıyoruz ama tek kartımız var.Limiti sadece 750 tl:) 
750 tlden daha fazla ne alabilirim ki 1 ayda? Neden başka kartım olsun.
Bence iptal ettirmek iyi bir çözüm diye düşünüyorum.

Kızlar kuzenlerden,arkadaşlardan giyilmiş kıyafet alıyor musunuz?
Ben Toprak'a ekimde 4 sweat iki pantolon,mont,şapka bi kaç çorap aldım sadece.Onun dışında hediyeler ve 3 tane kuzenden gelenlerle çıkardık tüm kışı.2 tane çok güzel ayakkabımız var.Kuzenlerin sadece 2-3 ay giydiği şeyler.
Zeynep 5 aylık ve yeni doğduğunda hastaneye götürmek için iki takım,bir ince bir kalın battaniye,2 çorap aldım sadece.Diğer bütün kıyafetlerimiz hediye ve en yakın arkadaşlarımdan birinin harika kıyafetleri.
Çok çok sevdiğim ve torunlarıma kalmasını istediğim bi kaç parça kıyafetten ve ayakkabıdan gayrısını bende verdim.Biraz arkadaşlara,akrabalara.Kalanı da yoksul pazarına yolladım.Boşaldı gitti çekyatın altı:)
Tüketim toplumu olmadığımız günlerdeki gibi kıyafetler bu şekilde geri dönüşüm yapsak? 
Hem çok kaliteli şeyler alıyoruz,çok alıyoruz ve kısa zamanlarda giydiriyoruz.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar:)
Sevgiler,bol tasarruflar herkese:)

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Alışveriş Yapmadan Yaşamak Mümkün

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...