çocuklu seyahat listesi

<123>
05/16/2011 05:33:00

grup yöneticimmm:))) izninizle bööle bir konu açabilirmiyiz, kafamda şu var malum yaz geliyor( mu acaba tabii orası da var da:)) hepimiz tatile bi yerlere gidicez  çocukla hazırlanmak da zor oluyor
burada bir liste şekillendirsek de (ama full liste çocuk için herşey düşünülecek) herkes bavulu hazırlamadan açsa şu listeye baksa ve full hazırlasa pratik olmaz mı???? yani açsak baksak hatta bastırsak hemen hazırlayıversek de hem zamandan kazansak hem de birşey unutmasak??? nasıl fikirrrr???

Ynt: çocuklu seyahat listesi

05/16/2011 05:35:00

yaa şunu da sööliyim bu ara çoğunuz biliyor derinle ilk  kez otele tatile gidecez yaa o yüzden de açmış oldum konuyu malum tecrübelilerden birşeyler öğrenmem de gerekk ok derseniz listeyi başlatalımm

05/16/2011 06:48:00

çok faydalı bir konu olmuş. biz de 12 sinde gidiyoruz ve kafam çok karışık.

05/16/2011 06:59:00

valla bencede iyi fikir. bizde temmuz başı gideceğiz şimdiden neyi nasıl taşıyacağız bilmiyorum :)

05/16/2011 09:16:00

:)) evet benim de kafam oldukça meşgul bu hadiseyle son zamanlarda , aklıma bin tane düşünce geldiği için de sanırım evin çoğunu talıyacam yanımda kaplumbağa misali.
evet LİSTE  BAŞLASINNNNNN
 ( ama adet konusunda emin değilim, gerçi tatilin süresine göre değişir ama ortalama bile yok kafamda o konuda bana yardımcı olun )

HADİ BAKALIM KIZLARRRRR  TATİLE GİDİYORUZZZZ:))

05/16/2011 10:22:00

Aslı çok iyi akıl etmişsin ya harikasın... 

05/16/2011 10:30:00

Kıyafetleri listelemeye gerek varmı?
Bebek bezi,
Kavanoz mamaları,
Kaşık maması,
Su ısıtabilecek herhangi bir elektirikli gereç,
Odada yedirebilmek için kase ve kaşıklar,
onları yıkamak için malzemeler,
Battaniye
bol bol ıslak mendil,
batikon,
calpol,
calgel (kullanmıyorum ama belki acil durum olabilir),
Bebeğin şampuanı ve lifi,
önceden kaldırılmış ve unutturulmuş oyuncakları veya yeni ilgisini çekecek oyuncaklar
kova- kürek (kumdan keli için)
su simiti
mayo üzerine giyeceği havlu elbise
naylon açk sandalet
Şapkayı sakın unutmayalım yedekli alalımki ıslanabilir.
Güneş kremi
Pişik kremi
Kendimiz için parol (perişan olcaz ya başağrısı tutarsa hahahahah)

05/16/2011 11:48:00

Çocuklu seyahat listesi

A- Giyim
    1- bodyler  (bolca almalı ama kaç tane?? Uzun kol-kısa kol-kolsuz bodyler bizim elimiz ayağımız resmen)
    2- pijama
    3- pantolon (2 adet)
    4- t-shirt (bol)
    5- sweatshirt (çok da terletmeyecek birşey lazım, tshirtlerin üstüne geçirmelik
    6- çorap (bolca)
    7- yelek (hem ince-hem de kalın yelek)
    8- hırka (bence ne olur ne olmaz bir adet koymalı havalar malum)
    9- atlet-külot ( giyen kuzulara mutlaka almalı birkaç çift)
   10-cicibici kıyafetleri  ( takımlar- gömlek-etek- elbise- bolerolar- salopetler- özellikle erkek çocuklarına cicili pantolon askısı.)
     11-şapka (mutlaka olmalı–tentesi geniş koruyuculuğu fazla-2 adet bence- kaybetme tehlikesine karşı )
      12-ayakkabı
      13- plaj terliği( tecrübeli arkadaşlar bana crocs gibi terliklerin ayaktan çıktığını daha çok ayakkabı gibi giyilen ve ayaktan çıkmayan modellerin daha kullanışlı olduğunu söyledi.)
      14- mayo ( hatta mayolar çünkü değişmeli kullanılacak ıslak mayo ile asla tutmayın)
      15- ince bir mont veya yağmurluk ( gidilen mevsime göre değişir)
      16- eşortman takım (kurtarıcı olabilir- gene mevsime göre değişir.)
      17- ince külotlu çorap (akşamları belki kızlara etek altına giydirilebilir- mevsime göre)

