çocuklu seyahat listesi

<123>

Ynt: çocuklu seyahat listesi

05/17/2011 08:19:00

perşembe sabahı Kızılcahamama yolculuk var. küçük cocuklu 4 aile en az 2 gün kalmayı planlıyoruz. tam ne alayım yanıma diye liste yapacağım, oturdum bilgisayarın başına, bi girdim ki grup açılmış. Ben sizi sevmeyim de kimi seveyim :) 

Geçen sene Burçakla (ki o zaman 9 aylıktı) bir hafta tatile gittik. abartmadan söylüyorum koca bir bavulu onun için ayırmıştım. elveda bir gece için götürülen topuklu ayakkabılar. Ama hiç keşke şunu da alsaydım demedim, tedbir iyidir :P bide listeyi kaydetseydim şimdi tekrar yapmama gerek kalmazdı ühüü :((

gerçi cocuk büyüdükçe ihtiyaç ona göre değişiyor. artık Burçak herşeyi yiyebilen (yani cam rendeye yada mamaya ihtiyaç yok), yürüyebilen (park yatak olmasa da düşmez), etrafı daha cok algılayabilen (daha az oyuncak) bi çocuk. tatilller hem anne hem çocuk için dönüm noktaları. birçok şeyi aşıyorsun. başta hijyen ve gıda takıntılarını. ikimize de iyi gelmişti. bakalım şimdi neler olacak :) yazacağım size...

ben geçensene tastoli nden cok feyzalmıştım. tavsiye ederim. http://tastoli.blogspot.com/2009/06/bebekle-ilk-tatil-1.html
özlemcim biz Coppertone Bebek Losyonu SPF 50 kullanıyoruz gayet memnunuz. 

05/17/2011 08:42:00

bu organik diye hoşuma gitti. organicare in şampuanı ve losyonunu da kullanıyorum memnunuz. coppertone un güneş kremi konusunda çok iyi olduğunu duymuştum ben de ama organik olduğu için  sanırım bunu tercih edeceğim.
gözde kızılcahamam deneyimlerini heyecanla bekliyoruz, severseniz belki bir de bu grup  birlikte gideriz.

05/17/2011 08:44:00

bi de tatilde yemek konusu var tabii. doruğa yavaş yavaş bizim yediklerimizden veriyoruz. aslında otelde de bizim yediklerimizden yiyebilir ama acaba onlar nasıl pişiriyorlar. yağı, salçası tuzu falan. yanımızda yemek götürüp (şu kavanozlardaki pürelerden) onları mı vermek lazım yoksa o da bizim gibi otelin büfesinden mi yemeli?

05/17/2011 09:14:00

özlemcim ben gittiğimiz iki yerin de mutfagına futursuzca dalmıstım. bence hic cekinme gir, müdehale et! tedbir için kavanoz mamalardan almıştım ama hic birini yemedi Burcak, sevmedi (babası yedi mecburen hepsini bögh) Doruk artık bir yaşını geçti, herşeyi yiyebilir :) ama mesela varsa sevdiği kurabiyelerden, börek ve keklerden (bozulmayacaklardan) yapıp yanına alabilirsin. kutu meyve suları da yedeklemek için iyi olabilir. bunlar dışında taze sebze ve meyve yi zaten otelden yiyeceksiniz :) Ben tetkik edeceğin Kızılcahamamı, anlatacağım size. umarım iyi olur da birlikte de gidebiliz:)

05/17/2011 21:27:00

aslıcım sandaletin yerini öğrendim kidoo dıye bir magaza ordan bakabilrisn ankamall de..
birde ensesini koruyan şapkalar var ondan alırsan çok işine yarar omuzları en hassas yerleri ii korur..

05/17/2011 22:24:00

gözdeeeeeeeeee
rahat kızsın ya senin bu yönünü çok seviyom ya:)

evet kızlar dalın mutfağa yaa..biz de eren 9 aylıkken tatile gitmiştik ve tatilin en güzel yanı erene ne yedirsem derdinin olmamasıydı

zaten bebekler için özel menüsü olan bi yerdi ama biz ne yediysek onu da verdik
çeşit çeşit yedirdik ya sebze meyve et balık dolmalar haşlamalar Allah ne verdiyse yani:)

tabii ben oteli seçerken kesinlikle mutfağı konusunda referanslı yerleri ilk tercihe alıyorum o ayrı

05/18/2011 05:39:00

evet evet çcuk menüsü olan bir yer tabi ki daha öncelikli ama olmazsa da ne yapalım biz ne yiyorsak o da onu yiyecek

mervecim çook teşekkür ederim bakıcam iyileşirsem gidicem

05/18/2011 07:13:00

Edaaa bende seni :x

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
anki kankileri!

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...