2010 eylül anneleri neredesini???

Ynt: 2010 eylül anneleri neredesini???

05/11/2012 10:03:00

merhaba ...internette bebeklerin %80 i 1 yaşından sonra kesintisiz uyur gibi bişey okudum. moralim bozuldu ..inanmak istemedim..yalnız olmadığımı bilmek içimi rahatlattı

05/11/2012 10:31:00

:)  Moraliniz bozulmasın. Sizin ufaklık da anne sütü alıyor mu? Ben de bazı annelerin bloglarından anne sütü kesildikten sonra bebeklerinin kesintisiz uyuduklarını okudum. Bir arkadaşımın 22 aylık olan kızı mesela, daha süt bebeğiyken bile uyanmıyordu. Şimdilerde de gece uykusuna saat 8 gibi yatıp sabah 8 gibi de kalkıyormuş. Uyku açısından onun maşallahı var, ama  acıkmadan bu kadar çok uyumasının nedeni, çok iştahsız olması. Hamdolsun bizim bu konuda bir sıkıntımız yok :)

05/11/2012 13:25:00

Merhaba evet bu grup uzun süredir sessizdi:) benim oğlumda 17 eylül doğumlu uyku ile ilgili pek bir sıkıntım yok tam 1 senedir kendi odasında kendi yatağında uyur gece hiç yanımıza almadım gerçi anne sütü fazla almadığı için bu düzeni sağlamak daha kolay oldu. Elinden düşürmediği bir uyku yastığı var onunla uyur hep :)) Hastalık veya diş çıkarma dönemleri dışında pek uyanmaz gündüz uykuda bazen sıkıntı oluyor. Sabah 7-8 gibi uyansa bile öğlen tek uyku uyuyor zaten buda saat 2-3 civarı oluyor. En az iki saat bazen üç saat uyuyor geç uyandığı zamanda gece uykusu geç saate kayıyor akşam 22:00 gibi uyuyor. Yeme içme konusunda bazen zorlanıyorum istemiyor iştahsızlık üst üste gelen dişler yüzünden tavan yapıyor:) Konuşma konusunda da çok fazla kelime kullanmıyor ama kendi kendine sürekli anlaşılmaz şeylerde olsa çok konuşuyor sanırım yakında çözülecek. Bizde durumlar böyle umarım eylül anneleri daha sık ve daha çok şey paylaşırız:))

05/11/2012 13:56:00

Evet evet bu grup aktif olsun artık:) ben bir şey sormak istiyorum diş temizliği nasıl yapıyorsunuz? fırça ve macun kullanabiliyor musunuz? Benim oğluş pek izin vermiyor hiç  temizletmiyor. Gerçi azı ve köpek dişler daha yeni çıkıyor sadece ön dişleri temizlemeye çalışıyorum o da pek mümkün olmuyor siz nasıl yapıyorsunuz? Bir de hangi diş macunu iyidir? 

05/13/2012 11:47:00

Biz yaklaşık 1 yaşından beri silikonlu bir fırçayla fırçalıyoruz. Ama elimi çok ısırıyor :)  Bu günlerde normal diş fırçasına veya Doğal Anne'nin blogunda tavsiyesi üzerine misvağa geçmeyi düşünüyorum. Bu yaşlarda diş macunu kullanılmıyor, çünkü yutuyorlar. İçinde florür olmayan Nenedent'in ve galiba ROC diye bir markanın bu yaşlar için macunu vardı. Ama bence daha erken. Ben hele bir 2 olsun da, diye düşünüyorum :)

05/13/2012 14:45:00

Normalde bende hiç diş macunu kullanmadım elimde 0-3 yaşa uygun var bir macun hiç açmadım bile keşke sadece diş fırçası kullansak yetecek ama hiçbir şekilde izin vermiyor kendi yapsın diye eline veriyorum normalde herşeyi ağzına sokmayı seven çocuk hiç denemiyor bile:) bende bekliyorum bakalım biraz daha büyüsün belki fırçalayabiliriz:)

05/16/2012 06:48:00

şu an bence amaç sadece diş fırçalama anlamında farkındalıklarını sağlamak. Çok ısrarcı olmamak lazım gibi geiyo bana. Bu arada biz yaklaşık iki haft önce emziği bıraktık, Sera bildiğiniz sigarayı bırakmış gibi davranıyo...

Beklediğimden daha kolay oldu ama malesef gündüz uykularında ananesini zorlamaya başladı...Neyseki öğretmenim yazın uzun uzun ilgilencem bu konularla, bi de sallayarak uyutuyoruz bundan da vazgeçmek lazım ama her şeyden de bir anda uzaklaştırmak istemiyorum. Emzikle başladık, sonra sallanma, sonra biberon diye gidecek bakalım.

Sizce biberonu da yazın bırakmalımıyız? Devam etmemeizin bir sakıncası olurmu? Kreşe başlıycak Eylülde bakalım...

Kuzulara sevgiler....

05/16/2012 08:51:00

Nehir neredeyse hic biberon ve emzik kullanmadi. Biberonu yazin biraktirabilirsiniz gibi geliyor, cunku emziksizlige alismis olur diye dusunuyorum. Ama bu konuda deneyimli anneler ne der, bilemiyorum. :)

05/16/2012 09:30:00

malesef benim kızım emmeyi bıraktıktan sonra da uykusu düzene girmedi. ben de internette çok okumuştum emmeyi bırakınca düzene girer diye çok heveslenmiştim ama olmadı. bir de ben çalışıyorum bunun da etkisi var mı bilmiyorum. işten döndüğümde bana çok fazla naz yapıyor..bi şekilde öç alıyor yani...

dişlerine gelince çok kötü demir lekesi var aynı çürük gibi gözüküyor simsiyah...ben de elimden geldiğince fırçalamaya çabalıyorum ama düzenli bir diş bakımı olmuyor..fırçayı elimde görünce ben yapcam ben yapcam diyo..sonra eline alıp fırçayı yalıyo:)

05/16/2012 09:32:00

Bizde sadece ilk 2 ay emzik kullandık sonra hiç istemedi bıraktı çok da işime geldi :)  biberon konusunda doğduğundan beri kullandığımız için aşamalı bırakıyoruz şuan sadece süt ve arada bir meyve suyunu içiyor. Su içerken alıştırma bardağını veriyorum eline bazende normal su bardağı ile su veya ayran rahatlıkla içiyor.Sanırım tamamen bırakması çok zor olmayacak. Biberonu çok uzun kullanmasını bende istemiyorum biraz daha zaman geçince sütünü de bardaktan içirmeye alıştırmam lazım sonra daha zor olur diye düşünüyorum.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Eylül Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...