Ataşehirde uzak durulması gereken bakıcı

<12>
02/13/2012 14:25:00

Madem burası annelerin dertleşme ve fikir edinme platformu..ben de yaziyim dedim.

Aşağıda özelliklerini saydığım ve 9.Şubat itibariyle yollarımızı ayırdığımız eski bakıcımızı kimseye hem de kimseye tavsiye etmiyorum..bu aralar bakıcı arayanlar merak ederlerse, özelden adını da yazabilirim

yaklaşık 13 ay bizimle çalışan; ancak son 3 aydır yalanlarını fark ettiğimiz,

--kızımızı Nezahat Gökyiğit botanik parkına götürüp bize haber vermeyen,

--kızımızı, komşumuzun hastanede yatan kızını (virütik bir rahatsızlık ve virüs beyne yerleşmişken ) ziyarete götürüp bize haber vermeyen,

--komşumuzun kızının yaşgününe gidip, çocuğun annesinin kapısı kapalı yatak odasındaki terliklerini ayağına geçirip poz veren; ve sorulduğunda "çok beğenmiştim giydim ama dışarıda giymedim" niye kızıyorsunuz diye cevap veren,

--Perşembe günü 17.15 de eve geldiğimde "bugün dışarı hiç çıkmadık ve bize de kimse gelmedi" notunu gördüğüm, ancak kızımla kendisini evde bulamadığım,

--yine ben aynı gün 17.15 de evdeyken "18.30 da akşam yemeği" diye not almış olan,

--heryerde kendini anaokulu öğretmeni olarak tanıtan,

-bir bankanın ataşehir şubesine giderek "kızkardeşimin torununa bakıyorum,sağolsunlar onlar da bana para veriyorlar" açıklaması yapan,

--"şuraya gidilmeyecek" dediğimde umursamayan, aksine koşarak giden,

--yemek yağlı olmuş dediğimde "yok canım size öyle geliyor" diyen,

--sözüm ona çok gururlu, sözüm ona kimsenin yatak odasına girmeyen, sözüm ona dürüst olan

--manikürlü tırnaklar ve fönlü saçlarla işe gelen,

--dışarıda gezerken kendisi önde yürüyüp, çocuğu arkada yürüten ve bu arada telefonla konuşan,

-- sigara içmediğini söyleyerek işe giren ancak evin çöpündeki sigara izmariti için " parkta biri vermişti, içince yere atmadım; eve getirdim" açıklaması yapan,

-- bankamatik kartınızda size ait olmayan bir harcamayı sorduğunuzda günlerce cevap vermeyip, sonra da kafanıza atarcasına bankamatik kartınızı eve bırakan,

--çocuğun çamaşırlarını ıslak ıslak kirli torbasına tıkıştırıp küflenmelerine neden olan,

-- "kızımın ön dişi kırılmış nasıl oldu" sorusuna "inanın hiç farkında değilim" diye cevap veren bir kadındır kendisi.

bu kadar saçmalığa kızımla ilişkisi iyi olduğu, birbirlerini sevdiklerini düşündüğüm için ve biraz da mecburiyetten tahammül ettim. ama sabrın da bir sonu var diyorum. cuma günü işe gitmedim ve daha ne kadar zaman gidemeyeceğimi de bilmiyorum. ne diyeyim alah yüzümüze baksın..

Hepimize sabırlar,kolaylıklar diliyorum

Ynt: Ataşehirde uzak durulması gereken bakıcı

02/13/2012 14:50:00

Çok üzüldüm,geçmiş olsun,kurtulmuş olmanıza sevindim...Allah yardımcınız olsun

02/13/2012 14:52:00

çok sağolun..biz de olaya bu açıdan yaklaşmaya çalışıyoruz. "en azından kurtulduk"

02/13/2012 14:58:00

Allah birdaha boyleleriyle karsılastırmasın canım bundan sonraki bakıcınıda cabucak ve gonlune gore bulursun insallah...

02/13/2012 17:24:00

abla gezmeyi epey seviyomuş anlaşılan.
neyseki ucuz kurtulmuşsunuz.

02/13/2012 19:13:00

Çok can sakıcı gerçekten..
İnşallah kısa sürede kızınızın da kolay uyum sağlayabileceği istediğiniz gibi birini bulursunuz. 13 aydır bu kadın baktıysa, kızınız için de zor olur şimdi bir başkasına alışmak. Allah yardımcınız olsun.

02/14/2012 11:16:00

Umarım içinize sinen, güvenilir birini bulursunuz. Çocukların adaptasyon yeteneği çok yüksek inanın, ona içten sevgiyle ve ilgiyle yaklaşan herkese en kısa sürede alışacaktır.

02/14/2012 11:28:00

Sırf bu yuzden yollarda surunme pahasına kızımı haftanın bır gunu karsıya getırop goturuyorum hem de toplu tasımayla. Cunku kımseye zerre kadar guvenım yok.

Keske bu denlı tahammul etmeseydınız. Her bır fiili korkunc. Az daha kalsa canınızı bıle yakabılırdı. Allah sızlerı ıyılerle karsılastırsın.

02/14/2012 11:54:00

iyi dilekleri içinb herkese teşekkür ediyorum. su akıp yatağını bulacak, umutluyum :)

02/14/2012 16:40:00

Çok geçmiş olsun o bakıcınız nurturia uyesimi acaba çok merak ettım?

02/15/2012 21:58:00

Çocuktur, yeni gelene de alışır, hem de ummadığınız kadar çabuk. Emin olun, anne ve babası önemli, geri kalan teferruat. Gitmiş, kurtulmuşunuz. Şans işi bu, inşallah Allah karşınıza iyi niyetli, akıllı uslu, dengeli, dürüst birisini çıkartır. Ama ağzıyla kuş tutsa, o çocuk için en önemli şey annesi. Ama sinirlendim yani, hem de çok, yani deseniz şu kişidir diye, kendimi tutamaz, atlarım yani................

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gündüzlü ve Yatılı Bakıcı, Dadı, Oyun Ablası İlanları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...