Anne Baba şaşkınız

12/08/2010 12:08:00

Yazıları okuyunca çok güldüm ara arda üzüldüm.Kıızm Ada yeni doğduğu zamnlar banyo yaptıracağız kayınvalidemle suyunu hazırladım üzerini soydu kqyınvalidem ben elime aldım çocuk çığlık çığlığa ağlıyor ben şaşkın şaşkın bi kayınvalideme bi çocuğa bakıyom ne oldu  diye ellerim suyunu hazırlarken soğumuşmuş :(

Bir gün yine Adayı hıçkırık tutmuş emziriyorum geçsin diye ama geçmiyor çaresiz bakınıyom ne yapsam diye sonra sevgilim geldi korkutsak demezmi ciddi ciddi işte o anda koptum ben 40 çıkammış bebeği korkutup geçirecekti hıçkırığını :)))))) 

Ynt: Anne Baba şaşkınız

12/08/2010 13:46:00

ay çok güldü buna ya:))) kırklı bebeği havaya atmak :D eşimde aynı saflığı yapmıştı bizimki biraz büyüktü ama . havaya atınca çocuk korkudan öyle tuhaf bi ifade takınıyorki onu hoşuna gitti zannediyor.. anlatmaya çalışsamda hala aynı görüşte .. inşallah yanlız kaldıklarında havaya atmıyordur bebeğimi:)

12/15/2010 14:17:00

korkutmak hamileliğimde çok işe yaramıştı :))) doğuma 5 gün kala dışarıda yemek yiyorduk kızım karnımda bir hıçkırmaya başladı duramıyorum kızım içeride hıçkrdıkçe karnım geriliyor canım acıyor.ablam ben onu korkutayım bir sende rahat yemeğini ye dedi."gökçe seni 1 saat sonra doğurtacaklar,yanımıza geliyorsun teyzesinin kuzusu dedi"hıçkırık 2 sn sonra durdu.doğdu bir iki hafta sonra kızım yine hıçkırıyordu ablam bu sefer "gökçe seni annenin karnına tekrar sokacaklarmış"dedi hıçkırık yine durdu.bize çok güzel bir anı kaldı bu rastlantılar.hala ablam hıçkırdığında deniyor ama bir daha hiç işe yaramadı :))))

12/20/2010 10:07:00

gercekten insan ne yapacağı belli olmuyor. Kızım da daha birkac aylıkken arkadaslarımız bize ziyrete gelmişlerdi. yavrum onların yanında hıçkırmaya baslayınca  hemen bir cay kasığı limon suyu tavsiye ettiler. hadi bizde bir deneyelim dedik verdik. kuzumun hıçkırığı gecti ama yüzünün halini bir görmeliydiniz. ..:)

12/20/2010 12:14:00

Limonu ben de kullanıyorum..Hıçkırığı kesiliyo. Bİr çay kaşığı  fazla gelir ama bir damla yeterlidir :)

12/24/2010 05:45:00

hıçkırık küçük bebek için iyi birşeymiş. biz hiç kesmeye çalışmadık. diyaframı güçleniyormuş, bence hıçkırmasına izin verin ;)

02/10/2011 13:13:00

:)) bunu yeni duydum elvan benim kızım da karnımdayken de çok hıçkırırdı hala da çok hıçkırıyor ben de nasıl durduracağımı bilmediğim için emziriyorum ama pek işe yaramıyor.. Bu açıdan bakarsak benim kızım ileride ünlü bi soprano olur belki :)))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Anne - Baba Salaklıkları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...