B- Bakım

1- deniz havluları ( bence 2 tane ile kurulamalı
    2- bornoz-banyo havlusu (çocuğunuz yıkamak istersiniz ama 2 deniz havlusu da ıslak olabilir di mi??:))
    3-  saç ve vücut  şampuanı ( mümkün olduğunca her zamankinden küçük boy yanınıza alın çünkü katkılı olanlar cilde reaksiyon verebilir ilk kullanımda!!!)
    4- banyo süngeri ve banyo oyuncağı
    5- tırnak makası
    6- tarak- fırça
    7- vücut yağı- nemlendirici kremi
    8- Güneş koruyucu krem (!!! Olmazsa olmaz)
    9- bolca bez 
   10- ıslak mendil( bolca çünkü mama sandalyesini, oturduğu yeri kaydırağı falan silmek gerekebiliyor bazen. Bolca olsun)
    11- kulak pamuğu ( bebekler için olan stopperlılardan)
    12- toka ( kızlar için)
    13- pamuk ( benim gibi altını hala ılık su ve pamuk ile silen anneler için) ve küçük havlu ( ıslak popoyu kurulamak için) 
    14- alt değiştirme bezi

C- Uyku:

1- bir adet nevresim takımı( bu konuda biraz şüpheliyim ama temizliğine güvenemediğim bir yer olursa diye.)
    2- battaniye ( ince- kalın)
    3- uyku tulumu ( illa kullanan anneler için
    4- uyku arkadaşı
    5- emzik ( !!!! önemli)

D-Beslenme

1- mama önlüğü (bolca- disposible olanlar da güzel, plastik gibi kollu olanlar da güzel. Dökülse bile silersin geçer.) 
     2- kaşıkları- çatalları- eğer tabağını çok seviyorsa tabağıJ))
     3- kaşık maması seven hazır kaşık mamalarından alsın
    4- cam rende ( kullananlar)
    5- cam biberonlar
    6- emzik-emzik kutusu ( tekrar yazmak istedim)
    7- küçük kase birkaç adet ( chicconun saklama kapları da var)
    8- biberon ısıtıcı ( kullanan annelere)
    9- süt- hazır mama
   10- blender ( hala kullanan annelere- haa oranın mutfağında bulurum diyorsanız ok ben gene de yazdım.)

E- Diğer

1- Böcek ilacı – sivrisinek ilacı- prize takılacak aparatı
    2- oyuncak ( bolca )
    3- kolluk- simit vs.
    4- güneş gözlüğü ( varsa eğer)
    5- kova-kürek
    6-  yolda bebeği sakinleştirmek için uzun yolsa eğer DVD player ( varsa)
    7- plaj çantası ( kendi çantanızdan ayrı olsun ki pratik olsun)
    8- bez ( terleyince sırtlarına sokmak için
    9- bebefon ( yazlık gibi yerlere giderken)
   10- mayo bezler( huggiesin var ama bu zamanda piyasada var mı bilmiyorum)
    11- cibinlik ( aslında sineksavarlar çok kimyasal hiç de sağlıklı değil havaya kimyasal madde yaydıklarından. Cibinlik en iyisi gibi)

05/16/2011 11:49:00

he heeyyyyyyyyyy biraz abartmışmıyım neeee:)))) ama bunlar lazııııımmmm ne yapiyim ki ben:)))

05/16/2011 11:57:00

aaaaaaaaa kızlar listemde ne unutmuşum çok utanıyorum kendimden doktor adam ilaçları yazmaz mı:)))) unutmuş işte:)))

ilaçları da ayrı sıralayayım:

1- ateş düşürücü ( yeni şişe, açılmamış, calpol, ibufen.vs..)
2- soğuk algınlığı için sudafed, peditus gibi
3- diş ağrısı oluyorsa calgel, dentinox gibi jel
4- vitaminleri
5- ferrum veya ferrasanol( kullanıyorsa)
6- allerji için şurup ( aeruis ,vb şurup)
7- acil çantamızzzz ( bunu anlatıcammm:)) batikon pamuk yara bandı bandaj makas flaster spunch yanıklar için bactigras buz torbası
8- rektal diazem ( Allah korusun korkutmak için değil ama bilgilendirmek için söyliyeyim olası bir nöbet havale anında popodan sıkacağınız bu ilaç hayat kurtarıcıdır.

daha aklıma gelirse eklerim şimdilik bu kadar daha ne olsun yaa çok olmuş:))

05/16/2011 12:05:00

aaaaaaaaaay aslı sen gitme anacım tatile yahu perişan olcaksın bunları toplıycam diye... bu nası liste kııızz.

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
anki kankileri!

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...