İktisat

03/10/2011 08:59:00

ailemden iktisatı öğrendim. annem de babam da kendi çabaları ile bir ev ve araba sahibi  (emeklilik sonrası,annem ev hanımı) oldular.. kimseye muhtaç olmadılar. ancak savrugan ve sadece nefsi yaşamadılar. ancak eksik yaşadığım hiç bir şey olmadı. çok gezdiler (hala gezerler) ama hesapsız iş yapmadılar.. bir şeyi geç ama borca girmeden almayı da onlardan öğrendim. onlar kadar sıkı yaşamasamda muhtaç olmamak için ayağımı yorganımıza uzatarak yaşamayı başarıyoruz sanırım (umarım daim olur).. Allah kimseye muhtaç etmesin.. seviyorum onları

Ynt: İktisat

03/10/2011 09:27:00

Bize de babam haftalık ihtiyaç listesi yapardı. yol parası+yemek parası+kırtasiye filan. Sonra bunların toplamına bir sinema parası ekler haftalık harçlığımızı verirdi. Ben hep parayı biriktirip birşey alan oldum, borçtan hiç hoşlanmam. Bunları bana babam öğretti.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ailemizden aldıgımız iyi huylar, alıskanlıklar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...